160 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۲۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۷ در ۱:۰۴ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مسلما برای بسیاری از افراد که هلند را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند آگاهی در مورد شرایط زندگی در هلند بسیار مهم خواهد بود. در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص زندگی در هلند و جزییات آن خدمت شما متقاضیان ارائه می دهیم. قبل از انتخاب ابن کشور به عنوان مقصد اصلی باید با شرایط زندگی، شرایط تحصیل، هزینه مسکن و… اطلاعات کاملی را به دست بیاورید و همچنین هزینه های خود را برای ورود به این کشور بررسی نمائید.

سفارت ایران در شهر لاهه (به هلندی دنهاخ) قرار دارد. بخش کنسولی سفارت تمامی خدمات شناسنامه، گذرنامه، نظام وظیفه، وکالت، گواهی تولد و سجلی و غیره را ارائه می کند. بخش بازرگانی سفارت هم از بازرگانان ایرانی برای کار بهتر و دقیق تر حمایت می کند.

اقتصاد غنی کشور هلند

هلند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که یکی از بیست اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. براساس اعلام صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، این کشور هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد. هلند عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو، منطقه شنگن و ناتو است. براساس شاخص توسعه انسانی، هلند در سال ۲۰۱۳ مقام چهارم معتبر دنیا را به خود اختصاص داده است. هلند غالباً به عنوان دموکراتیک ترین و آزادترین کشور کره زمین توصیف می شود و حمایت از حقوق بشر در این کشور در اولویت قرار دارد.

شرایط زندگی در هلند – محل سکونت

در خصوص زندگی در هلند و جزییات آن باید گفت شما پس از ورود به هلند و ثبت نام در شهرداری می توانید یک خانه و یا آپارتمان برای اقامت خود و خانواده تان تهیه کنید. یافتن خانه در هلند دشوار نیست. هزینه های انرژی از ۷۰ تا ۱۵۰ یورو متغیر است و ماهیانه از حساب شما کسر می‌شود. در نهایت در پایان سال میزان مصرف انرژی بررسی شده و بستانکار و طلب کار مشخص می شوند.

living conditions in netherlands 3 - شرایط زندگی در هلند

هزینه خرید خودرو در هلند

خود روی دست دوم را می توانید از حدود ۲۰۰۰ € (یورو) به بالا از طریق سایت های معتبر اینترنتی و یا شرکتهای فروش خودرو تهیه کنید. فراموش نکنید که بیمه اجباری است. همچنین دارندگان خودرو باید مالیات پرداخت کنند که مبلغ زیادی نیست. با داشتن کارت اقامت هلند می توانید به راحتی و بدون ویزا به همه کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. چه با هواپیما، اتوبوس، قطار و چه با ماشین شخصی.

شرایط زندگی در هلند – بیمه پزشکی

یکی از مواردی که باید در خصوص زندگی در هلند و جزییات آن دانست، بیمه پزشکی اجباری است و شما باید همه اعضای خانواده را بیمه کنید. البته فرزندان تا ۱۸ سالگی از پرداخت حق بیمه مغاف هستند. افراد بزرگسال مبلغی در حدود ۱۱۰ € (یورو) در ماه به عنوان حق بیمه پرداخت می کنند. در مقابل شما تحت پوشش یک پزشک خانوادگی قرار می گیرید که ویزیت آن رایگان است. پزشک خانواده در صورت نیاز شما را به نزد پزشک متخصص می فرستد.

مزایای اقامت اروپا از طریق اقامت لهستان

خوراک و سیستم آموزشی هلند

در این کشور زیبا برای هر نوع سلیقه و دیدگاه مذهبی مواد خوراکی وجود دارد. نزدیک به ۱۰ سوپرمارکت بزرگ و زنجیره ای، دهها سوپر کوچک و اغذیه فرشی در هلند وجود دارد. فروش گوشت حلال در هلند بسیار رواج دارد و رستوران های بسیاری هم خوراکی های حلال عرضه می کنند. محصولات خوراکی ایرانی از جمله انواع رب، کشک، سبزی های مختلف و… در هلند به راحتی یافت می شوند. مدارس و موسسات آموزشی آموزش های لازم را به بچه ها می دهند. فروش هر نوع دخانیات و نوشابه های الکلی به نوجوانان تا ۱۸ سال ممنوع است و تحت مراقبت شدید قرار دارد. بچه ها در یکی از عالی ترین سیستم های آموزشی جهان فرا می گیرند که شهروندان بهتری باشند.

شرایط زندگی در هلند در خصوص تفریحات

هلندی ها برای آسایش کودکان برنامه ریزی های بسیاری انجام داده اند. در سراسر هلند موزه های آموزشی و محل های بازی ویژه کودکان فراهم شده. یک بررسی آماری نشان می دهد بیشتر ایرانیان ساکن هلند روزهای تعطیل را در کنار دوستان، پیک نیک در پارک های متعدد و زیبای هلند، سفر یک روزه برای بازدید و خرید از کشورهای آلمان و بلژیک، بازدید از مراکز شهرهای دیگر و یا رفتن به فروشگاه هایی مثل ایکا می گذرانند. 

گواهینامه ایرانی در هلند اعتبار ندارد. با دریافت گواهنامه هلند به راحتی می توانید در همه اروپا و ده ها کشور غیر اروپایی رانندگی کنید. برای دریافت گواهینامه باید آزمون تئوری و عملی را از سر بگذرانید. آزمون تئوری را علاوه بر زبان انگلیسی می توان با کمک مترجم فارسی هم گذراند. برای آزمون عملی باید الزاما به کلاس رانندگی بروید. در شهرهای مختلف هلند آموزش دهندگان ایرانی هم هستند که با کمک آنها به راحتی می توانید گواهینامه دریافت کنید.

living conditions in netherlands 2 - شرایط زندگی در هلند

 

آیا هلندی ها نژاد پرستند؟

 هلندی ها بردباری را اصلی ترین شاخص فرهنگی خویش می دانند. هزاران تاجر و دانشجوی خارجی  در هلند بکار و تحصیل مشغولند و از دیرباز این کشور به تجارت با همه دنیا شناخته شده است. این کشور همچنین پذیرای پناهجویان از کشورهای مختلف است. هلندی ها دوستانه رفتار می کنند و از کمک کردن ابایی ندارند.

بهترین شهر هلند برای زندگی

همه شهرهای هلند استاندارد یکسانی برای زندگی دارند. برخی مناطق حومه شهرها را به دلیل برخورداری از محیط آرام آن ترجیح می دهند و برخی شهرهای بزرگ را می پسندندهرگونه فعالیت در زمینه صادرات و واردات به هلند تشویق می شود. روتردام بزرگترین بندر اروپا است و دروازه اقتصادی اروپا نامیده می شود. از طریق ترانزیتاین بندر می توانید کالای مورد نیازتان را به همه اروپا صادر کنید. می توانید برای امور گمرکی از خدمات شرکتهای فعال گمرکی استفاده کنید تا کالاهایتان را وارد هلند نمایید.

زندگی در هلند و جزییات آن در خصوص تحصیل

اگر به به دنبال تحصیل در کشور هلند می باشید باید زندگی در هلند و جزییات آن نیز آشنا شوید. مدرسه برای کودکان از ۴ سالگی اجباری است. پس از دبستان، با توجه به نتایج یک آزمون جامع و نظر معلم ها، دانش آموز به یک دبیرستان مناسب می روند. در هلند در مجموع سه نوع دبیرستان وجود دارد. پس از پایان تحصیل در دبیرستان ها ( ۶-۸ سال) دانش آموز به یکی از مراکز آموزش عالی ( مدرسه عالی فنی و حرفه ای، دانشگاه علمی و کاربردی و یا دانشگاه تحقیقاتی) می رود. جهت کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در هلند به لینک مربوطه مراحعه بفرمایید.

گروه وکلای مهر پارسیان | دکتر محمدرضا مهری | 02188663925

پس از کسب اقامت هلند شما، همسر و فرزندانتان می توانید در دانشگاه ها یا یکی از مراکز آموزش عالی هلند ثبت نام کنید. با داشتن اقامت هلند هزینه تحصیل به نحو چشمگیری کاهش می یابد و می توانید از وام آموزشی دولتی استفاده کنید. مطابق قانون جدید در هلند، همه کسانی که اقامت این کشور را دارند تا سن ۵۵ سالگی می توانند از وام برای تحصیل در دانشگاه برخوردار شوند. این وام همه شهریه دانشگاه را پوشش می دهد و بازپرداخت بلند مدت دارد.

معادل سازی مدارک دانشگاهی ایران در هلند

این امر را در خود دانشگاه هم برای شما انجام می دهد. مثلا اگر شما و یا همسر و فرزندانتان لیسانس ایران را دارید می توانید در یکی از دانشگاه های هلند در رشته مورد علاقه تان ادامه تحصیل دهید. هفتاد درصد رشته های فوق لیسانس دانشگاه ها در هلندبه زبان انگلیسی است

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *