270 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۳۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۰ در ۸:۳۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

زندگی در کشور ارمنستان با هزینه بسیار پایین زندگی، اقلیم های گوناگون، مکان های بسیاری جهت بازدید همراه می باشد. جرم و جنایت در این کشور عملا صفر است و ارمنستان یکی از مهمان نواز ترین مردمان جهان را دارد. شرایط اخذ اقامت ارمنستان برای هر فردی مناسب است و به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی، ارمنستان یکی از بخشهای موفق و پیشرفته محسوب می شود.

اخذ اقامت ارمنستان

ارمنستان کشور هم‌مرز با ایران، یکی از گزینه‌های خوب برای مهاجرت افرادی به شمار می‌رود که قصد دارند با هزینه کم این پروسه را به انجام برسانند. ارمنستان به سبب مجاورت با کشورمان، از نظر فرهنگی بسیار مشابه است؛ هم‌چنین واحد پولی ارمنستان یعنی درام بسیار نزدیکی به ریال است که همین امر سبب پایین آمدن هزینه زندگی در این کشور شده است.

یکی از مواردی که ارمنستان را به کشوری جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده است، ثبات اقتصادی آن است. هرچند این کشور دارای اقتصاد قدرتمند نیست، اما میزان نوسان ارزی در این کشور بسیار پایین است؛ یعنی اقتصاد در این کشور برخلاف ایران، دارای ثبات است. لازم به ذکر است که نرخ تورم بر مبنای همین ثبات بازار، زیر یک می‌باشد که رقم بسیار مطلوبی است.

Obtaining Armenian residences 1 - روش های قانونی اخذ اقامت ارمنستان

ازجمله معایب این کشور می‌توان به کمبود منابع در این کشور اشاره کرد که همین امر سبب نیازمند بودن این کشور به سایر کشورهای همسایه شده است؛ هم‌چنین امکانات رفاهی در این کشور به نسبت کشورهای دیگری هم چون ترکیه بسیار محدودتر است.

به‌طورکلی در فرآیند مهاجرت به یک کشور خارجی باید همه جوانب آن ازجمله هزینه و شرایط زندگی، روش های قانونی مهاجرت و … به‌طور کامل بررسی شوند. ازجمله راه‌های قانونی اخذ اقامت ارمنستان می‌توان به کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی، ازدواج و تولد فرزند اشاره کرد.

الزامات و شرایط اخذ اقامت ارمنستان

هزینه زندگی در ارمنستان برای افراد معمولی، به مانند یک بهشت ​​است. به منظور حفظ یا حتی پیشه گرفتن از شیوه زندگی ای که میانگین آمریکاییان از آن لذت می برند، در گران ترین قسمت های پایتخت، هزینه ای بیش از ۶۰۰ دلار در ماه خرج نمی شود اگر شما کمی صرفه جویی داشته باشید، هزینه های ماهانه حتی در مناطق گران قیمت به راحتی می تواند به ۳۰۰ دلار محدود شود.

زندگی ارزان در خارج از پایتخت می تواند هزینه کمتر از ۵۰ دلار در هر ماه باشد. این به این معنی است که جایی برای هرکسی وجود دارد. اجاره برای یک اتاق خواب بسیار بزرگ و خاص در مرکز ایروان پایتخت ارمنستان حدود ۲۰۰ دلار هزینه دارد. قیمت میوه ها و سبزیجات، هر کدام در فصل خودشان به ندرت از ۱۰ سنت به ازای هر پوند بالا تر می رود، بنابراین برای کسانی که پرخوری ندارند، هزینه غذا واقعا ناچیز است.

Obtaining Armenian residences - روش های قانونی اخذ اقامت ارمنستاناقامت در ارمنستان

زنجیره های متعدد کوهستانی و دهانه های رودخانه در ارمنستان تعداد بسیار زیادی از میکرو اقلیم های متنوع به ارمغان آورده است و برای کسانی که مایل به زندگی در یک شهر کوچک و یا روستایی هستند، انتخاب های زیادی ارائه می دهد از یک دریاچه کوهستانی بزرگ، تا جنگل های بارانی معتدل، و از مناطق حتی خشک و گرمتر تا شهر های گرم در زمستانی سرد، شما انتخاب های زیادی دارید. کل این منطقه به خاطر مهمان نوازی آن شناخته شده است و مردم اینجا می توانند شما را با دوستی و کنجکاوی شان شگفت زده کنند. اینجا همه اکثریت به زبان ارمنی و روسی صحبت می کنند و زبان انگلیسی هم درحال پیشترفت و رایج تر شدن است.

ارزانترین راه مهاجرت به اروپا

مهاجرت به ارمنستان

در ارمنستان تعداد بسیار کمی اقلیت وجود دارد. با توجه به مقدار زیاد کمک های خارجی ایالات متحده و تعداد زیادی از ارمنیان آمریکایی، شمار قابل توجهی از افرادی که جهت دریافت تابعیت و اقامت ارمنستان تلاش کرده اند وجود دارد. با قیمت های متنوع از یک نیکل تا ۲ دلار، شما می توانید در هر جشنواره ای که دوست دارید حضور یابید. اپراها، سمفونی ها، گروه های رقص، نمایشگاه های تئاتر، نقاشی و مجسمه سازی، وجود دارد. هنرمندان و بازیگران ارمنی دور جهان سفر می کنند و به خاطر مهارت و استعدادشان شناخته شده اند.

ویزای توریستی ارمنستان

یک ویزای توریستی سه هفته ای به صورت معمول در هر سفارت ارمنستان به مبلغ ۵۰ دلار صادر می شود و می تواند به طور خودکار به مدت ۲ هفته افزایش یابد. سه ماه، یک سال و ویزای اقامت سه ساله در دسترس است، اما معمولا برای بازرگانان محفوظ است اگر شما به عنوان توریست به ارمنستان بروید، می توانید با ویزای خود اقامت خودتان را تا هر چند روز که بخواهید درمقابل روزی سه دلار افزایش بدهید این تعرفه را میتوان به عنوان برخی از هزینه های زندگی حساب کرد، و به عنوان یک جایگزین مناسب خیلی هم بد نیست.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *