280 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۲۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۹:۲۵ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی‌نو می‌باشد. هند از شمال غربی با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است.

همچنین هند از خاور با خلیج بنگال، از باختر با دریای عمان، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

بیشتر سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده است که رطوبت و ابرهای باران‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز است.

این موضوع باعث شده است که این کشور بتواند جمعیت بسیاری را در خود جای دهد.

آب‌وهوای هند دارای تنوع بسیار قابل‌توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

چهارفصل هند شامل: سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است.

به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی‌متر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلی‌متر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد.

میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱ هزار میلی‌متر در سال می‌رسد.

مردم هند

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک‌ششم جمعیت جهان را در خود جای‌داده است.

تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت‌آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده است. نژاد مردم هند، شامل: ۷۲ ٪ هندوآریایی، ۲۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است

که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند. ۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

هند4 - آشنایی یا کشور هند و شرایط مهاجرت به این کشور

زبان

تنوع زبانی در هند شاید از هر کشور دیگری بیشتر باشد. شمار دقیق زبان‌هایی که در هند به آن‌ها تکلم می‌شود احتمالاً از ۱۰۰۰ بیشتر است، اما تعیین مرز مشخص میان زبان‌ها دشوار است.

در سرشماری سال ۱۹۶۱ هند جمعاً ۱۶۵۲ زبان ثبت شد، اما ممکن است برخی از آن‌ها گویش‌های مختلف یک زبان واحد بوده باشند، و بعضی از آن‌ها نیز از آن موقع تابحال منسوخ‌شده‌اند. در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ‌شده است.

طبق آمار رسمی دولت در سال ۲۰۰۱، در سرزمین هند ۲۹ زبان دارای گویشور بالای یک‌میلیون نفر است و ۱۲۲ زبان دیگر دارای گویشورانی بیش از ده هزار نفر هستند. تعداد گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌هایی که روزانه در این کشور مکالمه می‌شود بسیار بیشتر است

ادیان

هند معجونی از ادیان مختلف و فرقه‌های مذهبی گوناگون است که اغلب آن‌ها از هندوئیسم، اسلام و آیین بودائی نشات گرفته‌اند. حدود ۸۰٫۵٪ مردم هند پیرو آئین‌های هندو و حدود ۱۳٫۴٪ مسلمان هستند.

مهاجرت به گرجستان

هند همچنین بیش از ۲٫۳٪ مسیحی و ۱٫۹٪ سیک دارد. هند اگرچه زادگاه آئین بودا بوده، اما جمعیت بودائیان هند در حال حاضر تنها حدود ۰٫۸٪ برآورد می‌شود. علاوه‌بر آن پیروان آیین جینیسم ۰٫۸٪ و مجموع پیروان دین زرتشتی، یهودی، بهایی و بقیه مذاهب ۰٫۴٪ می‌باشد.

با این وجود هند بزرگ‌ترین اجتماع فرقه احمدیه و مذاهب ایرانی بهائی و زرتشتی در سراسر جهان است.

تاریخ

پیشینه حضور انسان در شبه‌قاره هند به دویست‌تا چهارصد هزار سال می‌رسد؛ اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران هم‌زمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته است و تقریباً پس از ورود آریایی‌ها بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

کشور هند با توجه به شرایط اقلیمی جغرافیایی، حقوقی یکی از کشورهایی است که موردتوجه مهاجرین قرارگرفته است.

برای مهاجرت به هند روش‌های گوناگونی وجود دارد که عبارتند از:

  • مهاجرت به هند از طریق ازدواج
  • مهاجرت به هند از طریق تولد
  • مهاجرت به هند از طریق کار
  • مهاجرت به هند از طریق تحصیل
  • مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

مهاجرت به هر کشور از طریق ازدواج همیشه امکان‌پذیر است و کشورها همگی به کانون خانواده اهمیت می‌دهند منتهی یک سری از کشورها ازجمله گرجستان به همسر فرد گرجی اگرچه اقامت موقت و درنهایت اقامت دائم اهدا می‌کند اما هیچ‌گاه پاسپورت خود را اهدا نمی‌نماید اما یک سری دیگر از کشورها هستند ازجمله هند که پس از چند سال اقامت مشترک خانم و آقا در شرایطی که ازدواج پایدار باقی‌مانده باشد به فرد خارجی که با یک هندی ازدواج‌کرده است ابتدا اقامت دائم و درنهایت تابعیت می‌دهد.

هند2 - آشنایی یا کشور هند و شرایط مهاجرت به این کشور

مهاجرت به هند از طریق تولد

کشورهای دنیا تابع سیستم‌های مختلفی هستند که عبارت هستند از سیستم خاک و سیستم خون و هرکدام از این نظام‌های حقوقی قوانین خاص خود رادارند.

کشورهایی که مهاجرپذیرترند معمولاً تابع سیستم خاک می‌باشند که به این معناست که افراد با متولد شدن در خاک این کشور پاسپورت آن را اخذ می‌نمایند و از آن جمله می‌توان به دانمارک و کانادا اشاره کرد.

دسته دوم کشورهای تابع سیستم خون می‌باشند که تنها در صورتی به فرزندی که در این کشور به دنیا می‌آید تابعیت می‌دهند که یا پدر یا مادر وی پاسپورت آن‌ها را داشته باشد.

کشور هند به دلیل پرجمعیت بودن تمایل چندانی به اعطای تابعیت به بیگانگان صرفاً به دلیل متولد شدن در این کشور ندارد و در نتیجه با متولد شدن در هند هیچ‌کس به تابعیت هندی نمی‌رسد.

مهاجرت به هند از طریق کار

کشور هند همانند آلمان، اتریش و…ویزایی تحت عنوان جست‌وجوگر کار ندارد و در نتیجه هیچ فردی نمی‌تواند با ویزایی وارد این کشور شود و دنبال کار بگردد و درنهایت با پیدا کردن کار ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری نماید.

برای اخذ ویزای کاری هند شما تنها راهی که دارید داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای هندی می‌باشد.

مهاجرت به هند از طریق تحصیل

درواقع می‌توان گفت پس از مهاجرت به هند از طریق ازدواج، مهاجرت به هند از طریق تحصیل ازجمله راحت‌ترین شیوه‌های مهاجرت به هند می‌باشد.

مهاجرت خانوادگی به آمریکا

متقاضی تحصیل در هند می‌تواند به‌راحتی از یک دانشگاه هندی پذیرش بگیرد و سپس با در دست داشتن این پذیرش به سفارت هند در کشور خود رفته و درصورتی‌که تمکن مالی کافی جهت تأمین هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی خود در هند را داشته باشد، سفارت به وی ویزا می‌دهد.

تحصیل در هند و هم‌چنین زندگی در این کشور خیلی پرهزینه نیست و این کشور ازجمله کشورهای نسبتاً ارزان‌قیمت است. شما ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار می‌بایست بابت هزینه زندگی خود در هند در نظر بگیرید و هزینه‌های تحصیل نیز سالیانه حدود ۲ هزارتا ۱۰ هزار دلار بسته به نوع رشته و دانشگاهی که از آن پذیرش می‌گیرید برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

شما پس از طی دوران تحصیل خود می‌توانید با پیدا کردن کار نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید و در نتیجه در این کشور ماندگار شوید.

مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در هند خیلی پرطرفدار نیست اما درصورتی‌که شما در این کشور شرکتی به ثبت برسانید و برای بومیان شغل ایجاد نمایید شانس بالایی برای تمدید اقامت خود و پس از چند سال در صورت سودآور بودن تجارتی که در هند ایجاد کرده‌اید، اخذ تابعیت این کشور دارید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *