97 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۲/۲۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۱۲:۲۷ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اگر هیچ ایده و تصوری از چگونگی اقدام برای مهاجرت به استرالیا ندارید لازم می دانیم نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا را پیش از معرفی روش‌های مهاجرت برای شما عزیزان بازگو کنیم

مشاور و وکیل

در حال حاضر اقتصاد استرالیا مستحکم و قوی است و از افرادی که ماهر و توانمند هستند استقبال می‌کنند، اگر برای اولین بار به مهاجرت به استرالیا می‌اندیشید خوب است که با یک مشاور توانمند صحبت کنید؛ اما حتماً در نظر داشته باشید که افراد سودجوی زیادی درزمینهٔ ی مهاجرت فعالیت می‌کنند و از آشنا نبودن متقاضیان به امر مهاجرت استفاده کرده و از آن‌ها درخواست مبالغ هنگفتی می‌کنند.

برای جلوگیری از کلاه‌برداری خوب است که با چند مشاور هم‌زمان دیدار کنید تاکمی با مهاجرت به کشور مدنظرتان آشنا شوید و یا با افرادی که به کشور مقصدتان مهاجرت کرده‌اند صحبت کرده و از تجربیات آنان استفاده نمایید.

ارزیابی مهارت‌ها

یکی بهترین راه مهاجرت به استرالیا مهاجرت کاری است. افرادی که مهارت خوبی درزمینهٔ ی تخصص خودشان داشته باشند، می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند. اگر شما درزمینهٔ ی تخصص خود خبره و کارآمد باشید، می‌توانید درخواست کسب ویزای اسکیل (Skilled Visa) نمایید.

پس‌ازآن که درخواستتان را به استرالیا اعلام کردید، وضعیت شما بررسی می‌شود و اگر بتوانید امتیاز کافی برای ورود به آن کشور را کسب کنید و یا به‌عبارتی‌دیگر واقعاً در رشته‌ی تخصص خود کارآمد و ماهر باشید، می‌توانید مهاجرت و درنهایت در استرالیا اقامت نمایید.

important immigration to australia 1 - نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا

اثبات مهارت

اگر شما قصد دارید به‌صورت کاری به استرالیا مهاجرت کنید باید بتوانید توانایی‌های خود را در کارتان به مسئولین مهاجرت این کشور ثابت کنید، پس خوب فکر کنید و تعارف را با خودتان کنار بگذارید؛ همین بخش اثبات مهارت است که کار را کمی سخت می‌کند.اگر بتوانید مهارتتان را ثابت کنید، خواهید توانست که اقامت موقت یا دائم استرالیا را به دست بیاورید. فقط اداره‌ی مهاجرت استرالیا باید شمارا بپذیرد.

ویزای خانواده

اگر یکی از اقوام نزدیک و یا یکی از اعضای خانواده‌ی شما در استرالیا اقامت دائم داشته باشد، شما هم می‌توانید درخواست ویزای خانواده را برای مهاجرت کنید. در این شرایط پس از بررسی ویژگی‌های شما امکان مهاجرتتان به استرالیا هم وجود خواهد داشت و می‌توانید به خانواده‌ی خود در استرالیا بپیوندید.

ویزای کسب‌وکار و تجارت

یکی از روش‌های دیگر برای مهاجرت به استرالیا ویزای تجارت است. اگر شما فرد ماهری هستید و در سطح ارشد در کسب‌وکار خود هستید و یا قصد دارید که کسب‌وکاری که در آن مهارت دارید را در استرالیا به راه‌اندازید، ممکن است که بتوانید ویزای کسب‌وکار و تجارت استرالیا را به دست آورید. این نوع ویزا موقت است و به شما ۴ سال زمان می‌دهد. پس از اتمام مهلت ویزای شما دوباره وضعیتتان بررسی خواهد شد.

مهاجرت با حمایت کارفرما

اگر در مرکزی کار می‌کنید که یک شعبه در استرالیا دارد و یا زیرمجموعه‌ی یکی از سازمان‌های داخل استرالیاست و یا حتی مرکزی که در آن مشغول به کار هستید، به استرالیا منتقل شود، می‌توانید تحت حمایت کارفرمای خود قرار بگیرید و به‌راحتی به این کشور مهاجرت نمایید، این نوع مهاجرت برای استحکام بخشیدن به سیستم کاری به وجود آمده است.

روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا

ویزای بازنشستگی

اگر شما بازنشسته شده‌اید و می‌خواهید دوران بازنشستگی خود را در استرالیا به سر ببرید، می‌توانید این نوع ویزا را تهیه نمایید، البته باید توجه داشته باشید که فرد بازنشسته باید سرمایه‌ی کافی برای زندگی در این کشور را داشته باشد.

به دلیل آب‌وهوای خوب و شرایط زندگی مفرح در استرالیا افراد مسن ترجیح می‌دهند سال‌های پایانی عمرشان را در این کشور سپری کنند که استرالیا هم از آن‌ها استقبال می‌کند.

ویزای تحصیلی استرالیا

اگر قصد تحصیل در استرالیا رادارید باید بتوانید پذیرش یکی از دانشگاه‌های این کشور را کسب کنید و یا بورسیه‌یکی از دانشگاه‌های این کشور شوید. در آن صورت می‌توانید تا پایان زمان تحصیل در استرالیا بمانید. پس از فارغ‌التحصیل شدن مدت‌زمانی به شما اختصاص داده خواهد شد تا کاری مناسب پیدا کنید و بتوانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

لازم به ذکر است که اگر بورسیه‌ی تحصیلی استرالیا را کسب نمایید می‌توانید همسر خود را هم به‌راحتی همراه ببرید. به شما در دوران تحصیل حقوقی هم داده خواهد شد تا بتوانید همه‌ی تمرکزتان را روی تحصیل و کسب علم قرار دهید.

پزشکان و پرستاران

در حال حاضر پزشکان و پرستاران شانس بیشتری برای پذیرفته شدن به‌عنوان مهاجر به این کشور را دارند، زیرا استرالیا به این دو شغل نیاز دارد؛ پزشکان، دندان‌پزشکان، پرستاران و دیگر گرایش‌های پزشکی شانس بالایی در کسب اقامت دائم در استرالیا را دارا می‌باشند.

با توجه به زمانی که قصد مهاجرت دارید، باید نیازهای کشور مقصد را بسنجید برای مثال چند سال پیش استرالیا نیاز به کارگران ساختمانی داشت و افراد ماهر در این زمینه آسان‌تر می‌توانستند مهاجرت کنند؛ بنابراین لازم است که هرسال نیازهای کاری استرالیا را بررسی کنید.

important immigration to australia 2 - نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا

ازدواج و فرزند

ازدواج با یکی از افرادی که در استرالیا مقیم است و تابعیت آن کشور را دارد، یکی از راه‌هایی است که به شما اجازه‌ی اقامت در استرالیا را می‌دهد. اگر همسر شما استرالیایی باشد و یا فردی خارجی و دارای اقامت دائم در استرالیا، شما به‌راحتی می‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید.

اگر فرزندی در استرالیا داشته باشید که قَیِم او محسوب شوید و یا پدر و مادرخوانده‌ی کودکی استرالیایی باشید مهاجرت و رفت‌وآمد شما به استرالیا بسیار آسان‌تر خواهد شد و در حقیقت با شما مانند یک شهروند نیوزیلندی برخورد خواهد شد. همان‌طور که در ابتدای مطلب هم اشاره‌ای داشتیم شهروندان نیوزیلند قوانین و شرایط مهاجرتشان به استرالیا بسیار آسان‌تر از دیگر کشورها می‌باشد.

سرمایه‌گذاری در استرالیا

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجران ثروتمند، اقدام از طریق سرمایه‌گذاری است، روشی که در سال‌های گذشته برای مهاجرت به استرالیا نتیجه بهتری داده است. این روزها به دلیل ازدیادِ پروژه‌های فعال و وجود سرمایه‌های کلان رقبایِ خارجی در استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری طرفدار کمتری دارد، چراکه سرمایه‌داران باید با دقت تمام موقعیت و شرایط سرمایه‌گذاری استرالیا را بسنجند.

ویزای اسپانسر

این ویزا هم شامل افرادی می‌شود که درزمینهٔ ی شغلی خود ماهر و کارآمد هستند. اگر شما تخصص خاصی دارید اما سرمایه‌ی کافی برای اجرای آن را ندارید می‌توانید درخواست ویزای اسپانسر نمایید. شرایط کسب این نوع ویزا هم مانند ویزای مهارت یا اسکیل می‌باشد و شما باید به دولت این کشور ثابت کنید که دارای مهارت فوق‌العاده‌ای درزمینهٔ ای خاص هستید.

انواع ویزای استرالیا

آشنایی با استرالیا

اگر به هر دلیلی ازجمله ادامه تحصیل، تجارت و کسب‌وکار و … تصمیم به مهاجرت دارید، باید عجله را کنار بگذارید و حتماً پیش از اقدام، خوب درباره‌ی مقصدتان فکر کنید. در اینجا کمی شمارا با استرالیا و سبک زندگی در آن آشنا می‌کنیم تا باهم نگاه کوتاهی به‌جایی که می‌خواهید در آن زندگی کنید داشته باشیم:

جغرافیا

استرالیا کشوری در نیم‌کره‌ی جنوبی کره‌ی زمین، پایتخت آن شهر کانبرا و بزرگ‌ترین شهرش سیدنی می‌باشد. این کشور تا سال ۱۹۰۱ میلادی تحت سلطه‌ی بریتانیای کبیر بود و ازآن‌پس مستقل شد. جالب است این را هم بدانید که استرالیا یکی از پهناورترین کشورهای دنیاست.

شرایط زندگی در استرالیا

درباره‌ی زندگی در استرالیا باید بدانید که معمولی زندگی کردن در این کشور امکان ندارد. باید در همه‌ی جوانب سعی کنید که پیشرفت داشته و در یک سطح باقی نمانید. البته تلاش‌های شما کاملاً نتیجه‌بخش خواهد بود، زیرا زندگی در استرالیا از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. دولت استرالیا شهروندانش را تشویق به فراگیری میراث فرهنگی، زبان، آداب‌ورسوم و ارزش‌هایش می‌کند. پس اگر به این کشور بروید باید با آداب مردمان این سرزمین آشنا شوید.

حکومت

همچنین دولت این کشور افرادی را که اقامت موقت استرالیا را کسب کرده‌اند تحریک می‌کند تا شرایط اقامت دائم را به دست آورند، پس باید روحیه‌ی پیشرفت کردن و ارتقای توانایی‌هایتان را داشته باشید تا شهروندی موفق در استرالیا به‌حساب آیید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *