121 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۲۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۲:۵۷ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

طی چند گذشته صنعت گردشگری کشور نیوزلند پیشرفت بسیار خوبی داشته است تا جایی که بیشتر هزینه های این کشور از صنعت گردشگری تامین می شود. طبق آمارهای اعلام شده کشور نیوزلند جزو مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان قرار دارد و سالانه افراد زیادی نیز برای اقامت و ویزای این کشور درخواست می دهند.

همانطور که گفتیم سالانه افراد زیادی برای ویزای کشور نیوزلند درخواست می دهند  ویزا در واقع مهر یا برچسبی که روی پاسپورت زده می شود و شما هر ویزای هر کشوری را که داشته باشید بدین معناست که آن کشور اجازه ورود شما به خاک آن کشور را صادر کرده است. هر کشوری با توجه به توانایی هایی که دارد ویزای مختلفی نیز صادر می کند ، انواع ویزای نیوزلند عبارتند از:

 • ویزای کاری نیوزلند
 • ویزای مهاجرتی نیوزلند
 • ویزای تحصیلی نیوزلند
 • ویزای پزشکی نیوزلند
 • ویزای ازدواج نیوزلند
 • ویزای والدین
 • ویزای توریستی نیوزلند

ویزای کاری

افرادی که تصمیم دارند در نیوزلند تجارت داشته باشند یا در این کشور سرمایه گذاری کنند می توانند برای ویزای کاری نیوزلند درخواست دهند. افرادی که می خواهند ویزای کاری دریافت کنند باید ثابت کنند که در کشور مبدا فعالیت تجاری داشته اند که طی دو سال گذشته فعال بوده و گردش مالی ۵۰۰ میلیون تومانی داشته باشد.

چنانچه این افراد می خواهند در نیوزلند سرمایه گذاری کنند باید حداقل مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان را وارد کشور نیوزلند کنند و  با استفاده از این پول کسب و کار و تجارتی را در کشور نیوزلند راه اندازی کنند.

اگر متقاضی شرایط گفته شده را داشته باشد و بتواند نمره زبان ۴ را کسب کند می تواند به مدت سه سال اقامت کشور نیوزلند را بگیرد. پس از این که دو سال از اقامت سه ساله فرد متقاضی بگذرد اگر تجارتی که فرد متقاضی در کشور نیوزلند راه اندازی کرده است طی این دو سال فعال بوده باشد یا این که توانسته باشد حداقل برای سه نفر اشتغال زایی کرده و آن ها را استخدام کرده باشد و هزینه معادل ۵۰۰ هزار دلار نیوزلند را وارد تجارت این کشور کرده باشد می تواند بلافاصله برای خود و خانواده خود اقامت بگیرد.

new zealand visa types 2 - انواع ویزای نیوزلند

نکته

البته لازم به ذکر است افرادی که می خواهند ویزای نیوزلند را از طریق سرمایه گذاری بگیرند باید سابقه کاری که دارند مرتبط با رشته تحصیلی شان باشد. برای برخی از شغل ها نیز در کشور نیوزلند کمبود نیروی انسانی وجود دارد و چنانچه فردی سابقه کار در این شغل ها را داشته باشد و همچنین نیاز فوری به این شغل ها وجود داشته باشد می تواند برای ویزای کاری نیوزلند درخواست دهد و آنگاه فرد متقاضی باید طبق زمان تعریف شده به وزارت خانه کشور نیوزلند مراجعه کند و  سپس با توجه به امتیازاتی که فرد متقاضی دارد برای ویزای کاری اولویت بندی می شود.

ویزای تحصیلی

کشور نیوزلند به دلیل این که طی سال های گذشته در زمینه های مختلف پیشرفت های خوبی داشته، کیفیت دانشگاه های آن نیز افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل سالانه برخی افراد برای تحصیل در دانشگاه های این کشور درخواست می دهند، این افراد برای این که بتوانند ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را بگیرند باید در آزمون آیلتس نمره ۶٫۵ کسب کنند و برای این که کشور نیوزلند از تامین مخارج فرد متقاضی در طی دوران تحصیل او اطمینان یابد باید مبلغ ۳۰ میلیون تومان را به حساب خود واریز کند. البته این مبلغ تا سه ماه بعد قابل برداشت از حساب نیست.

اگر می خواهید برای ادامه تحصیلات دانشگاهی خود به نیوزلند بروید، باید دانشگاه محل تحصیل شما جزو دانشگاه های مورد تایید این کشور باشد که البته بیشتر دانشگاه های ملی این جزو این دانشگاه های مورد تایید هستند اگر هم دانشگاه محل تحصیل تان جزو دانشگاه های مورد تایید نیوزلند نیست باید برای ارزیابی دانشگاه خود هزینه ای را پرداخت کنید تا دانشگاه تان و مدرک آن برای دریافت ویزای تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرد. افرادی که ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را دریافت می کنند می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

بهترین کشورها برای رشد و پرورش کودک کدامند؟

ویزای پزشکی

افرادی که می خواهند ادامه روند درمانی خود یا نزدیکان در نیوزلند انجام شود می توانند برای ویزای پزشکی نیوزلند درخواست دهند. این افراد برای این که بتوانند ویزای پزشکی دریافت کنند باید مدارک معتبر داشته باشند. بیمار نیز باید با مدارکی که ادامه روند درمانی در کشور نیوزلند را نشان می دهد به کنسولگری این کشور مراجعه کند و برای ویزای فوری پزشکی درخواست دهد.

ویزای ازدواج

یکی دیگر از ویزاهایی که افراد می توانند دریافت کنند ویزای ازدواج است. این ویزا به افرادی داده می شود که همسرشان قبل از ازدواج مقیم یا تبعه کشور نیوزلند باشد. برای این که افراد متقاضی این نوع ویزا را دریافت کنند باید ثابت کنند که حداقل یک سال با همسر خود زندگی کرده است.

ویزای والدین

برخی از افراد خود مقیم نیوزلند و والدین شان مقیم کشور دیگری هستند می توانند برای ویزای والدین درخواست دهند. البته توجه داشته باشید ویزای والدین به والدینی داده می شود که نیمی از فرزندانشان مقیم نیوزلند باشند. برای مثال اگر والدینی ۶ فرزند دارند ۳ فرزند آن ها باید مقیم نیوزلند باشند تا بتوانند برای ویزای نیوزلند درخواست دهند.

ویزای توریستی نیوزلند

افرادی که می خواهند برای بازدید از مکان های گردشگری و توریستی کشور نیوزلند به این کشور سفر کنند می توانند برای ویزای توریستی درخواست دهند. مدت ویزای توریستی که برای افراد صادر می شود ۹۰ روز است که البته باید برای گرفتن این ویزا فرد متقاضی شرایطی نیز داشته باشد این شرایط عبارتند از: فرد متقاضی باید اقوامی که تابعیت کشور نیوزلند را دارند داشته باشد، اگر ویزای توریستی برای این فرد صادر شد باید بتواند پس از پایان مدت سفر خود به کشور خود بازگردد، همچنین فرد متقاضی باید ویزای یک کشور خارجی ترجیحا یک کشور اروپایی را داشته باشد.

new - انواع ویزای نیوزلند

ویزای کاری نه ماهه نیوزلند

در کنار سایر ویزاهایی که در مورد آن ها صحبت کردیم نوع ویزای دیگری نیز وجود دارد که ویزای کاری نه ماهه نامیده می شود و بدین صورت است که فرد متقاضی در صورتی که تخصص، سن و مهارت لازم را داشته باشد می تواند برای این نوع ویزا درخواست دهد. تاریخ درخواست این ویزا ۲۷ آوریل است که تنها ۳۰۰ نفر می توانند این نوع ویزا در سال دریافت کنند. شرایطی که فرد باید برای درخواست این نوع ویزا داشته باشد عبارتند از:

 • سلامت کامل
 • داشتن مدرک زبان ترجمه شده
 • عدم سو سابقه
 • داشتن مدرک تحصیلی
 • اثبات تامین هزینه ۹ ماه زندگی در نیوزلند
 • داشتن سن ۲۰ تا ۳۵ سال
 • داشتن مهارت و تخصص کافی

اگر تمام این شرایط را داشتید می توانید برای ویزای پرطرفدار درخواست دهید. چنانچه درخواست تان مورد پذیرش قرار گرفت و توانستید شغل مناسبی در کشور نیوزلند پیدا کنید می توانید ویزای خود را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کنید و پس از دو سال می توانید در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید برای ویزای دائم درخواست دهید و ویزای دائم این کشور را بگیرید.

شرایط دریافت انواع ویزای نیوزلند

در کنار تمام شرایطی که برای اخذ ویزاهای مختلف بیان کردیم شرایط دیگری نیز وجود دارد که باید آن ها را نیز داشته باشید:

 1. فرد متقاضی نباید سو سابقه داشته باشد
 2. در صورتی که فرد متقاضی می خواهد برای ویزای کاری درخواست دهد باید حداکثر ۵۳ سال سن داشته باشد در حالت کلی نیز فردی که می خواهد برای ویزای نیوزلند درخواست دهد باید ۲۰ تا ۵۵ سال سن داشته باشد.
 3. فرد متقاضی از سلامت کامل برخوردار باشد
 4. فرد متقاضی بتواند از آزمون آیلتس یا جنرال نمره ۶٫۵ را کسب کند.
روش های قانونی اخذ اقامت سوئیس

اگر می خواهید ویزای مهاجرتی نیوزلند را بگیرید باید حداقل امتیاز ۱۰۰ را کسب کنید اما اگر امتیازتان بالای ۱۴۰ شد می توانید در مدت کوتاه تری ویزای این کشور را بگیرید.

نحوه امتیاز دهی

همانطور که گفتیم برای دریافت ویزای نیوزلند باید امتیازاتی را کسب کنید برای این که بتوانید امتیاز لازم برای دریافت ویزای مدنظر خود کسب کنید باید با نحوه ی امتیاز دهی این کشور برای ویزا آشنا باشید. ما برای آشنایی بیشتر شما با این نحوه امتیاز دهی بصورت مختصر نحوه این امتیاز را در ادامه برایتان بیان کرده ایم:

امتیاز دهی بر اساس مدرک تحصیلی و ریز  نمرات:

 • در صورتی که فرد متقاضی دیپلم یا فوق دیپلم داشته باشد = ۴۰ امتیاز
 • در صورتی که مدرک فرد متقاضی کارشناسی باشد = ۵۰ امتیاز
 • در صورتی که دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد = ۵۵ امتیاز

امتیازدهی بر اساس سن فرد متقاضی:

 • سن ۲۰ تا ۲۹ سال ۳۰ امتیاز
 • سن ۳۰ تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز
 • سن ۴۰ تا ۴۹ سال ۲۰ امتیاز
 • سن ۴۹ تا ۵۵ سال ۱۵ امتیاز
 • سن ۵۰ تا ۵۵ سال ۱۰ امتیاز

امتیاز دهی بر اساس سابقه کاری فرد متقاضی:

 • برای دو سال سابقه کار ۱۰ امتیاز
 • برای چهار سال سابقه کار ۱۵ امتیاز
 • برای شش سال سابقه کار ۲۰ امتیاز
 • برای هشت سال سابقه کار ۲۵ امتیاز
 • برای سابقه کاری بالای ۱۰ ، ۳۰ امتیاز

new zealand visa types 3 - انواع ویزای نیوزلند

سایر امتیازات:

 • اگر فرد متقاضی پیشنهاد کاری از سوی شرکتی خارج از اوکلند داشته باشد ۱۰ امتیاز دیگر نیز دریافت می کند.
 • اگر فرد متقاضی دارای سابقه کاری کمتر از ۱۲ سال در نیوزلند و یا پیشنهاد کار در نیوزلند داشته باشد ۵۰ امتیاز دیگر نیز دریافت می کند.
 • برخی از شغل های از قبیل معماری، بیوتکنولوژی، موسیقی، هنر و چندین رشته دیگر، قابلیت این را دارند که در آینده پیشرفت کنند. داشتن سابقه کاری در این رشته ها در دریافت ویزای نیوزلند بسیار مهم است. برای مثال اگر فرد متقاضی در یکی از این رشته ها بین ۲ تا ۵ سال سابقه کاری داشته باشد ۱۰ امتیاز دیگر دریافت می کند و اگر دارای سابقه کاری ۶ سال یا بیشتر باشد، ۱۵ امتیاز دریافت می کند.
 • اگر فرد متقاضی، سابقه کاری ۱۲ سال یا بیشتر در نیوزلند را داشته باشد ۶۰ امتیاز اضافی دیگر دریافت می کند.
 • اگر همسر  شما دعوت نامه از سوی شرکت معتبری در نیوزلند را داشته باشد شما می توانید ۱۰ امتیاز دیگر برای اخذ ویزا دریافت کنید.
 • یکی دیگر از مواردی که به امتیازاتتان برای دریافت ویزای نیوزلند اضافه می کند تحصیل در کشور نیوزلند است.

مثال

برای مثال اگر یک سال در مقطع کارشناسی در نیوزلند تحصیل کرده باشید ۱۰ امتیاز و اگر دو سال در مقاطع بالا تر در کارشناسی در نیوزلند تحصیل کرده باشید، ۲۰ امتیاز دیگر دریافت می کنید.

 • همانطور که قبلا هم گفتیم برخی از مشاغل در نیوزلند با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند برای این که بدانید این شغلها چه شغل هایی هستند و این که آیا شغل شما هم جزو این شغلهاست می توانید فهرست مهارت های بلند مدت را مطالعه کنید. اگر شغل شما هم جزو این شغلها بود و دارای سابقه کاری ۲ تا ۵ ساله در این شغل بودید، ۱۰ امتیاز اضافی و اگر دارای سابقه کاری بیش از ۶ سال هستید ۱۵ امتیاز دیگر دریافت می کنید.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که برای این که بتوانید ویزای نیوزلند را بگیرید باید ۴ مرحله را طی کنید:

 • گرفتن وقت از سفارت نیوزلند
 • تهیه همه مدارک مورد نیاز
 • ترجمه همه مدارک
 • مراجعه به کنسولگری نیوزلند
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *