netherlands-visa-guide

44 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۸/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۳۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

راهنمای جامع ویزای هلند چیست؟ هلند یکی از کشورهای منطقه شینگن محسوب می‌شود، سفر به آن نیازمند دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران است.

کشور پادشاهی هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که در شمال غربی قاره سبز قرار دارد و به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی دومین بندر بزرگ اروپا را در اختیار دارد. البته با وجود مساحت کم و قرارگیری خشکی پایین‌تر از سطح دریا هلند یکی از سرسبزترین کشورها و پرورش‌دهندگان گل در جهان است و از این رو، گردشگران بسیاری برای شرکت در جشنواره‌های گل و گیاه و نیز گردش در کانال‌های آمستردام و سایر جاذبه‌های بی‌نظیر این شهر به هلند سفر می‌کنند. البته از آنجایی که هلند یکی از کشورهای منطقه شینگن محسوب می‌شود، سفر به آن نیازمند دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران است.

ویزای هلند شرح خدمات
انواع ویزا توریستی، تجاری، ملاقات خانواده و بستگان، ترانزیت فرودگاهی، ورود مجدد، طولانی مدت (تحصیلی و کاری)
مراحل صدور ویزا تکمیل فرم درخواست، آماده‌سازی مدارک، تعیین وقت سفارت، تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک، عودت پاسپورت
وقت سفارت مراجعه به کارگزار سفارت
مصاحبه و انگشت‌نگاری  دارد
مدارک لازم برای صدور ویزا مدارک شناسایی، مدارک مالی و مدارک شغلی
مدت زمان لازم برای صدور ویزا بیست روز
سفارت/ کنسولگری دارد

انواع ویزای هلند

 • ویزای توریستی: این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به منظور گردش و بازدید از هلند و به صورت موقت قصد سفر به این کشور را دارند. حداکثر مدت اقامت با این ویزا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه است.
 • ویزای تجاری: ویزای تجاری ویژه افرادی است که برای ملاقات‌های تجاری، شرکت در جلسه‌ها، کنفرانس‌ها و … قصد سفر به هلند را دارند.
 • ویزای ملاقات خانواده و بستگان: این ویزا مختص افرادی است که برای ملاقات خانواده و بستگان خود عازم سفر به هلند هستند
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: این ویزا محدود به مکان‌های ترانزیت بین المللی فرودگاه‌های حوزه شینگن است و دارندگان ویزا مجاز به خروج از فرودگاه و گردش در داخل کشورهای حوزه شینگن نیستند.
 • ویزای ورود مجدد به هلند: این ویزا برای افرادی است که قصد عبور و مرور در خاک هلند را به منظور سفر به کشورهای دیگر را دارند و فاقد اجازه اقامت معتبر است.
 • ویزای طولانی مدت (ملی): این نوع ویزا برای امور تحصیلی و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

netherlands visa guide 2 - راهنمای جامع ویزای هلند

بالا بردن شانس دریافت ویزای هلند

احتمال موفقیت در دریافت اقامت هلند بسته به نوع ویزای درخواستی، شرایط و مدارک افراد متفاوت است؛ بااین‌حال در راهنمای جامع ویزای هلند برخی فاکتورها می‌تواند شانس افراد را در اخذ ویزا بالا ببرند که به شرح زیر می‌باشند:

تمکن مالی

تمکن مالی امری تعیین‌کننده برای دریافت ویزاهایی از جمله تحصیلی یا توریستی به شمار می‌رود. مدارک و مستندات مالی افراد می‌تواند به‌خوبی مشخص کند که افراد توانایی تأمین هزینه و مخارج زندگی خود در هلند خواهد داشت.

دلایل و سابقه سفر خوب

داشتن هدف محکم و مشخص در صدور انواع ویزای هلند مؤثر خواهد بود. برای مثال دانشجویان باید برای دریافت ویزا STUDY PALAN داشته باشند و دلیل تحصیل در کشور هلند را به‌طور واضح مطرح کنند. هم‌چنین متقاضیان دریافت ویزای توریستی باید ضمن داشتن سابقه سفر خوب، دلیل سفر توریستی خود به این کشور را بیان کنند.

اخذ اقامت پرتغال و شرایط دریافت ویزای طلایی پرتغال

زبان

دانستن زبان کشور مقصد اهمیت بالایی در موفقیت در اخذ ویزا و البته کسب اقامت آن خواهد داشت. آشنایی با زبان هلندی در اخذ بسیاری از ویزاها مانند تحصیلی یا ازدواج اهمیت بالایی دارد.

مدارک لازم برای ویزای هلند

مدارک ویزای شینگن هلند شامل مدارک شناسایی (گذرنامه دارای اعتبار، عکس و…)، مدارک مالی (گواهی تمکن مالی)، بیمه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت است.

مراحل صدور ویزای هلند

سفارت هلند مراحل جمع‌آوری مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک را به کارگزار خدمات ویزا واگذار کرده است؛ بنابراین، متقاضیان باید به صورت حضوری جهات ارائه مدارک و انجام انگشت‌نگاری به دفتر کارگزار ویزا مراجعه کنند. نکته قابل توجه اینکه تصمیم نهایی در مورد صدور ویزا توسط سفارت هلند اتخاذ می‌شود.

Netherlands Visa Guide - راهنمای جامع ویزای هلند

هزینه صدور ویزا

هزینه صدور ویزا بسته به نوع آن متغیر است؛ برای مثال هزینه صدور ویزای شینگن عادی به ازای هر نفر معادل ۶۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال برابر با ۳۵ یورو است.

زمان لازم برای صدور ویزا

بر اساس راهنمای جامع ویزای هلند حداقل مدت زمان قانونی رسیدگی و بررسی مدارک برای صدور ویزا ۲۰ روز است و در تمام این مدت گذرنامه در اختیار سفارت خواهد بود.

سفارت هلند در ایران

وجود سفارت هلند در ایران از جمله مزایای مهاجرت به این کشور به شمار می رود. افراد می توانند با یاری وکیل مهاجرت به هلند، ضمن اخذ وقت مصاحبه از سفارت، مدارک و مستندات لازم را برای نوع ویزای درخواستی ارائه کنند.

 • نشانی سفارت: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰
 • تلفن پاسخگوی ۲۴ ساعته: ۲۳۶۶۰۰۰۰ (۰۲۱)
 • نمابر: ۲۳۶۶۰۱۹۰
 • ساعت‌های کاری: یک‌شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۶، پنج شنبه‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰
 • وب‌سایت:  www.netherlandsandyou.nl
 • نشانی جدید کارگزار سفارت هلند در تهران: میدان هروى، خیابان هروى، گلستان پنجم، نبش خیابان نازک، مجتمع تجارى هروى سنتر، طبقه چهارم
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *