methods of immigration to denmark 1 - روش های مهاجرت به دانمارک

119 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۹/۱۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۳۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

در این مقاله بهترین روش های مهاجرت به دانمارک و راه های اخذ اقامت این کشور را برای کسانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند، بررسی می نمائیم. چه روش هایی برای مهاجرت برای ایرانیان تعریف شده است؟ آیا دانمارک ویزای کاری می دهد؟ شرایط ویزای کاری دانمارک در سال جدید تعریف شده است که برای مهاجرت به دانمارک از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی هستند، شما می توانید جهت تحصیل و کار و سرمایه گذاری و … در دانمارک اقامت داشته باشید که هر کدام از این راه ها را بصورت جداگانه بررسی می کنیم. ما در ابتدا به توضیح روش های مهاجرت کاری به دانمارک می پردازیم چرا که در سال های اخیر اخبار ضد و نقیضی در رابطه با اخذ گرین کارت یا ویزای کار دانمارک برای متقاضیان ایرانی وجود داشته و ما در ادامه این ابهامات را از ذهن شما پاک می کنیم.

روش های زیر روش های مرسوم برای این کشور می باشد:

  • ویزای کاری دانمارک
  • ویزای تحصیلی دانمارک
  • مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج
  • مهاجرت به دانمارک از طریق تولد
  • ویزای سرمایه گذاری دانمارک

methods of immigration to denmark 2 - روش های مهاجرت به دانمارک

ویزای شنگن برای مهاجرت به دانمارک

بسته به قصد سفر متقاضیان به دانمارک، این کشور دارای انواع مختلف ویزا است. خواه متقاضی قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری به دانمارک را داشته باشد، او می تواند ویزای شنگن مختلفی را درخواست نماید. متقاضیان این کار را از سال ۲۰۰۱ به اینطرف انجام می دهند. زمانی که دانمارک به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپایی (EU) همچنین به عنوان کشور عضو ناحیه شنگن شناخته شد.

بد نیست بدانید که از سال ۲۰۱۷، دانمارک مجموعا ۱۴۱۳۵۳ ویزای شنگن از کل ۱۵۲۴۶۷ درخواست دریافتی از سفارتخانه های اروپایی را در سراسر جهان صادر کرده است.

اما واجدین شرایط برای اخذ ویزای شنگن دانمارک چه کسانی هستند؟ متقاضیانی به ویزای دانمارک جهت کار، سرمایه گذاری، توریسم و تحصیل نیاز دارند که در یکی از این دسته ها قرار گیرند:

  • شهروندانی غیر از شهروندان کشورهای اسکاندیناوی
  • شهروندانی غیر از شهروندان کشورهای اتحادیه اروپایی/ ناحیه شنگن
  • شهروندانی غیر از اعضای خانواده یک شهروند اروپایی

مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن دانمارک

پس از کسب اطلاعات در خصوص شرایط ویزای شنگن، اکنون نوبت اطلاع درباره مدارک ضروری برای اخذ ویزای شنگن دانمارک است. لیست زیر شامل مدارک عمومی برای اخذ ویزای دانمارک در سال ۲۰۱۹ می باشد:

مدارک لازم شرایط
فرم درخواست تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن اروپا + فرم ویزای شگن دانمارک
مدارک شناسایی ۲ قطعه عکس پاسپورتی + کپی پاسپورت با اعتبار ۳ ماهه + کپی شناسنامه یا سند ازدواج
مدرک بیمه مسافرتی بیمه سلامت مسافرت با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰ EUR (یورو)
مدارک رزرو مسافرتی و سکونتی رزرو بلیط رفت و برگشت + رزرو هتل
مدارک مالی گواهی اثبات تمکن مالی برای اقامت در دانمارک

اما مدارک خاص مورد نیاز بر اساس نوع ویزای صادره توسط دولت دانمارک به شرح ذیل می باشد:

روش های قانونی اخذ اقامت هلند
نوع ویزای تخصصی مدارک مورد نیاز
ویزای کاری قراردادکاری + صورت حساب بانکی حداقل ۶ ماهه + مجوز خروج از کارفرما + گواهی مالیات بر درآمد (ITR)
ویزای کارآفرینی کپی مجوز شرکت + صورت حساب بانکی حداقل ۶ ماهه + گواهی مالیات بر درآمد (ITR)
ویزای تحصیلی مدرک ثبت نام
ویزای بازنشستگی صورت حساب حقوق بازنشستگی حداقل ۶ ماه آخر
ویزای توریستی دعوت نامه از خانواده و دوستان + صورت حساب بانکی حداقل ۶ ماهه + کپی های پاسپورت

بهترین روش های مهاجرت به دانمارک

یکی از بهترین مقاصد مهاجرت به قاره اروپا و اخذ اقامت دائم زندگی در کشور دانمارک است. همچنین بهترین راه مهاجرت به این کشور در حال حاضر اخذ ویزای کاری یا تحصیلی است. دانمارک افراد ماهر از سراسر جهان را که مهارتی متناسب با شغل های مورد نیاز خود که با کمبود نیرو مواجه هسنتد را دعوت به همکاری می‌کند.

دانمارک دارای یک سیستم ویزای کار به نام طرح لیست مثبت یا Positive List برای کمک به پر کردن کمبود مهارت ها و همچنین معافیت پرداخت هزینه برای افرادی که پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای دانمارک دارند قرار داده است. جهت اطلاع، باید بدانید که هزینه زندگی در دانمارک به صورت میانگین ماهیانه ۹۰۰ € با قیمت های سال جاری می باشد.

انواع ویزاهای کاری کشور دانمارک

لیست مثبت

بسیاری از مشاغل در دانمارک است که برای آن حرفه کارگران واجد شرایط وجود ندارد اگر در یکی از این مشاغل افراد مهارت داشته باشند، می توانند با مدت زمان بسیار کمی در طرح لیست مثبت بدست آورند، در این فرآیند اگر فرد بتواند متناسب با رشته های مورد نیاز دانمارک شرایط را سازگارند، می تواند با داشتن یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای دانمارکی و برآورده نمودن شرایط و قوانین اداره مهاجرت با یکی از بهترین راه ها به دانمارک مهاجرت نمائید.

methods of immigration to denmark - روش های مهاجرت به دانمارک

پیشنهاد کاری

اگر اشخاص بتوانند پیشنهاد کاری از یک کارفرمای دانمارکی دریافت نمایند که حقوقی برابر با DKK 375.000 فرانک دانمارک که معادل با حدود ۵۵.۰۰۰$ ، برای یکسال داشته باشد و همچنین شرایط پرداخت بیمه و مالیات وی تعیین شده باشد می تواند برای اخذ ویزای کاری دانمارک اقدام نماید. در این روند شخص می تواند به همراه خود همسر و فرزندان زیر ۱۸ را ببرد.

تحصیل از روش های مهاجرت به دانمارک

بیشتر کارفرمایان ترجیح می دهند قبل از بستن قرارداد کاری حتما آن شخص را ارزیابی نموده و این یعنی که اتباع ایرانی اگر بتوانند یکبار به اروپا برسند راحت تر می توانند این پیشنهاد کاری را بدست آورند، با این هدف بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دانمارک سعی بر آن دارند با اخذ پذیرش از دانشگاها و تحصیل در دانمارک این کشور راحت تر وارد دانمارک شوند و سپس جهت اخذ ویزای کاری اقدام نمایند.

حال اگر اشخاص قصد تحصیل در دانشگاه های دانمارک را دارند به عنوان یک دانشجوی بین المللی می بایست شهریه پرداخت نمائید و این در حالی است که تحصیل در دانمارک برای اتباع اتحادیه اروپا رایگان هست، دانشجویان ایرانی (بین المللی) بنا به مقاطع تحصیلی و نوع دانشگاه بین ۶.۰۰۰ الی ۱۶.۰۰۰ € سالیانه شهریه پرداخت کنند، دانشجویان طبق قوانین اداره مهاجرت دانمارک می توانند بعد از تحصیل در دانمارک اگر دلیلی برای ماندن داشته باشند اقامت خود را تمدید نمایند که در مورد شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در دانمارک بهترین حالت پیدا کردن یک شغل باشد که اقامت را پس از چند سال کار کردن به اقامت دائم تبدیل می نماید.

شرایط زندگی در آلمان

سرمایه گذاری یا کارآفرینی از روش های مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک همواره یکی از برترین گزینه های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی است و اتباع خارج از اتحادیه هم می توانند بعد از یک سرمایه گذاری موفق نیز به اقامت دائم دست یابند، برای یک سرمایه گذار یا کارآفرین خارجی راه های متنوعی برای سرمایه گذاری در دانمارک وجود دارد، این کشور همواره در رتبه های برتر بانک جهانی قرار داشته و مقصدی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی است، حدود ۴۵ کشور با دانمارک قراردادهای سرمایه گذاری دو جانبه امضا کرده اند که البته ایران جزء این کشورها نمی باشد.

شاید بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در دانمارک شامل سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر، فناوری و اطلاعات، صنایع غذایی، علوم زندگی، طراحی و نوآوری و صنایع دریایی از کلیدی ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است، البته بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی بدون آگاهی از قوانین سرمایه گذاری صرفا جهت اخذ اقامت دست به این کار می زنند که این خطرات مالی برای متقاضی خواهد داشت.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *