94 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۰/۲۸ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۷:۱۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یکی از راه‌ های اخذ اقامت کشور اتریش که مزایای ویژه و منحصر به فردی دارد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد، اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش است. بسیاری از کشورهای دنیا برای پیشرفت اقتصاد خود از سرمایه گذاران خارجی استفاده می‌نمایند. سرمایه گذاران در این صورت می‌توانند تابعیت یا اقامت کشور مورد نظر را اخذ نمایند. بزرگ ترین مزیتی که مهاجرت از این طریق دارد، این است که امکان مهاجرت دسته جمعی برای تمام افراد خانواده علیرغم تمام تفاوت های سنی و تحصیلاتی شان با یکدیگر وجود دارد.

کشور اتریش نیز از کشورهایی است که در قبال سرمایه گذاری خارجی در این کشور، امکان اقامت در آن را به فرد سرمایه گذار اعطا می کند. البته مقدار و نحوه سرمایه گذاری و سایر جزئیات آن، تابع قوانین اختصاصی این کشور است که نیاز به تبیین و توضیح دارد.

شرایط سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش کاملا نقدی است و امکان پرداخت غیر نقدی به هیچ وجه وجود ندارد. پرداخت نقدی از سوی سرمایه گذار برای مصرف در پروژه‌های دولتی مورد استفاده می‌شود. سرمایه لازم برای سرمایه گذاری باید کاملا قانونی و مشخص باشد که از چه راهی بدست آمده است مانند فروش ملک، تجارت، ارث و … که کاملا قانونی هستند. دولت اتریش به سرمایه‌های غیر قانونی پاسخ منفی خواهد داد.

حداقل مبلغ اهدای سرمایه، ۳ میلیون یورو است که در قبال آن اقامت اعطا می‌شود. در صورت ردی درخواست تابعیت از سوی دولت، فقط سرمایه اولیه یعنی همان سه میلیون یورو عودت داده می شود. هزینه‌های کارشناسی و قانونی، ترجمه، پست، تمبر و … جزو مخارجی هستند که به هیچ وجه قابل برگشت نیستند. در صورت سرمایه گذاری، متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت کشور اتریش اقدام نماید. جذاب ترین قسمت این پروسه آن است که اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور، اخذ اقامت همراه برای خانواده (همسر و دو فرزند تحت تکفل) را نیز در پی دارد.

Investing in Austria 1 - اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

بررسی اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

برای استفاده از پروژه‌های دولت اتریش، حساب تضمین شده دولت راه اندازی شده است. پول واریزی متقاضی گرفتن اقامت سرمایه گذاری در اتریش ، در حساب دولت مسدود می‌شود . کسی حق برداشت این پول را نخواهد داشت. در صورت اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت، حساب مورد نظر برای استفاده در پروژه‌های دولت باز و قابل استفاده می‌شود. در صورت رد درخواست تابعیت، حساب ذکر شده برای فرد باز می‌شود و قابلیت بازگشت به شخص متقاضی را خواهد داشت.

حدود ۴ الی ۱۲ ماه، انجام پروسه سرمایه گذاری به طول می‌انجامد. مدت زمان انجام کارها به ارسال مدارک در زمان تعیین شده و بسته به پیگیری موارد خواسته شده از متقاضی دارد. با داشتن تابعیت و اخذ اقامت سرمایه گذاری در این کشور، شما هیچ اجباری برای زندگی در این کشور ندارید. با اخذ اقامت و تابعیت اتریش متقاضی، یک شهروند اتریشی محسوب می‌شود. فرد اکنون حق کار، حق تحصیل و هر نوع فعالیت تجاری با اخذ تابعیت در کشور اتریش را بدست می­ آورد. به عنوان یک تبعه اتریشی، حق خرید و فروش ملک و هر کار قانونی دیگر را به طور کاملا آزاد دارد.

ویزای کار در بلاروس

شرایط شهروندی اتریش

یک بیگانه یا فرد خارجی برای تبدیل شدن به یک شهروند اتریشی، باید به طور مداوم به مدت ده سال در این کشور اقامت داشته باشد. سرمایه گذاران خارجی می‌توانند با دور زدن این قانون، اخذ تابعیت کشور اتریش را اخذ نمایند. سرمایه گذاری خارجی در اتریش می‌تواند به عنوان یک راهکار برای کوتاه کردن این مسیر به کار گرفته شود. متقاضی می‌تواند در هر بانک اتریش یا در بانک های سرتاسر جهان، حساب یا کارت اعتباری باز نماید. برای صدور چک و کارت اعتباری در بانک‌های متخلف، شرایط متفاوتی وجود دارد. متقاضی با اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش، برای همیشه شهروند یا تبعه این کشور خواهد بود. این نوع تابعیت و اخذ اقامت هرگز باطل نمی‌شود. پاسپورت که مدرک مسافرت است نیز هز بار فقط با ۴۵ دلار تمدید می‌شود، بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت اتریشی وجود دارد.

درخواست شهروندی در اتریش با توجه به مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه، آسان و ساده است. این درخواست نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی یا دانش امتحان آزمون دولتی ندارد. اما برای تأیید درخواست شهروندی نیاز به مدارک و ارائه فرم‌های تکمیل شده است. متقاضی باید اطلاعات بیوگرافی در مورد سرمایه گذار و خانواده، مدارک عدم سابقه کیفری و غیره را ارائه نماید. مهاجرت به کشور ایران در چنین حالتی هم با پاسپورت اتریشی و هم با پاسپورت ایرانی امکان پذیر خواهد بود. اما باید به یاد داشت که با ویزای هر کشوری وارد شود، تحت قانون آن کشور خواهد بود.

investing in austria 2 - اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

مزایای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش

یکی از مزایای گرفتن اقامت سرمایه گذاری در اتریش، اخذ اقامت همراه برای خانواده (همسر و دو فرزند تحت تکفل) است. دیگر مزایای گرفتن پاسپورت اتریشی:

  • سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن با اخذ اقامت اتریش و بدون نیاز به ویزا
  • تحصیل رایگان در اتریش
  • اشتغال به کار در اتریش
  • افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش
  • عدم محدودیت در تجارت
  • استفاده از تسهیلات بانکی تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • استفاده از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی
  • امکان خرید ملک در اروپا و اتریش
  • سهولت در اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *