اخذ اقامت اتریش

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ درساعت ۰:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ در ۰:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای اخذ اقامت اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید.

شرایط اقامت اتریش و شاخصه های مهاجرت به اتریش

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای متقاضیان مهاجرت به اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید. از اهداف اصلی این کشور امکانات مهاجرتی بسیار عالی؛ مهاجرت به سومین کشور برتر؛ مهاجرت با خانواده جهت اخذ تابعیت و شهروندی اوکراین و در اختیار داشتن شاخصه های شخصی و شاحصه های مرتبط با بازار کارگران را در بر خواهد داشت. برخی از قوانین در ۱ جولای سال ۲۰۱۱ به تحقق پیوست.

کارت سفید یا قرمز اقامت در اتریش

بیاد داشته باشید که کارت سفید-قرمز برای مدت ۱۲ ماه برای افرادی که قصد اخذ اقامت موقت را دارند و یا افرادی که دعوت نامه کاری توسط یک کارفرمای بومی دارند نیز صادر می شود. اشخاص ذکر شده در ذیل توانایی اخذ کارت سفید-قرمز را نیز دارند که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد:

  • افراد بسیار ماهر
  • افراد ماهر در مشاغل کمیاب
  • فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش و یا موسسات آموزش عالی
  • افراد خود اشتغال
  • شرایط مورد نیاز و کلی

otrish - روش های قانونی اخذ اقامت اتریش

شرایط ذکر شده در ذیل بایستی قبل از هرگونه اقدام نیز بررسی شود:

  • هزینه زندگی در اتریش
  • تمامی متقاضیان بایستی درآمد ثابت و منظمی برای پوشش دهی هزینه های زندگی در اتریش بدون حمایت مقامات بومی داشته باشند. در این زمان متقاضی بایستی اثبات نماید که درآمد ماهانه منظمی دارد که این درآمد بایستی معادل با استانداردها و بیمه اجتماعی نیز باشد.پوشش دهی بیمه درمانی
  • تمامی متقاضیان بایستی از مزیت بیمه درمانی برای پوشش دهی هزینه ها در اتریش استفاده نمایند.

اقامت در اتریش بر اساس قانون و استانداردهای قانونی

تمامی متقاضیان بایستی شواهد کافی برای اخذ اقامت قانونی (که مفاد آن در قرارداد به صورت کامل ذکر شده است) را داشته باشند. علاوه بر این در این فرایند بایستی تمامی استانداردهای بومی نیز در نظر گرفته شود.

کارگران بسیار ماهر

شهروندان کشورهای جهان سوم که مهارت های بالایی دارند قادر به دادن درخواست برای اخذ ویزای ۶ ماهه و با هدف یافتن کار در اتریش می باشد؛

نحوه ارسال درخواست اقامت اتریش

ویزاهایی که با هدف یافتن شغل برای اشخاص صادر می شوند بایستی به سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش ارسال شوند. بیاد داشته باشید که این ویزا بایستی در اختیارکشورهای بومی و یا کشوری که فرد در آن مقیم است نیز قرار گیرد. ویزاهایی که با این هدف صادر می شوند برای تایید بایستی به سازمان استخدام عمومی AMS نیز بروند.

افرادی که مجوز ورود به کشور اتریش تحت عنوان ویزای free را دارند به اخذ ویزای جستجوی کار نیز نیازی نخواهند داشت. علاوه بر این؛ این افراد قادر به دادن درخواست برای اخذ کارت سفید و یا قرمز می باشند که این ویزا با توجه به میزان صلاحیت و مهارت افراد در اختیار آنان نیز قرار می گیرد.

وکیل مهاجرت کیست و چه وظایفی دارد؟

متقاضیانی که قصد اخذ کارت سفید و یا قرمز را دارند و افرادی با مهارت می باشند خود به تنهایی قادر به ارائه درخواست خود به سازمان اتریش (سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش) می باشند. برای متقاضیان مقیم در کشور و یا افرادی که توانایی های بالقوه دارند امکان دادن درخواست به سازمان اقامت نیز وجود دارد. با توجه به بیانیه های ارسال شده توسط کارفرمایان افراد قادر به ارسال درخواست خود به سازمان دولتی (Landeshauptmann)؛ سازمان های منطقه ای (Bezirkshauptmannschaft) و یا مقامات دولتی بومی (Magistrat) نیز می باشند. بیانیه کارفرما (Arbeitgebererklärung در زمان درخواست نیز بایستی ارسال گردد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *