72 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۲۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۹:۳۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

افراد که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند باید از شرایط ورود به این کشور مطلع شوند تا بهترین گزینه ورود به خاک آمریکا را انتخاب کنند. در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا می پردازیم.

۱- ویزای توریستی کشور آمریکا :

ویزای توریستی از جمله ویزاهای غیر مهاجرتی کشور آمریکا می باشد که علاقه مندان با اخذ این روادید می توانند در فرصت مقرر شده در کشور آمریکا حضور داشته باشند و پس از اتمام دوره قانونی و یا در خواست شده به کشور خود باز گردند. از همین رو، متقاضیان ویزای توریستی کشور آمریکا باید مدارکی را به آفیسر ویزا ارائه دهند که آفیسر را مجاب کند که قصد بازگشت به کشور مبدا را دارند.

مهم ترین نکته برای کسب ویزای توریستی آمریکا، داشتن دلیل کافی برای ورود به این کشور می باشد و نکته دوم سابقه سفر های قبلی که تابحال به کدام یک از کشورهای دیگر برای مسافرت انتخاب کرده اید. در صورت احراز دو شرط ذکر شده و ارائه مدارک لازم، می توان برای ویزای توریستی کشور امریکا اقدام کرد.
ویزای توریستی به دو صورت B1 , B2 تقسیم می شود.

۲- ویزای تحصیلی کشور آمریکا :

ویزای تحصیلی به معنای سپری کردن یک دوره در مدت زمان مشخص در کشور آمریکا می باشد که افراد پس از تحصیل باید به کشور خود بازگردند و یا از تبدیل ویزا برای ماندن در این کشور استفاده کنند.

ویزای تحصیلی در کشور آمریکا به طرق مختلفی بیان می شود که معمول ترین آنها ویزای F1 است. از دیگر ویزاهای تحصیلی می توان به J1 , H3 , M1  اشاره کرد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا، نیازمند ارائه مدارک تحصیلی سابق خود می باشند بعلاوه مدرک زبان که در هر مقطع نمره ای به آن تلقی می شود ولی به صورت معمول بین ۶ تا ۷ نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در این کشور کفایت می کند.

dadavar.usa  - بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا

بصورت معمول دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در صورت اخذ ویزا، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند که به ویزای همراهان F2 گفته می شود.

دانشجویان برای ادمه تحصیل در کشور آمریکا مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با دانشگاه، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. دانشجویان برای سفارت، نامه ای بعنوان استطاعت مالی و یا تمکن مالی را باید ارائه بدهند که عدد مورد نظر ۱۵ هزار دلار بعلاوه هزینه دانشگاه می باشد.

۳- ویزای کار کشور آمریکا :

ویزای کار در کشور آمریکا به طرق مختلفی بیان می شود که از آنها می توان به EB1  , EB2 , EB3 , H1B  اشاره کرد که ویزاهای EB3 , H1B بیشتر مطرح می باشد.

ویزا EB3 بصورت معمول مختص افرادی می شود که در رشته خاصی مشغول به کار می باشند و برای کار مورد نظر در کشور آمریکا هیچ فردی مورد قبول نخواهد بود. در این ویزا نیاز به کار فرما و پیشنهاد کار می باشید.

ویزای H1B، متقاضیانی که دارای تخصص حرفه ای با دانش تخصصی بالا و حداقل مدرک کارشناسی هستند و در بعضی موارد خاص مثل داشتن تجربه کاری مستند بدون مدرک تحصیلی در صورتی که از طرف یک کار فرمای آمریکایی دعوت به کار شوند می توانند تقاضای ویزای کار نمایند.

آشنایی با کشور اوکراین و روش های اخذ اقامت این کشور

۴- ویزای سرمایه گذاری کشور آمریکا :

در حال حاضر افراد از سه طریق می توانند برای ویزای سرمایه گذاری کشور آمریکا اقدام نمایند. شرایط مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری از سه روش امکان‌پذیر است که به شرح زیر می‌باشد:

ویزای E2، ویزای ۲۰۰ هزار دلاری کشور آمریکا بوده که به متقاضیان ۲ سال اجازه ورود به خاک آمریکا را می دهد که پس از ۳۲ سال با افزایش سرمایه به ویزای EB5 تبدیل شود.

ویزای L1 که تجارت های بین یک کشور و آمریکا اتفاق می افتد که به سود هر دو جبهه ختم می شود. معمول ترین سرمایه گذاری کشور آمریکا ویزای EB5 می باشد که از دو طریق به متقاضیان اجازه می دهد که اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. روش اول با سرمایه ۵۰۰ هزار دلاری و روش دوم سرمایه گذاری یک میلیون دلاری خواهد بود.

مطلب بسیار حائز اهمیت در روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم کشور آمریکا این نکته می باشد که سرمایه افراد قبل از ورود خود افراد به ان کشور باید انتقال داد، بنابراین شناخت کافی اصلی ترین نکته در این روش مهاجرتی می باشد که وکلای موسسه دادآورمهر می توانند هم وطنان عزیزمان را در راستای امور انتخاب پروژه و یا شرکت مقصد در آمریکا یاری رسانند.

investigating immigration conditions 2 - بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا

۵- ویزای خاص کشور آمریکا :

در کشور آمریکا، افراد می توانند از طریق ویزاهای ازدواج و نامزدی وارد خاک کشور آمریکا شوند و در صورت احراز کردن شرایط مخصوص هر کدام از تایپ ویزا به اقامت دائم منجر شود.

۶- ویزای ازدواج

ازدواج با مقیم یا شهروند آمریکایی یکی از راه‌های آسان و کم‌هزینه برای مهاجرت به ایلات متحده امریکا می‌باشد. اثبات واقعی بودن ازدواج و تمکن مالی جهت تأمین هزینه زندگی همسر و زندگی مشترک تا دو سال نقش مهمی در اخذ ویزای ازدواج و به دنبال آن اقامت و تابعیت دارا می‌باشد.

۷- تولد فرزند

آمریکا از قانون خاک در ارائه اقامت و تابعیت به نوزادان متولد شده پیروی می‌کند؛ یعنی فارغ از تابعیت والدین، هر کودکی که در قلمروی خاک، هوا یا آب این کشور متولد شود، می‌تواند در بدو تولد موفق به دریافت گرین کارت و پاسپورت آمریکایی شود.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *