249 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۷:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کشور استرالیا یکی از اولویت های اکثر افرادی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور دارند. اخذ اقامت استرالیا می تواند به عنوان امتیاز بزرگی برای هر فرد محسوب شود. در این مقاله سعی داریم تا روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا را شرح دهیم تا با اطلاع از آن‌ها بتوانید بهتر در این فرآیند سرنوشت‌ساز  تصمیم بگیرید.

روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا

استرالیا به دلیل فراهم آوردن شرایط ایدئال زندگی از نگاه اتباع خارجی هموار جذاب بوده و هست. موقعیت جغرافیایی خاص این کشور موجب پدید آمدن موقعیت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری فراوانی در این کشور شده که برای هر فردی می‌تواند آینده درخشانی را به ارمغان بیاورد.

به دلیل گستردگی و بالا رفتن آمار ورود غیرقانونی به خاک کشور استرالیا، دولت این کشور قوانین بسیار سختی را برای مقابله با این امر تدوین و اجرایی کرده است؛ به‌طوری‌که فرآیند مهاجرت به این کشور را به پروسه‌ای کاملاً پیچیده و زمان‌بر مبدل کرده است.

بنابراین متقاضیان بایستی روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا را شناخته و بر مبنای آن تصمیم به شروع روند مهاجرت نمایند. به‌طورکلی استرالیا دارای بستر گسترده‌ای برای تأمین اهدافی چون تحصیل، سرمایه‌گذاری و کاری می‌باشد؛ آنچه اهمیت دارد، انتخاب درست و اقدام از روش های قانونی محسوب می‌شود. راه‌های قانونی مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از:

 • اخذ ویزای کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • سرمایه‌گذاری
 • ازدواج
 • تولد فرزند

لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی به‌تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم نخواهد شد؛ تحصیل در دانشگاه‌های معتبر استرالیا تنها راه را برای اخذ ویزای کاری در این کشور هموار خواهد کرد.

Australian Residence 2 - روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا

مزایای اخذ اقامت استرالیا

بعد از دریافت اقامت دائم اگر ۳ سال در استرالیا بمانید می توانید شهروند استرالیا شوید و پاسپورت استرالیایی دریافت کنید. با اقامت استرالیا شخص می تواند:

 • برای همیشه در استرالیا بماند.
 • اجازه کار به صورت تمام وقت و بدون محدودیت را دارد.
 • اجازه تحصیل در استرالیا دارد، و برای این تحصیل شهریه به مراتب کمتری از دانشجویان بین المللی می پردازد.
 • به محض ورود به استرالیا برای کارت بانکی مدیکر اقدام کرده و آن را دریافت می کند، این کارت تمامی هزینه های درمان شخص را تحت پوشش قرار می دهد.
 • بعد از ۲ سال اگر کاری پیدا نکردید می توانید از مزایای مقیم بودن خود استفاده کنید و از دولت حقوق بیکاری دریافت کنید.
 • اگر فرزندی در استرالیا بدنیا آمد، به محض تولد سیتیزن استرالیا خواهد بود.
 • از وام ۴ درصدی خرید خانه استفاده کند و مبلغ آن را تا ۳۰ سال تقسیط کند، به طوری که تا ۹۵ درصد قیمت خانه به فرد مقیم وام تعلق می گیرد.
 • فرزندان خور را به صورت رایگان به مدرسه های تراز اول بفرستد.

ورود به خاک استرالیا

وقتی ویزای شما صادر شد، تاریخی به عنوان اولین ورود (First Entry) در آن درج می شود که باید حتما قبل از آن تاریخ به استرالیا سفر کنید. معمولا حدود ۱ سال به شمتا فرصت داده می شود تا اولین حضور خود را انجام دهید. بعد از اولین ورود می توانید از استرالیا خارج شوید و محدودیتی برای ماندن ندارید، دقت داشته باشید که اگر اولین ورود را قبل از تاریخ مقرر انجام ندهید ویزای شما کنسل خواهد شد و باید مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید.

نکات مهم پیش از مهاجرت به استرالیا

Australian Residence 1 - روش های قانونی اخذ اقامت استرالیا

حق پرواز

با ویزای اقامت یا پی آر به مدت ۵ سال می توانید به استرالیا سفر کنید و هر چند بار که خواستید ورود و خروج انجام دهید، اگر بعد از ۵ سال بخواهید به استرالیا سفر کنید باید یا سیتیزن شده باشید یعنی ۳ سال در استرالیا مانده باشید ( شرایط سیتیزن شیپ استرالیا) و یا اگر سیتیزن نشده اید، ویزای بازگشت به استرالیا را دریافت کنید که به شما اجازه می دهد که به مدت ۵ سال دیگر اجازه پرواز خود را تمدید کنید.

دقت داشته باشید که اجازه پرواز با نوع ویزای اقامتی شما منافاتی ندارد. یعنی با وجود اینکه ویزای پی آر ویزای دایم استرالیا است اما مدت اجازه پرواز با این ویزا ۵ سال است. اگر در طول ۵ سال اجازه پرواز، حداقل ۲ سال در استرالیا مانده باشید می توانید با دریافت ویزای بازگشت به استرالیا به مدت ۵ سال دیگر اجازه پرواز بگیرید.

اگر کمتر از ۲ سال در استرالیا مانده باشید می توانید ویزای ۳ ماه ویزای بازگشت به استرالیا را دریافت کنید. اگر بتوانید ثابت کنید که در استرالیا زندگی خود را بنا کرده اید و اینکه چرا بیش از مدت مقرر در استرالیا نبوده اید، در این حالت ممکن است ۱ سال اجازه پرواز بگیرید تا شرایط خود را با ورود به استرالیا مناسب کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *