272 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۲۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۸ در ۷:۵۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

امروزه به دلیل مواجه‌شدن با مشکلات اقتصادی، سیاسی و ناامنی‌های اجتماعی فراوان، دلایل زیادی برای مهاجرت به یک کشور باثبات مانند کانادا وجود دارد. می‌توان گفت در جهان، هیچ کشوری به‌اندازه کانادا، در تدوین برنامه‌ها و قوانین مؤثر پذیرش مهاجران، موفق عمل نکرده است. سهولت در روند پذیرش مهاجران و البته نیاز بازار کار این کشور به نیروی متخصص از جمله این موارد به حساب می‌آیند. مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا امروزه از روش‌های متعددی صورت می‌گیرد؛ احتمال موفقیت در این پروسه سرنوشت‌ساز بسته به‌تناسب ویژگی‌های افراد تعیین می‌گردد.

روش‌های مهاجرت به کشور کانادا

امروزه سؤالات متعددی در زمینه اخذ اقامت دائم کانادا مطرح می شود. مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا یکی از مسائل روز حقوق بین الملل خصوصی است که در حال حاضر بسیار متداول است. در این مقاله راه های مختلف اخذ اقامت دائم کانادا مطرح می شود و بهترین راههای اخذ اقامت دائم کانادا نیز به طور مفصل شرح داده می شود. راه های اخذ اقامت دائم کانادا به موارد زیر ختم می شوند :

  •  تولد فرزند
  • پناهندگی
  • ازدواج با مقیم یا شهروند کانادایی
  • تحصیل در کانادا
  • اخذ ویزای کار کانادا
  • سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی

Canadian Residence 1 - روش های قانونی اخذ اقامت کانادا

مهاجرت تحصیلی

یکی از بهترین روش ها و کوتاه ترین روش مهاجرت به کانادا تحصیل در این کشور است. افرادی که اقامت تحصیلی کشور کانادا را اخذ می نمایند پس از پایان تحصیل در کانادا به راحتی و با حمایت بسیاری از دولت کانادا می توانند اقامت کاری این کشور را اخذ نموده و در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا می شوند. افرادی که موفق به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا می شوند علاوه بر تحصیل در دانشگاه های فوق العاده با رنکینگ ها سطوح علمی ایده آل می توانند با امتیاز حساب شدن این تحصیلات در این کشور به کار و اخذ اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند .

موسسه مهاجرتی دادآور مهر برای اولین بار در ایران طرح طلایی مهاجرت به کانادا را اعلام می کند. لذا پیشنهاد می شود برای اخذ اطلاعات و بهره مندی از جزئیات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین الملل خصوصی موسسه مهاجرتی دادآور مهر تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید .

توصیه می شود اگر توانایی مالی جهت تحصیل حداقل دو سال در کانادا را دارید و قصد اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و همسر و فرزند خود را دارید و دارای مدرک زبان خوب و مورد نیاز دانشگاه های کانادا هستید وقت را از دست ندهید و با یک راه مناسب و مقرون به صرفه به سمت اقامت دائم کانادا قدم بردارید .

شهریه تحصیل در کانادا برای هرسال بین ۱۲ تا ۱۶ هزار دلار می باشد و همچنین با توجه به سبک زندگی شما هزینه زندگی هم ماهیانه درحدود ۱۰۰۰ دلار می باشد . شایان ذکر است هزینه های مذکور با توجه به مقاطع تحصیلی و رشته های تحصیلی شما بزرگواران متفاوت است .

Canadian Residence 2 - روش های قانونی اخذ اقامت کانادا

جهت پذیرش در مقطع لیسانس در کانادا می توانید با ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقال آیلتس ۵/۵ از دانشگاههای معتبر کانادا پذیرش اخذ نموده و به اجازه کار داشته باشید. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد به حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ می توانید در بهترین دانشگاههای کانادا تحصیل نمایید و ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت. لطفا دقت کنید که در این روش باید ابتدا در یکی از دوره های ذکر شده شرکت کرده و ۱۸ ماه درآن دوره تحصیل کنید و سپس درخواست اقامت دائم کانادا شما داده خواهد شد .

خود اشتغالی کانادا

کار در کانادا

همان‌طور که می‌دانید اتباع خارجی برای کار در یک کشور خارجی باید ویزای کاری یا work permit دریافت نمایند که کانادا هم از این قاعده مستثنا نیست. دولت فدرال کانادا برنامه‌هایی جهت ارائه ویزای کاری به شهروندان خارجی واجد شرایط دارد؛ افرادی که دارای تجربه کار در این کشور هستند می‌توانند از روش‌های اسکیل ترید یا تجربه کانادایی و افرادی که تجربه کار در این کشور را ندارند، می‌توانند از روش‌های اسکیل ورکر و جاب آفر به‌منظور اخذ ویزای کاری اقدام کنند.

اما بهترین و مؤثرترین روش برای اخذ ویزای کاری در کانادا جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی می‌باشد. یک جاب آفر زمانی می‌تواند ویزای کاری کانادا را برای افراد به همراه داشته باشد که دارای اعتبار بوده و مقررات تعیین‌شده از سوی قانون کار کانادا تبعیت کرده باشد. کارفرما با دریافت مجوزهای لازم و شرح کلی شغل مدنظر و البته کارجوی خارجی با اثبات توانمندی خود می‌تواند در این فرآیند موفق گردند.

روش دیگر اخذ اقامت این کشور ویزای کار یا اسکیل ورکر است. در این روش متقاضی با داشتن سابقه کاری، مدرک تحصیلی دانشگاهی، مدرک زبان، شرایط سنی مناسب و شروط لازم و کسب امتیازات مفروض می تواند وارد پروسه امتیازی این ویزا شود و پس از تأیید موفق به کسب اقامت کانادا خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری کانادا می توانید به مقاله دیگری با این عنوان در همین سایت مراجعه نمایید و یا برای اخذ اطلاعات و بهره مندی از جزئیات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین الملل خصوصی موسسه مهاجرتی دادآور مهر تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *