157 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۰۵ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۱:۲۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مهاجرت به ایرلند، طرق مهاجرت به ایرلند، شرایط اخذ اقامت ایرلند و تابعیت در این کشور دغدغه بسیاری از هم‌وطنان عزیز است. جزیره ایرلند سومین جزیره بزرگ در اروپا و بیستمین جزیره بزرگ دنیا محسوب می‌شود که در شمال غربی اروپا واقع‌شده و شامل ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند هست.

برای مهاجرت به ایرلند خوب است بدانید که ایرلند جزوه اتحادیه اروپا و شنگن است. دو زبان ایرلندی و انگلیسی‌زبان‌های رسمی جمهوری ایرلند هستند البته لازم به ذکر است که زبان انگلیسی بسیار رایج‌تر از ایرلند در این کشور هست که شرایط مهاجرت به ایرلند را ساده‌تر می‌کند.

درصورتی‌که تمایل به مهاجرت به ایرلند رادارید آگاهی از نکاتی که در این مقاله شرح داده‌شده است خالی از لطف نیست.

مزایای زندگی و مهاجرت به ایرلند

اقامت در ایرلند با هر بودجه‌ای امکان‌پذیر است. بیشتر مکان‌های اقامت با وسایل خانه شامل مبل، میز، کمد و تشک اجاره داده می‌شوند. به دلیل موقعیت مکانی عالی ایرلند، جای بسیار عالی برای سفر رفتن است، این کشور ۲ ساعت تا بارسلونا، ۳ ساعت تا رم و ۲۵ دقیقه تا انگلیس فاصله دارد.

طبق قانون به هر شخصی که به‌صورت تمام‌وقت در ایرلند کار کند، ۲۰ روز مرخصی سالانه تعلق می‌گیرد. معمولاً استفاده از این مرخصی‌ها اجباری است و بیشتر کارفرماها به کارمندان باسابقه تعطیلات اضافی اختصاص می‌دهند.

immigration to ireland 1 - روش های مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

تحصیل در ایرلند به معنی درس خواندن دریکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی در جهان است. با درس خواندن در این کشور شما این فرصت را خواهید داشت که زندگی دریکی از امن‌ترین و صمیمانه‌ترین کشورهای دنیا را تجربه کنید و به موقعیت‌های تحقیقاتی بسیار خوب در سطح جهانی دسترسی داشته باشید. در حال حاضر ۳۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۱۶۱ کشور مختلف در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایرلند می‌باشند.

دولت ایرلند هرساله بیش از ۷۸۲ میلیون در دانشگاه‌ها و تحقیقات کشورش سرمایه‌گذاری می‌کند. قبل از ارسال درخواست پذیرش برای تحصیل در دانشگاه‌های ایرلند تا حد ممکن در مورد رشته مدنظرتان، مؤسسات و دانشگاه‌ها و وضعیت شهریه و معیارهای صدور ویزا تحقیق کنید و بعدازاینکه از انتخاب خود مطمئن شدید می‌توانید فرآیند آن را آغاز کنید و برای اخذ پذیرش دریکی از دانشگاه‌ها درخواست دهید.

مثل خیلی از کشورهای دیگر ایرلند از دانشجویانی که تبعه‌ی کشورهایی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، ویزای تحصیلی می‌خواهد.

برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند بعدازاینکه از دانشگاه ایرلندی مدنظرتان پذیرش گرفتید و در دانشگاه ثبت‌نام کردید، مدارک موردنیازتان را جمع‌آوری کرده و آنلاین و یا از طریق سفارت درخواست خود را ثبت می‌نمایید.

مهاجرت کاری به ایرلند از طریق تخصص

در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از سرتاسر دنیا به‌قصد کار کردن به ایرلند مهاجرت کردند و به این تعداد هرساله اضافه شد. اگر فرد متخصصی هستید که به دنبال مهاجرت کاری به ایرلندید یا قصد دارید ایرلند را محل زندگی خودتان کنید خواهید فهمید که ایرلند پروسه‌ی مهاجرتی بسیار راحتی دارد.

روش های قانونی اخذ اقامت اتریش

افراد عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا نیازی به ویزا و مجوز کاری نخواهند داشت اما اگر از بیرون از این محدوده می‌خواهید به ایرلند سفر کنید و می‌خواهید بیشتر از ۳ ماه در این کشور بمانید به ویزای کاری (ویزای بلندمدت نوع D) احتیاج خواهید داشت.

ویزا به شما اجازه‌ی ورود به کشور را می‌دهد و مجوز کار، کار کردن در ایرلند را برای شما ممکن می‌سازد. مجوز کار از طریق دفتر تجارت، کارآفرینی و نوآوری صادر می‌شود.

هنگامی‌که یک کارمند، مجوز کار بگیرد و مشغول به فعالیت شود، همان حقوقی را خواهد داشت که شهروندان ایرلند از آن برخوردارند. تعداد زیادی مجوز کار وجود دارند؛ اما دو نوع اصلی آن عبارت‌اند از: مجوز کاری تخصص‌های ضروری، مجوز کار کلی.

نوع اول مجوز

جایگزین گرین کارت در ایرلند شده است و مربوط به کسانی است که به مشاغل و تخصص آن‌ها در ایرلند بسیار نیاز است. اگر شغل شما یکی از این مشاغل باشد احتیاجی به ارزیابی و شرکت در آزمون نخواهید داشت و بلافاصله می‌توانید برای خانواده‌تان نیز اقامت بگیرید و بعد از ۲ سال می‌توانید درخواست شهروندی ایرلند را بدهید.

سایر افراد می‌بایست ۵ سال صبر کنند. درآمد سالیانه‌ای که به شما پیشنهادشده می‌بایست حداقل ۳۰۰۰۰ یورو باشد و باید حداقل ۱ سال برای کارفرمایی که شمارا استخدام کرده است کارکنید. بعدازآن می‌توانید اگر خواستید شغلتان را عوض کنید.

نوع دوم مجوز

که در بالا به آن اشاره شد تعداد مشاغل و تخصص‌های بیشتری را پوشش می‌دهد و برای آن احتیاجی ندارید که شغلتان در لیست مشاغل موردنیاز ایرلند باشد.

برای این نوع مجوز هم باید دستمزد پیشنهادی بیش از ۳۰۰۰۰ یورو در سال باشد مگر در موارد استثنا. این نوع مجوز برای ۶ ماه تا ۲ سال صادر می‌شود و بعد از ۱ سال می‌توانید اعضا خانواده‌تان را به ایرلند بیاورید و بعد از ۵ سال اقامت بگیرید.

212 - روش های مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه‌گذاری

کمیته‌ی ارزیابی برای بررسی متقاضیانی وجود دارد که مایل هستند از طریق برنامه‌ی مهاجران سرمایه‌گذار در ایرلند ساکن شوند. این کمیته هر یک از درخواست‌ها را درزمینهٔ ی مشخصات افراد و جزئیات سرمایه‌گذاری‌های ذکرشده‌ی آن‌ها بررسی می‌کند. کمیته‌ی ارزیابی در این مرحله و در صورت نیاز متقاضیان را احضار می‌کند و مصاحبه‌ی مختصری را شخصاً با آن‌ها یا نماینده‌ی قانونی آن‌ها انجام می‌دهد.

رعایت شرایط اولیه‌ی سرمایه‌گذاری مستقیماً اجازه‌ی اقامت را به متقاضیان نمی‌دهد و کمیته‌ی ارزیابی اطلاعات ضروری از متقاضیان را به دست می‌آورد، سپس تصمیم می‌گیرد و پرونده‌ی افراد واجد شرایط برنامه‌ی مهاجران سرمایه‌گذار را به وزیر تحویل می‌دهد. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، سرمایه‌گذاری در سهام دولت ایرلند یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجران است. بایستی مدارکی را به کمیته نشان دهید که ثابت شود توان خرید سهام را دارا هستید.

 • ۵۰۰۰۰۰ یورو – پروژه‌ی عمومی که سود آن به هند، ورزش، سلامت، فرهنگ یا آموزش‌وپرورش برسد.
 • ۱۰۰۰۰۰۰ یورو برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکاری در ایرلند برای حداقل ۳ سال
 • ۲۰۰۰۰۰۰ یورو برای سرمایه‌گذاری ۵ ساله‌ی مهاجران سرمایه‌گذار که سالانه ۱ درصد از آن سود می‌گیرید.
 • ترکیبی از سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورو به‌صورت املاک و ۵۰۰ هزار یورو به‌صورت سهام
 • ۷۵۰۰۰ یورو برای شروع و ایجاد ۱۰ شغل و ۱ میلیون یورو از درآمد نهایی شما
ویزای لهستان

تحقق این برنامه‌ها ۲ سال اقامت اولیه به شما اختصاص می‌دهد و سه ۳ سال آن را تمدید می‌کند. نیازی به اقامت در ایرلند نیست و این موضوع بسیار مهمی است، چراکه بسیاری از کشورهای دیگر اقامت شما در ایرلند را طلب می‌کنند. کشور ایرلند تنها پول و زمان شمارا در شکل‌های مختلفی درخواست می‌کند.

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

اگر شخصی غیر ایرلندی و همسر یک شهروند ایرلند هستید، ممکن است بتوانید با رعایت چند شرط یک شهروند ایرلندی شوید. اشخاصی با ملیت‌های خارجی که به ازدواج یک شهروند ایرلندی درآمده‌اند می‌توانند از طریق اعطای تابعیت برای شهروندی ایرلند درخواست دهند.

فرآیند درخواست برای افراد خارجی که همسر یک شهروند ایرلندی بیستند یکسان است، اما شرایط دیگی در مورد اقامت در ایرلند برای آن‌ها وجود دارد. وزیر عدالت و برابری اختیار کامل را در خصوص رد یا قبول کردن درخواست شما در اختیار دارد. برای دریافت شهروندی باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • باید حداقل ۳ سال از ازدواج شما با شخصی که شهروندی ایرلند را دارد گذشته باشد.
 • ازدواج شما باید ازنظر قانون کشور ایرلند به رسمیت شناخته شود.
 • شما و همسرتان بایستی باید به‌عنوان یک زوج باهم زندگی کنید.
 • باید به سن قانونی رسیده باشید، شخصیت مناسبی داشته باشید و قصد ادامه‌ی زندگی در ایرلند را داشته باشید.
 • باید سوگند وفاداری به مردم و کشور ایرلند یادکرده باشید.
 • بایستی حداقل یک سال پیش از مطرح کردن درخواست شهروندی به‌صورت قانونی در کشور ایرلند اقامت کرده باشید و در ۴ سال پیش از آن، ۲ سال در ایرلند اقامت کرده باشید.

درمجموع باید در ۵ سال قبل از درخواست شهروندی، ۳ سال سابقه‌ی قانونی داشته باشید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *