244 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۰۳ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۷ در ۸:۰۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

برای مهاجرت به سوئیس راه­ های زیادی وجود دارد مانند: مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج، مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک در سوئیس و سرمایه­ گذاری و… که به چند تا از مهم­ترین آن­ها می­پردازیم.

انواع ویزای مهاجرت به سوئیس / مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

برای ورود به هر کشوری باید اخذ ویزا شود و سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ویزا نوع C: این ویزا یک ویزای کوتاه مدت است که فرد پس از دریافت آن می­تواند حداکثر تا ۳ ماه در این کشور حضور داشته باشد. از آن جایی که مدت زمان این ویزا کوتاه و محدود است از آن برای دید و بازدید، مسافرت­های طولانی، مسابقات و از این دست مسائل استفاده می­شود که اجازه ورود منطقه شنگن هم معروف است.

ویزا نوع D: این نوع ویزا برخلاف نوع قبلی از مدت زمانی طولانی برخوردار است و برای کسانی که قصد مهاجرت، ادامه­ی تحصیل و یا کار را دارند مناسب می­باشد.

نکته: مدت زمان ویزا: ویزای دانشجویی برای تمام مدت تحصیل به طور معمول معتبر است. ویزای بازدید کننده (توریستی) معمولا  برای ۳ ماه معتبر است و ویزای حمل و نقل و ترانزیت هوایی معمولا بین ۲۴  تا ۴۸ ساعت است که پس از ورود به خاک سوئیس از آن خارج شوند.

Immigration to swiss 1 - مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

مهاجرت به سوئیس به روش ازدواج

اگر قصدی برای ادامه­ی تحصیل ندارید پس باید فکر ویزای تحصیلی را هم از سر خود بیرون کنید. راه دیگری که پیش روی شما قرار دارد، کسب تابعیت از طریق ازدواج و روابط خانوادگی است که می­توان گفت سریع­ترین راه نیز همین راه است! بدین صورت که اگر شما سه سال با یک تبعه­ی کشور سوئیس ازدواج کنید و در مجموع ۵ سال در کشور سوئیس اقامت داشته باشید، می­توانید درخواست کسب تابعیت سوئیس را بدهید.

حتی اگر رابطه­ی خود را با این کشور به حد قوی برسانید و این رابطه برای کشور سوئیس احراز شود نیازی به اقامت در این کشور ندارید چرا که شما حسن نیت و تعلق خاطر خود را به این کشور ثابت کرده­اید. بر اساس قوانین سوئیس نیز، فرزندان زیر ۲۲ سال که یکی از والدین آن­ها تبعه­ی کشور سوئیس می­باشد، می­توانند درخواست تابعیت بدهند، مشروط بر این که ۵ سال در کشور سوئیس هم زندگی کرده باشند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کارآفرینی

اگر قصد دارید که در سوئیس برای خود کسب و کار و بیزینسی راه اندازی کنید، حتما باید دارای اقامت دائم این کشور باشید این بدان معناست که شما حداقل باید ۵ سال در این کشور و در بعضی از موارد ۱۰ سال زندگی کرده باشید.

البته بر اساس قانون این کشور، این اصل استثناهایی نیز دارد. استثنای این قانون برای کسانی است که از طریق ازدواج تابعیت سوئیس را کسب کرده باشند و یا کسانی که بتوانند ثابت کنند کسب و کار آنـها باعث ایجاد شغل و رونق کار در کشور سوئیس می­شود و باعث بهبود المان­های اقتصادی این کشور نیز می­شود.

تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند

ثبت شرکت در سوئیس

ثبت شرکت یکی از روش‌های مهاجرت به سوئیس است که با در نظر گرفتن معیارهای اقتصادی تأثیرگذار مانند نرخ مالیات، تورم، نرخ بیکاری و تولید ناخالص داخلی، ازنظر پیشرفت و ارتقای کاری و البته رشد سرمایه، فرصت فوق‌العاده‌ای برای سرمایه‌گذاران خارجی به شمار می‌رود.

به‌این‌ترتیب ضمن رشد سرمایه، امکان اخذ اقامت دائم این کشور امن اروپایی هم برای آن‌ها وجود خواهد داشت. شرط اصلی در این مقوله انجام دقیق مراحل قانونی ثبت شرکت در این کشور اروپایی است که با ارائه سرمایه لازم و مدارک جامع، انجام می‌گردد. لذا افراد می‌توانند در این مسیر سرنوشت‌ساز تا دریافت اقامت دائم پیش بروند. مراحل قانونی ثبت شرکت در سوئیس عبارت‌اند از:

  • تشکیل پرونده با کمک وکیل مهاجرت به سوئیس و ایجاد هماهنگی با وزارت امور خارجه و بازرگانی
  • اخذ تأییدیه از دولت سوئیس بر اساس Business Plan و کسب مجوز فعالیت تجاری در این کشور
  • اخذ وقت مصاحبه سفارت و کسب ویزای نوع D (ویزای یک‌ساله اقامت سوئیس که قابل تمدید است)

افرادی که موفق به ثبت شرکت در سوئیس می‌گردند، می‌توانند ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت کنند. شایان‌ذکر است که در صورت مثبت ارزیابی شدن روال کاری شرکت، امکان دریافت اقامت دائم پس از گذشت ۳ سال برای متقاضی و خانواده‌اش وجود خواهد داشت.

Immigration to switzerland 3 - مهاجرت به سوئیس از چه روش هایی امکان پذیر است؟

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

اگر شما دارای شرایط ذیل باشید، نیازی به اخذ اجازه­ی خاصی برای خرید ملک، زمین و ساختن ملک در آن نخواهید داشت. این شرایط عبارت است از:

  • دارای اجازه اقامت معتبر باشید.
  • در خانه­ای که قصد خرید آن را دارید، به طور واقعی زندگی کنید.
  • اگر بر روی زمینی که خریداری کرده­اید می­خواهید ملکی بسازید باید طی یک سال از خرید خانه این امر را انجام دهید.

لازم به ذکر است که اگر قصد خرید خانه یا آپارتمانی برای گذراندن تعطیلات و یا خرید خانه دوم را دارید، نیاز به کسب اجازه از مقامات صلاحیتدار خواهید داشت. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که، مالکیت املاک و مستغلات در کشور سوئیس تضمین کننده­ی هیچ حقی برا اخذ اقامت در این کشور نمی­باشد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *