104 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱:۱۷ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

در این مقاله به آشنایی بیشتر با کشور لهستان و انواع ویزای لهستان خواهیم برداخت. کشور جمهوری لهستان شصت و نهمین کشور پهناور جهان است که در اروپای شرقی قرار دارد این کشور با برخورداری از چند اثر تاریخی ثبت یونسکو یکی از کشورهای مورد علاقه ی گردشگران است. از همسایه های این کشور می توان به آلمان، جمهوری چک، بلاروس، اوکراین، روسیه و لیتوانی اشاره کرد. جمعیت این کشور بیش از سی و هشت و نیم میلیون است.

کشور جمهوری لهستان آب و هوایی معتدل و طبیعت منحصر بفردی دارد. برای اینکه بتوانید به کشور جمهوری لهستان سفر کنید باید ویزا داشته باشید، ویزا در واقع مجوز ورود یه تبعه بیگانه به یک کشور خارجی است و برای اینکه بتوانید ویزای لهستان را بگیرید باید یک سری فاکتور و پارامتر لازم را رعایت کنید و بتوانید اثبات کنید که می توانید پس از اتمام مدت سفرتان به کشور خود بازگردید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای لهستان

ویزای لهستان انواع مختلفی دارد و بسته به نوع ویزا مدارکی که برای دریافت آن ویزا نیاز است متفاوت است اما مدارک مشترک برای دریافت انواع ویزا عبارتست از:

 • فرم درخواست ویزای لهستان که متقاضی آن را از سایت سفارت این کشور تهیه کرده و آن را بطور دقیق تکمیل و امضا کرده است.
 • کپی از صفحات ۱ تا ۵ پاسپورت جدید و کپی از صفحات ۱ تا ۱۰ پاسپورت قدیمی
 • مدارکی برای تایید رزرو هتل از سوی متقاضی
 • یک قطعه عکس جدید ۴٫۵* ۳٫۵ و  با پس زمینه ی سفید که از زمان گرفتن عکس ۶ ماه نگذشته باشد.
 • در صورتی که متقاضی طی سه سال گذشته به کشور دیگری سفر کرده باشد باید کپی ویزای آن کشورها را نیز ارائه دهد.
 • مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی متقاضی است و گردش مالی سه ماه اخر حساب بانکی فرد متقاضی
 • قبل از مرحله ی قطعی شدن صدور ویزا باید کپی از بلیط برگشت متقاضی به همراه شماره رزرو بلیط تهیه شود و پس از مرحله ی قطعی شدن صدور ویزا باید اصل بلیط ارائه شود.

نکته

البته متقاضی باید توجه داشته باشد که بیش از ۹۰ روز نمی تواند در کشور جمهوری لهستان اقامت داشته باشد.

 • پاسپورت معتبر
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت شناسایی. در صورتی که چند نفر با هم متقاضی دریافت ویزا هستند باید بسته به نوع نسبتی که با هم دارند گواهی ازدواج، گواهی تولد، شناسنامه و کارت تحصیلی ارائه شود.
 • در صورتی که فرد متقاضی از سوی سازمان یا فرد خاصی برای حضور در کشور جمهوری لهستان دعوت شده است باید دعوت نامه خود را نیز ارائه دهد.
 • متقاضی باید دارای بیمه مسافرتی باشد این بیمه باید بتواند حداقل مبلغ سی هزار یورو یا پنجاه هزار دلار آمریکایی را پوشش دهد و در کشورهای عضو پیمان شینگن نیز مورد تایید باشد.
 • مدارکی که ثابت کند در ایران مشغول به کار هستید این مدارک می تواند شامل سوابق بیمه، جواز کسب، گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی مرخصی، قرار داد کاری، سه فیس اخر حقوقی و گواهی اشتغال به کار در یکی از شرکت یا سازمان های ایرانی.
 • هزینه ی لازم برای صدور ویزای کشور جمهوری لهستان، برای افرد بزرگسال ۶۰ یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

poland2 - ویزای لهستان

انواع ویزای لهستان

متقاضیان ورود به هر کشوری برای هدف خاصی به آن کشور سفر می کنند و به همین دلیل نوع ویزای آن ها بسته به هدفشان متفاوت است. انواع ویزای لهستان نیز با اهداف خاصی صادر می شود که انواع ویزای لهستان عبارتند از:

 1. دریافت ویزای گردشگری لهستان
 2. دریافت ویزای درمانی لهستان
 3. دریافت ویزای تحصیلی لهستان
 4. دریافت ویزای تجاری لهستان
 5. دریافت ویزای ازدواج لهستان
 6. دریافت ویزا به منظور ملاقات با بستگان یا اقوامی که در لهستان اقامت دارند

در ادامه شرایط برای دریافت هر کدام از این نوع ویزاها را به تفصیل برای تان توضیح خواهیم داد.

دریافت ویزای گردشگری لهستان

اگر جزو کسانی هستید که می خواهید از جاذبه های توریستی و گردشگری لهستان بازدید کنید می توانید از این ویزا استفاده کنید. همانطور که گفتیم لهستان دارای طبیعت منحصربفردی و جاذبه های گردشگری زیبایی است. اگر به برنامه های فرهنگی علاقه مندید می توانید در فصل پاییز به این کشور سفر کنید زیرا رویدادهای فرهنگی مختلفی در این فصل در این کشور اتفاق می افتد و همچنین هزینه اقامت در این فصل نیز کمتر است.

روش های مهاجرت به ایرلند

گرفتن ویزای گردشگری نسبت به ویزاهای دیگر آسان تر است و شما با این ویزا می تواند از جاذبه های گردشگری این کشور بازدید کنید.

دریافت ویزای درمانی لهستان

در صورتی که می خواهید برای ادامه روند درمانی خود یا یکی از نزدیکان خود به کشور جمهوری لهستان بروید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • پس از اتمام دوره ی درمان به کشور خود بازگردید
 • بیماری واگیردار نداشته باشید
 • با درمان با متخصص مورد نظر خود در لهستان هماهنگ کرده باشید.
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های درمانی را داشته باشید

و اما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای درمانی لهستان عبارتند از:

 • مدارک مربوط به محل اقامت متقاضی و هتلی که رزرو شده
 • در صورتی که فرد متقاضی در جایی مشغول به کار است باید مدارکی مبنی بر مرخصی بیمار از سوی کارفرما برای ادامه درمان نیز ارائه شود
 • در صورتی که فرد متقاضی خود کارفرماست باید اوراق مالی شرکت خود را که نشان دهنده ی گردش مالی شرکت است را ارائه دهد.
 • مدرک تاییدیه که نشان دهد با پزشک مربوطه هماهنگ شده است.
 • صورت حساب شش ماه گذشته حساب بانکی فرد متقاضی
 • گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های پزشکی
 • مدارک مربوط به خانه، زمین و مستغلات بیمار یا والدین و همسر او

در صورتی که ویزای فرد متقاضی پایان یابد ولی پزشک مربوطه تشخیص دهد که روند درمان باید همچنان ادامه یابد فرد متقاضی می تواند ویزای خود را از نوع درمانی یا پزشکی تمدید کند.

polish visa 2 - ویزای لهستان

دریافت ویزای تحصیلی لهستان

در صورتی که می خواهید برای ادامه تحصیل خود در یکی از دانشگاه های لهستان درخواست دهید باید بسته به زمانی که هر دانشگاه برای درخواست مشخص می کند به دانشگاه مربوطه درخواست دهید و پس از ارسال آنلاین مدارک به دانشگاه مورد نظر و تایید دانشگاه برای پذیرش شما می توانید درخواست ویزای تحصیلی دهید.

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید باید گواهی فارغ التحصیلی از مدرسه داشته باشید که نشان دهد شما می توانید در مقطع دانشگاهی تحصیل کنید.

در کنار این گواهی باید مدارکی همچون گواهی بهداشت و ایمنی، مدرک زبان که این زبان می تواند لهستانی یا انگلیسی باشد و در این مدرک باید توانسته باشید نمره ی مورد نیاز برای تحصیل در کشور جمهوری لهستان را کسب کرده باشید و همچنین باید مجوز اقامت در کشور جمهوری لهستان در طی مدت تحصیل خود را داشته باشید.

البته دانشجویان اروپایی برای تحصیل در این کشور نیاز به ویزای تحصیلی ندارند. دانشجویان پزشکی نیز در صورتی بخواهند در لهستان تحصیلات خود را ادامه دهند باید در دوره های پیشرفته پزشکی شرکت کنند و در صورتی که در دوره های قبول شدند می توانند پس از یکسال ویزای تحصیلی خود را بگیرند.

دانشجویانی که مدرک زبان ندارند هم می توانند بدون داشتن مدرک زبان ویزا بگیرند و می توانند مدرک زبان خود را در لهستان بگیرند.

دریافت ویزای کاری یا تجاری لهستان

اگر می خواهید ویزای کاری لهستان را بگیرید باید حداقل مدرک کارشناسی یا لیسانس داشته باشید. از طرفی برای گرفتن ویزای کاری باید از سوی کارفرمای خود در لهستان دعوت نامه دریافت کنید.

شرکت های لهستان برای جذب نیروی مورد نیاز خود ابتدا به مدت سه ماه در لهستان دعوت به همکاری می کنند در صورتی که نتوانند نیروی مورد نیاز خود را جذب کنند سه ماه دیگر آگهی دعوت به کار خود را در اتحادیه ی اروپا تکرار می کنند.

در صورتی که کاری که مرتبط با تخصص شماست را در این نوع آگهی ها پیدا کردید می توانید درخواست بدهید در صورتی پذیرش شدید از سوی کارفرمای خود دعوت نامه دریافت خواهید کرد که آنگاه می توانید برای دریافت ویزای کاری درخواست دهید.

سایر مدارک لازم برای درخواست ویزای کاری عبارتند از:

 • پاسپورت
 • ترجمه ی مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ترجمه ی سوابق کاری یا رزومه

فرایند دریافت ویزای کاری دو ماه به طول می انجامد و این ویزا یک سال اعتبار دارد و در صورت نیاز متقاضی می تواند ویزای خود را تمدید کند.

آشنایی با کشور اوکراین و روش های اخذ اقامت این کشور

دریافت ویزای ازدواج لهستان

یکی از راه هایی که می توان اقامت دائم کشور جمهوری لهستان را گرفت، ازدواج با فردی است که تبعه ی این کشور است. در صورتی که فردی سه سال با یک لهستانی زندگی کند می تواند اقامت دائم این کشور را بگیرد و به عنوان یک تبعه ی لهستان شناخته شود.

برای اینکه فرد متقاضی بخواهد از طریق ازدواج با فرد لهستانی اقامت بگیرد با ازدواج خود را در  USC ثبت کند. اما در صورتی که این ازدواج در خارج از کشور لهستان اتفاق افتاده باشد فرد متقاضی می تواند از USC بخواهد تا گواهی ازدواج شان را با گواهی ازدواج لهستان تطبیق دهد. برای این که فرد متقاضی بتواند برای تطبیق گواهی ازدواج خود درخواست دهد باید مدارک زیر را به USC ارسال کند:

 • سوابق مدنی فرد متقاضی
 • کارت شناسایی یا پاسپورت همسر
 • کپی وضعیت مدنی به همراه ترجمه ای که به زبان لهستانی و توسط یک مترجم رسمی انجام شده باشد
 • گواهی پرداخت تمبر

ترجمه ی ویزای لهستان

تمام مدارکی که برای درخواست ویزای مورد نظر خود نیاز دارید باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. این ترجمه باید توسط یک مترجم رسمی انجام شود پس برای این که بتوانید راحت تر ویزای خود را بگیرید برای ترجمه ی مدارک خود به دارالترجمه ی معتبر مراجعه کنید و از مراجعه به دارالترجمه های غیر قانونی پرهیز کنید.

به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزا باید شناسنامه و کارت ملی تان باید دارای تاییدیه وزرات امور خارجه و مهر دادگستری باشد.

ویزای شینگن لهستان

کشور لهستان یکی از ۲۶ کشوری که عضو پیمان شینگن است پس برای این که بتوانید به این کشور وارد شوید باید ویزای شینگن داشته باشید. کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند برای فعالیت های مرزی و مسافرتی خود از قوانین یکپارچه ای استفاده می کنند و هر تبعه ی خارجی که می خواهد به یکی از این ۲۶ کشور سفر کند باید ویزای شینگن داشته باشد.

polish visa 3 - ویزای لهستان

ویزای شینگن چهار نوع است که عبارتست از:

ویزای شینگن نوع A

فرد دارای این نوع ویزا نمی تواند از فرودگاه خارج شود و فقط می تواند در فرودگاه اقامت داشته باشد و پرواز خود را تعویض کند.

ویزای شینگن نوع B

ویزای شینگن نوع B یا ویزای ترانزیتی، که با استفاده از ویزا می توانید از فرودگاه خارج شوید و بقیه ی سفر خود را نهایتا طی مدت ۵ روز طی کنید و از کشور مدنظر خارج شوید.

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن نوع C ویزای کوتاه مدت نیز نامیده می شود و می توانید برای سفرهای گردشگری خود یا دیدار با دوستان و آشنایان تان که در کشور عضو شینگن از این نوع ویزا استفاده کنید. ویزای شینگن نوع C سه نوع دارد که بسته به نیاز خود می توانید از هر یک که بخواهید استفاده کنید که این سه نوع عبارتند از: ویزای یک بار ورود، ویزای دوبار ورود، ویزای چند بار ورود.

ویزای یک بار ورود همانطور که از اسمش پیداست می توانید تنها یک بار به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید، با ویزای دوبار ورود می توانید دوبار به کشورهای عضور پیمان شینگن سفر کنید و در نهایت با ویزای چند بار ورود می توانید طی ۱۸۰ روز، ۹۰ روز در هر یک از کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشید.

ویزای شینگن نوع D

این نوع ویزا برای افرادی است که می خواهند مدت بیشتری را در یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن اقامت داشته باشند برای مثال دانشجویان بین المللی که بخواهند پروژه های تحقیقاتی کمتر از یکسال خود را در کشورهای عضو شینگن انجام دهند، می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

چند نکته ی مهم در مورد دریافت ویزای لهستان:

 • اگر نتوانستید فرم ویزای لهستان را پرینت بگیرید می توانید پس از ۲۴ ساعت به آدرس ایمیلی که در فرم وارد کرده اید مراجعه کنید و فرم خود را پرینت بگیرید.
 • در صورتی که بصورت گروهی می خواهید درخواست ویزای لهستان بدهید، هر نفر باید فرم جداگانه ای برای درخواست پر کند.
 • برای این که بتوانید ویزای گردشگری لهستان را بگیرید نیازی به دعوت نامه نیست و تنها مدارک رزرو هتل کفایت می کند.
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *