71 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۰۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۱:۳۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

آفریقای جنوبی است در نوک جنوبی قاره آفریقا واقع شده است. این کشور توسط نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو به‌طور کامل هم‌مرز است. این کشور پهناور با مناظر طور گسترده‌ای متفاوت است و دارای ۱۱ زبان رسمی و همچنین یک جمعیت به همان اندازه متنوع می‌باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل و مهاجرت تحصیلی

به‌منظور تحصیل در افریقای جنوبی دانشجویان بین‌المللی باید ویزای مطالعه آفریقای جنوبی را از قبل به دست آورند. برای دریافت ویزا برای آفریقای جنوبی، دانش آموزان باید برای اطلاع از کمیسیون بالای آفریقای جنوبی با کنسولگری و یا سفارت این کشور در محل اقامت خود تماس بگیرید. پس از ورود به آفریقای جنوبی، این ویزا به‌عنوان یک اجازه اقامت موقت تایید شده است.

شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی

روند اخذ ویزای تحصیلی برای آفریقای جنوبی معمولاً حدود ۶ هفته طول می‌کشد. دانشجویان بین‌المللی می‌تواند در دانشگاه خود ثبت‌نام کنند البته تا زمانی قادر به اقامت تحصیلی می‌باشند که ویزا تحصیلی آن‌ها معتبر باشد.

جزئیات شرایط اقامت و مهاجرت به آفریقای جنوبی:

اگر شما زیر ۱۸ هستید: اجازه کتبی از هر دو والدین خود و یا از پدر و مادر اگر یکی از آن‌ها در دسترس نیستند؛ جزییات شخص در آفریقای جنوبی به‌عنوان سرپرست خود ازجمله نامه‌ای از تایید از آن‌ها موردنیاز است.

اگر شما بیش از ۱۸ سال دارید: گواهی عدم سوءپیشینه در کشور شما در بیش از ۱۲ ماه که از سن ۱۸ ساکن در آن ساکن هستید.

اگر با شما کودکان (افراد زیر سن قانونی) در سفر همراه هستند و یا قرار است در آفریقای جنوبی به شما بپیوندند، شما نیاز به ارائه مدرک سرپرستی و یا سرپرست رضایی را دارید.

31 - مهاجرت به آفریقای جنوبی

هنگامی‌که ویزای تحصیل صادر شد، دانشجویان بین‌المللی در آفریقای جنوبی ممکن است تنها در موسسه‌ای که برای آن اقدام کرده‌اند قادر به تحصیل باشند. تغییر دانشگاه نیاز به تغییر ویزای تحصیل دارد، این فرایند می‌تواند در آفریقای جنوبی انجام شود. دانش آموزان با ویزای مطالعه ممکن است به‌صورت پاره‌وقت تا ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل خود و به‌صورت تمام‌وقت در طول تعطیلات اجازه کار داشته باشند.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار یا مهاجرت کاری

هنگامی‌که یک تبعه خارجی برای ویزای کار در آفریقای جنوبی اقدام می‌کند شایع‌ترین راه این است که درخواست اجازه کار در افریقای جنوبی را دریافت کنند. این مجوز اجازه می‌دهد تا شخص به کار در آفریقای جنوبی برای یک دوره طولانی‌مدت و تحت جریان ویزای کار در آفریقای جنوبی ویزای اقامت موقت را دریافت می‌کنند.

اگر شما می‌خواهید برای کار در آفریقای جنوبی اقدام کنید، انواع مختلفی از ویزای موقت کار بسته به وضعیت شغلی شما در آفریقای جنوبی وجود دارد: اشتغال به‌طورکلی، انتقال بین شرکت، مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر و یا کارآفرین کسب‌وکار انواعی از آن‌ها می‌باشد.

شرایط اولیه مهاجرت که اطلاع از آنها برای علاقمندان ضرورت دارد

آفریقای جنوبی دارای یک اقتصاد تولیدی در بخش در حال رشد است، آفریقای جنوبی فرصت‌های شغلی بسیاری برای کارگران ماهر خارجی در حال پیدا کردن کار در آفریقای جنوبی در موقعیت‌های مختلف و به‌طور فزاینده در حال افزایش است.

بااین‌حال، فرصت‌های کمتری برای استخدام در آفریقای جنوبی در موقعیت‌های غیر ماهر یا نیمه ماهر وجود دارد که در حال حاضر یک عرضه وسیعی از کارگران وجود دارد؛ بنابراین، دولت برنامه‌های کاربردی توسط کارگران ماهر در مشاغل مختلف که برای آن‌ها کمبود در کشور وجود دارد تشویق می‌کنند؛ لیست جدیدترین مهارت‌های حیاتی critical skills  تقریباً ۳۵۰۰۰ موقعیت در ۵۳ دسته مختلف را شامل می‌گردد.

همچنین تأکید بر جذب کسانی است که مایل به راه‌اندازی یک کسب‌وکار در آفریقای جنوبی هستند، به‌ویژه افرادی که کار آن‌ها نتایج زیر را دارد:

 • فرد سرمایه‌ای را هنگام وارد شدن به آفریقای جنوبی از خارج از کشور به این کشور به ارمغان آورد.
 • تولید کالاهای صادراتی؛
 • استخدام افراد در آفریقای جنوبی.

انواع مختلفی ویزای کار در آفریقای جنوبی وجود دارد که به وضعیت اشتغال متقاضی بستگی دارد. برای اطلاع از شرایط لازم برای واجد شرایط بودن و چگونگی اعمال آن با ما تماس حاصل کنید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

اگر شما برنامه‌ریزی برای حرکت به سمت آفریقای جنوبی برای باز کردن یک کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار موجود را دارید، شما باید برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری در آفریقای جنوبی اقدام کنید. متقاضیان ملزم به سرمایه‌گذاری سرمایه قابل‌توجهی در یک طرح کسب‌وکار هستید.

همه متقاضیان ویزای کسب‌وکار باید برای توصیه‌نامه از وزارت تجارت و صنعت با توجه به امکان کسب‌وکار خود و سهم کسب‌وکار به منافع ملی آفریقای جنوبی را داشته باشند.

35 - مهاجرت به آفریقای جنوبی

علاوه بر این، باید نشان دهند که:

نیروی کار کسب‌وکار حداقل ۶۰ درصد از کارکنان آفریقای جنوبی را شامل می‌شود؛ کسب‌وکار پیشنهادی؛ باید به‌صورت طبیعی دارای یک طرح کسب‌وکار باشند. کسب‌وکار بایستی در راستای قانون شرکت آفریقای جنوبی باشد.

در میان سایر موارد موردنیاز، میزان DHA همراه با فرم BI-173 باید ارسال گردند، به‌علاوه یک گواهی صادرشده توسط یک حسابدار خبره که سهم شمارا در یک شرکت آفریقای جنوبی را به سرمایه یا پول نقد به ارزش حداقل mn 5.0 ZAR مشخص کنند.

هزینه و میزان سرمایه کسب‌وکار خاص می‌تواند مقداری کاهش یابد اگر باعث سود و منفعت کشور تلقی شود و به‌عنوان‌مثال کارهایی مانند، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تولید لباس و پارچه، مواد شیمیایی و بیو تکنولوژی، کشت و پردازش، پالایش فلزات و مواد معدنی، تولید خودرو و گردشگری برخی از این موارد می‌باشد.

اگر شما فقط قصد اقامت در این کشور را به‌صورت کوتاه مدت برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود دارید شما می‌توانید برای ویزای کار اقدام کنید. اگر شما انتظار یک تلاش طولانی‌مدت دارید، شما ممکن است نیاز به ارسال تقاضا برای اجازه اقامت دائم را داشته باشید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

مجوز اقامت یا ویزای همسر برای مهاجرت به آفریقای جنوبی در مورد یک زن یا شوهر که یکی از آن‌ها شهروند آفریقای جنوبی یا دارنده اقامت دائم این کشور هستند و مایل به مهاجرت به آفریقای جنوبی هستند صادر می‌شود.

ویزای همسر یک ویزای موقت است که به‌طور معمول برای ۲ تا ۳ سال صادر می‌شود، درحالی‌که اجازه اقامت همسر برای اقامت دائم اجازه می‌دهد تا برای اقامت نامحدود در آفریقای جنوبی بپردازید.

انواع مهاجرت در کشورهای اروپایی

همان‌طور که بسیاری از برنامه‌های توسط وزارت خانه امور کاربردی  Department of Home Affairs وضع می‌گردد؛ اسناد مختلف نیاز به تکمیل و حمایت از شواهد را دارند. یکی از آیتم‌های اصلی که به وضوح قابل اثبات است ازدواج معتبر است. این موضوع به‌سادگی با ارسال گواهی ازدواج به‌عنوان بخشی از برنامه به دست می‌آید.

اجازه اقامت دائم آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

خارجی‌هایی که برای بیش از ۵ سال ازدواج‌کرده‌اند می‌توانند برای اقامت دائم به‌عنوان یک همسر اقدام کنند.

لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد ویزای موقت همسر، به‌سادگی به مدت ۲۴  ماه یا بیشتر طول می‌کشد.

زوج هم‌جنس

مجوز همسر برای زوج‌های هم‌جنس که ازدواج‌کرده‌اند در دسترس می‌باشد و روند یکسانی دارد.

الزامات موردنیاز برای ویزای بازدیدکننده از کشوری به کشور دیگر متفاوت است کشورهای معاف از دریافت ویزای افریقای جنوبی   الزامات در معرض تغییر هستند. هر درخواستی به‌عنوان یک مورد خاص در کنسولگری آفریقای جنوبی و یا در خارج از کشور در هر دفتر وزارت خانه امور نیاز به بررسی جداگانه‌ای دارد.

به یاد داشته باشید که هزینه‌ی شارژ برای صدور ویزا وجود دارد و شما باید هزینه را هرساله بررسی کنید. هزینه‌های قابل پرداخت در ارزهای مختلف در کشورهای مختلف متفاوت است.

ویزا ورود در بندرها آفریقای جنوبی صادر نمی‌شود و مقامات هواپیمایی موظف‌اند اصرار بر اخذ ویزا قبل از اجازه دادن به مسافران جهت ورود به هواپیما داشته باشند. اگر شما بدون ویزا هستید و به این کشور می‌رسید، مقامات مهاجرت موظف‌اند با یک پرواز به بازگشت شمارا به کشور خود بفرستند.

خارجی‌ها با وضعیت (اجازه کار / اجازه اقامت) بلندمدت در کشورهای همسایه که حمل‌ونقل به این کشور را دارند باید برای شرایط بازگشت شرایط را موردبررسی قرار دهند.

immigration to south africa 3 - مهاجرت به آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

 • بازدید از خانواده یا دوستان و همچنین برای اهداف گردشگری
 • اهداف کسب‌وکار
 • ویزای پیوستن به همسر در آفریقای جنوبی یا محل کار و یا اجازه تحصیل
 • ویزای کودکان برای پیوستن به پدر و مادر در آفریقای جنوبی یا برای کار یا تحصیل.
 •  ویزای همسر برای پیوستن به شریک زندگی در عرض ۹۰ روز
 • ویزا جهت اهداف مطالعه (حداکثر اقامت ۳ ماه).
 • فعالیت‌های خیریه یا داوطلبانه
 • پژوهش
 • همایش‌ها
 • کار در تولید فیلم (به‌عنوان‌مثال در صنعت سرگرمی)
 • برای مقاصد پزشکی (حداکثر اقامت ۳ ماه)
 • رویدادهای ورزشی

مدارک موردنیاز ویزای توریستی آفریقای جنوبی

 • گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه استفاده‌نشده برای تایید ورود / خروج داشته باشد.
 • گذرنامه‌یا سند مسافرت شما باید برای کمتر از ۳۰ روز معتبر باشد پس تاریخ انقضای آن را در سایت ببینید.
 • تکمیل فرم BI-84 (برنامه درخواست ویزا)
 • پرداخت هزینه مقررشده
 • گواهی واکسیناسیون تب زرد (در صورت نیاز)
 •  بیانیه و / یا اسناد تایید هدف و مدت‌زمان سفر شما
 • دو عکس گذرنامه‌ی رنگی
 • بلیت بازگشت

اگر شما کودکان (زیر سن قانونی) دارید سفر شما و یا پیوستن به در آفریقای جنوبی، نیاز به ارائه اسناد اضافی زیر دارد:

 • اثبات سرپرستی
 • اثبات سرپرست رضایی
 • اثبات توان مالی برای پرداخت هزینه زندگی در آفریقای جنوبی در قالب موارد زیر مقدور است:
 • اظهارات بانک
 • پیشرفت‌های حقوق و دستمزد
 • تعهدات میزبان توسط (بازدیدکنندگان) آفریقای جنوبی
 • خزانه‌داری
 • پوشش پزشکی
 • نقدینگی موجودی (ازجمله کارت‌های اعتباری و چک مسافرتی)
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *