249 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۲۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۸:۰۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

اجازه اقامت سوئد از طریق سوئد به شما امکان مسافرت و ماندن در این کشور را می دهد. اجازه اقامت می تواند برای مدت زمان محدود یا دائمی باشد. اگر قصد اخذ اقامت سوئد دارید یا برای مدت بیش از ۹۰ روز در این کشور می مانید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.دوره اقامت دائم متفاوت است. در اکثر موارد شما ملزم به حداقل ۵ سال اقامت در سوئد هستید.

روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

سوئد کشور در شما اروپا و در حوزه اسکاندیناوی است که در زمینه پذیرش مهاجران بسیار موفق عمل کرده است؛ به‌طوری‌که به مقصد اول بسیاری از مهاجران و سرمایه‌گذاران خارجی در اروپا مبدل شده است.

سوئد به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود دارای شرایط آب و هوایی منحصربه‌فرد و البته بسیار سردی است؛ به‌طوری‌که در سال ۶ ماه روز و ۶ ماه شب می‌باشد. شرایط اقتصادی مطلوب، وضعیت اجتماعی و فرهنگی ایدئال در کنار امکانات رفاهی و درمانی که در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، زندگی در این کشور را بسیار جذاب نموده است.

legal procedures for obtaining a swedish residency 1 - روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

پاسپورت این کشور با قرار گرفتن در رتبه چهارم جهان، امکان سفر به ۱۲۷ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. از طرف دیگر سوئد با عضویت در اتحادیه اروپا و البته پیمان شینگن امکان کار و زندگی در سراسر قاره اروپا را برای شهروندان به همراه خواهد داشت. اخذ اقامت سوئد در حال حاضر از روش های زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت تحصیلی
  • سرمایه‌گذاری مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی
  • ازدواج
  • تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت سوئد

برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئدی، باید مدت زمان طولانی در این کشور زندگی کنید. به عنوان یک قانون، شما باید در مدت ۵ سال مداوم در سوئد اقامت داشته باشید. علت اقامت شما در سوئد و نوع اجازه ای که در این مدت داشتید، به شما این اختیار را می دهد که تمام زمان ماندن در سوئد را به عنوان اقامت دائمی حساب کنید. قانون اصلی این است که مدت زمان با مجوز اقامت، به عنوان یک دوره اقامت دائمی شمرده می شود.

legal procedures for obtaining a swedish residency 2 - روش های قانونی اخذ اقامت سوئد

اقامت دائمی در سوئد

اگر در هنگام ورود به سوئد اجازه اقامت دائم یا اخذ اقامت سوئد برای استقرار داشتید، مدت اقامت خود را از زمان ورود شمارش کنید. در غیر این صورت، مدت اقامت از تاریخی محاسبه می شود، که درخواست نامه خود را برای اجازه اقامت ارائه داده اید و مورد تایید قرار گرفته است. اگر درخواست شما در ابتدا رد شد و پس از آن یک درخواست نامه جدید را ارسال کردید، زمان از تاریخی که شما تاییدیه را دریافت کرده اید شمارش می شود.

اگر شما به سفرهای کوتاه مدت یا تعطیلات به خارج از کشور رفته اید برای دوره اقامت دائمی شما در سوئد اهمیتی ندارد. اما اگر بیش از شش هفته در یک سال در خارج از کشور بوده اید، تمام مدت زمانی که شما خارج از سوئد بودید از دوره اقامت دائمی کسر می شود. اما اگر شما به یک کشور دیگر بروید و در آنجا ساکن شوید، اقامت دائمی شما قطع می شود. شما می توانید از زمان بازگشت به سوئد دوباره شمارش اقامت خود را شروع کنید.

مهاجرت به سوئد

شهروندی سوئد

اگر اجازه موقت اقامت در سوئد برای تحصیل، گردش یا اقامت به عنوان زوج داشته باشید، یا اگر شما در سفارت یا کنسولگری کشور دیگری در سوئد کار کنید این زمان به عنوان یک دوره اقامت دائمی شمرده نمی شود.با این حال، اگر شما در مقطع دکترا در حال تحصیل باشید یا تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشید تحت شرایط خاصی، مجاز به شمارش این دوره با اجازه اقامت تحصیل به عنوان محل اقامت دائم هستید. اگر شما با یک شهروند ثبت شده در سوئد ازدواج کرده اید یا با یک شهروند سوئدی زندگی مشترک دارید، پس از سه سال می توانید برای تابعیت و اقامت سوئدی درخواست بدهید. در این موارد، شما باید برای دو سال گذشته با هم زندگی کرده باشید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

2 دیدگاه برای “روش های قانونی اخذ اقامت سوئد”

  1. روی نقشه گوگلشون اگر نظرات مردم رو در موردشون مشاهده کنید هم امتیاز کمی دارن و هم همه در موردشون حرف های خیلی بدی در مورد کار مردم رو راه نمیندازن و مشاوره هاشون به درد نمیخوره نوشتن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *