104 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۲۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۱:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

امارات متحده عربی (به عربی: الإمارات العربیّه المتّحده)، (مخفف انگلیسی: UAE)، یا به صورت خلاصه امارات یک پادشاهی مطلقه فدرال در جنوب غربی قاره  آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان، در خاورمیانه است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج‌فارس همسایه است.

امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی (که پایتختی را بر عهده دارد)، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.

هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به‌عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می‌کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است.

امارات یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است.

محدوده جغرافیا امارات متحده عربی

محدوده امارات متحده عربی: از شمال و شمال غربی خلیج‌فارس، از جنوب و جنوب غربی عمان و عربستان سعودی، از سمت غرب به قطر و عربستان سعودی و از سمت شرق به دریای عمان و عمان محدود می‌شود.

فرهنگ و دین امارات متحده عربی

امارات با ریشه‌هایی که در فرهنگ اسلامی دارد، روابط خوبی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده است. دولت امارات عمدتاً از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، درصدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ است.

هر چند، تغییرات چشم‌گیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته است، نگرش به زنان تغییر کرده است و ورزش‌های جدیدی در کنار شترسواری سنتی کم‌کم رایج می‌شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران‌ترین مسابقهٔ اسب‌دوانی جهان، جام جهانی دوبی که هرسال در ماه مارس (اسفند-فروردین) برگزار می‌شود.

در امارات، برخلاف کشور همسایه‌اش عربستان که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌های دیگر دارد. کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به‌عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسهٔ اروپایی نیز وجود دارد.

2 - آشنایی با امارات متحده عربی و شرایط مهاجرت به آن

اقتصاد در امارات متحده عربی

تولید ناخالص داخلی در این کشور ۳/۱۶۷ میلیارد دلار است. سه میلیون ۶۵ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند. نرخ بیکاری در این کشور ۴/۲ درصد است. ۵/۱۹ درصد از مردم آن زیرخط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم ۱۱ درصد بود. سیاست نظارت بر ارز در این کشور وجود ندارد.

بانک‌های تجاری بسیاری تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارند. در این کشور مالیات شخصی دریافت نمی‌شود. امارات متحده عربی روزانه دو میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند که تمامی آن را صادر می‌کند. مصرف نفت این کشور روزانه ۳۷۲ هزار بشکه است که آن را وارد می‌کند.

محصولات صادراتی این کشور شامل نفت خام، گاز طبیعی، کالاهای ترانزیتی، ماهی خشک‌شده و خرما است که به کشورهای ژاپن، کره جنوبی، تایلند و هند صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است که از کشورهای چین، هند، آمریکا، ژاپن، آلمان و ایتالیا وارد می‌شود.

آب‌وهوا در امارات متحده عربی

امارات کشوری بسیار خشک است و چند روز از سال در آن باران می‌بارد. بااین‌وجود، امارات از آب به میزان فراوان ای استفاده می‌کند: برای مثال پارک‌های این کشور کاملاً چمن‌کاری شده‌اند و در بسیاری از استراحتگاه‌ها و مکان‌های عمومی امارات فضای سبز وجود دارد.

بخش عمده‌ای از این آب، آب تصفیه‌شده می‌باشد، درحالی‌که گردشگران به آبی که در این کشور استفاده می‌کنند اهمیت چندانی نمی‌دهند. آب‌وهوای امارات حوالی ماه اکتبر (آبان ماه) و اواسط ماه مارس (فروردین‌ماه) بسیار دلپذیر است.

انواع ویزای نیوزلند

بیشینه دما در این ماه‌ها ۲۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۱۵ درجه سانتی‌گراد است. اکثر مواقع این کشور آفتابی است. بین ماه‌های نوامبر (آذر) تا فوریه (اسفند) ممکن است در امارات باران ببارد؛ و بارش باران ممکن است خطرات جاده‌ای ایجاد کند.

در تابستان، دمای هوا به اوج خود می‌رسد و رطوبت هوا غیرقابل‌تحمل می‌شود. دمای هوا در فصل تابستان تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد و بیشتر هم می‌رسد.

مهاجرت به دوبی

  • گام‌های ضروری برای دریافت اقامت دوبی عبارت‌اند از:
  • یک بررسی سلامتی انجام دهید
  • درخواست برای اجازه کار دهید
  • دریافت ویزای اقامت
  • کسب مدرک تحصیلی که در امارات متحده‌ی عربی موردنیاز است
  • یک گذرنامه‌ی معتبر داشته باشید که برای حداقل ۶ ماه معتبر است ساعات کاری در دبی

مهاجرت به دبی از طریق کار چگونه است؟

سرزمین نوبنیاد دبی به‌عنوان بخشی از امارات متحدهٔ عربی مرکز و مولد صنایع و پروژه‌های عظیمی شده است که فرصت خوبی برای تجار و صنعت گران و افراد جویای کار به وجود آورده است. دبی به تعداد زیادی از کارکنان خارجی اجازهٔ ورود انحصاری و موقت به این کشور می‌دهد. البته این افراد بعد از مهاجرت به دبی جزو شهروندان آن محسوب نمی‌شوند.

نکته بارز اینجاست که در دبی با کارگران خارجی رفتاری خوب در پیش‌گرفته می‌شود. به آن‌ها دست مزد کافی می‌دهند و در پایان دورهٔ اقامتشان به خاطر تلاش وسعی‌شان پاداش دریافت می‌کنند و از آن‌ها تقدیر و تشکر به عمل می‌آید. دولت دبی از مزایای ایجاد شغل‌های مناسب به‌خوبی آگاه است.

آن‌ها ارزش چشم‌اندازهای شغلی معقول برای شهروندان و افراد جوان و تحصیل‌کرده و خواهان مهاجرت را می‌دانند و این ارزش‌دهی توسط مسئولین دبی به‌خوبی انجام می‌شود. مجموعه دبی با توجه به سرمایه‌گذاری عمده در آموزش و رفاه اجتماعی به در ایجاد فرصت‌های شغلی به خودکفایی بسیار مطلوبی رسیده است.

اقتصاد دبی همچنان در حال رشد است ازاین‌رو مهاجران نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت دبی ایفا می‌کنند. اگر برای کار قصد مهاجرت به دبی رادارید باید قبل از مهاجرت به دبی ازآنجا پیشنهاد کار دریافت کنید. داشتن شرایط و تجربه کافی و تخصص و انتخاب به‌جا در مهاجرت به دبی برای استفاده از هر فرصت شغلی اهمیت زیادی دارند.

1 دوبی - آشنایی با امارات متحده عربی و شرایط مهاجرت به آن

آشنایی با راه‌های مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

اگر کسی هستید که قصد مهاجرت به دبی از طریق ازدواج رادارید باید برای اثبات واقعی بودن ازدواج، مدارک لازم را تهیه‌کرده باشید و به مسئولین این امر در دبی ارائه دهید. این پروسه با تحویل نسخه کامل قباله به دادگاه شریعت و امور خارجه و دادگستری انجام می‌شود. مردان که به دبی مهاجرت کرده‌اند می‌توانند همسران خود هم به دبی بیاورند و با درخواست ویزای اقامت برای همسر توسط مرد این کار قانونی خواهد شد.

مردانی که چند همسر دارند فقط برای یکی از آن‌ها می‌توانند ویزا و اقامت بگیرند. مدت اعتبار ویزای ازدواج بین یک تا سه سال است. مدت اعتبار ویزای همسران نیز سه سال است.

مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

دبی یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شهرهای امارات متحده عربی است که درزمینهٔ آموزش‌وپرورش پیشرفت روزافزونی داشته است اصلی‌ترین اولویت در دبی بر امر آموزش است. تعداد دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در دبی فراوان است. مهاجرت به دبی از طریق تحصیل از را های دیگر سریع‌تر و راحت‌تر است.

مزایای مهاجرت به دبی برای مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ کیفیت آموزش به‌اندازه‌ای در دبی خوب است که دانشجویان محصل دبی می‌توانند به‌راحتی به دانشگاه‌های آمریکا، انگلیس و کانادا انتقالی بگیرند و اقامت این کشورها را نیز می‌توانند دریافت کنند. شاید به همین خاطر است که متقاضی تحصیل برای مهاجرت به دبی روزافزون است.

زبان رسمی در دبی عربی است ولی در امور تجاری از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند؛ بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در دبی رادارند باید مدرکی با نمره خوب زبان آیلتس را داشته باشند.

آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می‌توانند به‌سرعت با مراجعه به کالج‌های زبان در دبی زبان خود را تقویت کنند و سپس برای شروع تحصیل وارد دانشگاه شوند.

چه کشورهایی با خرید ملک به شما پاسپورت دوم میدهند؟

آشنایی با انواع ویزای مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

به‌طور خلاصه دو نوع ویزا برای مالکان زمین در دبی صادر می‌شود،۶ ماهه و ۲ ساله. خریداران ملک درصورتی‌که ویزای ۶ ماهه دارند برای خرید ملک معمولاً باید تا یک‌میلیون درهم امارات هزینه کنند. در دبی وقتی ملک به چند مالک تعلق دارد سهم‌بندی شده است که ارزش هر سهم یک‌میلیون درهم است. پس برای حداقل خرید می‌توانید با خرید یک سهم یک‌میلیون درهمی شروع کنید. به داشتن سند معتبر پایان کار در موقع خرید دقت کنید.

شما با خرید یک ملک به ارزش یک‌میلیون درهم می‌توانید ویزای مهاجرت به دبی برای دو سال دریافت کنید. توجه کنید که ملک در رهن بانک نبوده و وثیقه نیز نباشد.

مدارک موردنیازتان:

  • گواهی‌نامه خریدوفروش ملک (که باید از بنگاه املاک دبی تهیه کنید)،
  • تصویر پاسپورت و سند ملک،
  • ۶ قطعه عکس مخصوص ویزا است.

در ابتدای شهرک‌سازی در امارات خرید ملک بهترین روش مهاجرت به دبی بود. متأسفانه با اتفاقات بسیار نامعمولی که در سال‌های اخیر پیش آمدند و مشکلاتی که برای خریداران خارجی و ایرانی توسط واسطه‌ها و دلالان پدید آمد.

در حال حاضر خرید املاک و مستقلات در دبی منجر به دریافت کارت اقامت برای ایرانیان و بعضی دیگر از اتباع خارجی نمی‌شود. بر طبق قوانین جدید شهروندی امارات، اخذ اقامت با خرید ملک دیگر ممکن نیست.

امروزه مهاجرت به دبی از طریق اقامت با خرید ملک هزینه زیادی دارد و ریسک خریدوفروش املاک و مستقلات در دبی برای اتباع خارجی بسیار بالا است دوم فروشندگان ملک هزینه‌های گزافی از خریداران خارجی دریافت می‌کردند و از طرف دیگر خرید ملک برای مهاجرت به دبی منجر به اقامت دائم و تابعیت امارات نمی‌شد پس این گزینه برای گرفتن اقامت دائم نیست.

immigration to the uae 3 - آشنایی با امارات متحده عربی و شرایط مهاجرت به آن

گرفتن مهاجرت دبی از طریق تولد

در دبی کودکی که در دبی به دنیا می‌آید کارهای اداری و اقامتش تا یک سال طول می‌کشد. همکاری کنسولگری در این کار بسیار مهم است چون تمام مدارک باید توسط آن‌ها ثبت و صادر شود. فرم درخواست توسط والدین پرشده و باید به تائید امور خارجه و بهداشت دبی برسد. نسخه ترجمه فرم و گواهی معتبر تولد به زبان انگلیسی و حضور والدین الزامی است.

اثرانگشت آن‌ها در فرم درخواست باید باشد و گذرنامه‌های اصل و کپی‌های موردنیاز. اگر هردوی والدین نام خود را در گذرنامه‌هایشان ذکر کنند دیگر نیازی به تأییدیه cjf ندارند در غیر این صورت باید تأییدیه مربوطه را داشته باشند که بتوانند برای کودک درخواست گذرنامه کنند.

اگر نام خانوادگی کودک در گواهی تولد ذکر نشده باشد و نیاز به ذکر آن در گذرنامه جدید باشد با تهیه استشهاد این دکتر را انجام می‌دهد و امضای اصلی او برای درخواست لازم است.

آدرس محل سکونت فعلی والدین برای ثبت در گذرنامه جدید کودک الزامی است. آخرین مورد مهم مشخصات اجاره‌نامه مسکن والدین در دبی برای کسانی که بیش از یک سال در دبی بوده‌اند نیز موردنیازشان خواهد بود.

آشنایی با مهاجرت به دبی از طریق کارآفرینی

کشور امارات متحده برنامه تنوع‌بخشی به اقتصاد نفت محورش را دارد. یکی از اقداماتشان قدرت بخشی به برنامه‌های مهاجرت از طریق کارآفرینی است. طبق اعلام امارات آن‌ها طرح‌های رشد اقتصادی، بهداشت و درمان، آموزش مواد غذایی و نوشیدنی و تدارکات صنعتی را با دقت بیشتری اجرا می‌کنند. البته تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به‌خوبی به نتیجه رسیده و پیگیری می‌شود.

آن‌ها موفق‌ترین بخش‌های تجاری کشور را به کارآفرینان معرفی می‌کنند و با برنامه‌های منسجم آن‌ها را به کار کردن با کارآفرینان تشویق می‌کنند. دبی با برنامه‌ریزی روشن و اجرای به قوانینش به مرکز تجارت تبدیل‌شده است.

اسکله‌های دبی ارزش بسیار پیداکرده‌اند و بازار عظیمی برای تجارت در منطقه فراهم کرده است. می‌شود دید که دبی و شهرهای مهم امارات در کنار تازه ظهوری جای خود را در جهان به‌خوبی پیداکرده‌اند و دیگر خاورمیانه را بدون آن‌ها نمی‌شود تصور کرد.

فرصت‌های کارآفرینی در بندرها و شهرهای دبی و ابوظبی آن‌قدر زیاد است که هرروزه فرصت‌های جدیدی برای کارآفرینی فراهم می‌کنند و صدها نفر متخصص و نیروی کار را به‌خوبی جذب و فعال می‌کنند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *