dadavar.turkey flag - اقامت ترکیه

114 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۶/۰۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۱۱:۱۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در ترکیه

با افزایش نرخ دلار در سال‌های اخیر، توجه بسیار از متقاضیان مهاجرت، به کشور ترکیه جلب شده است. اما هزینه تنها عامل جذابیت مهاجرت به این کشور زیبا نیست؛ نزدیک بودن فرهنگ مردم این کشور به مردمان ایران، همسایه بودن با ایران و امکان سفرهای متعدد و کم‌هزینه‌تر،‌ شرایط آب و هوایی مساعد و ساده بودن فرایند مهاجرت از دیگر جذابیت‌های اخذ اقامت ترکیه است.

در این بخش به معرفی روش‌های اخذ اقامت ترکیه پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

انواع روش های دریافت اقامت ترکیه

  • اقامت از طریق اجاره ملک

  • اقامت از طریق تخصص و کار

  • اقامت از طریق ازدواج

  • اقامت از طریق ثبت شرکت

  • اقامت از طریق خرید ملک

residence in turkey 2 - اقامت ترکیه

اقامت از طریق اجاره ملک (اقامت توریستی)

در این روش شما می توانید با اجاره یک ملک در ترکیه برای اقامت ۶ ماهه تا دو ساله درخواست بدهید اما در نهایت این اداره مهاجرت است که در صورت تائید، مدت زمان اقامت شما را تعیین می کند. فراموش نکنید این یک مجوز توریستی است به این معنا که شما اجازه کار، اجازه داد و ستد، ‌تحصیل را ندارید.

توجه داشته باشید که ریسک ریجکتی این نوع اقامت بسیار بالاست؛ حتی اگر بار اول با درخوسات شما موافقت شود و در ترکیه برای تمدید اقامت درخواست بدهید، ‌در صورت رد شدن درخواست‌تان، ظرف ۱۰ روز باید ترکیه را ترک کنید و تا ۶ ماه نمی‌توانید برای اقامت توریستی درخواست دهید.

پس اگر برنامه دارید در ترکیه زندگی،‌کار و تحصیل کنید و پس از ۵ تا ۸ سال اقامت دائم بگیرید، این روش قطعا روش مناسبی نیست.

 اقامت از طریق تخصص و کار در ترکیه

شما می‌توانید با توجه به مهارت و تخصص خود، به شرکت‌های مرتبط در ترکیه درخواست همکاری بدهید. شرکت‌های ثبت شده در ترکیه می‌توانند برای جذب شما به عنوان نیروی متخصص، به وزارت کار و رفاه ترکیه درخواست بدهند. در صورت تائید این وزارت و دریافت مجوز کار، ‌به شما اقامت یک ساله اعطا خواهد شد. پس از ۵ سال اقامت در ترکیه و کار بی وقفه در شرکت مورد نظر، می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که اقدام از این طریق ساده نیست و شانس رد شدن درخواست شما بسیار بالاست؛ چرا که از نظر وزارت کار و رفاه ترکیه، شهروندان این کشور به اتباع خارجی ارجحیت دارند و در صورتی که شهروندی با مشخصات و تخصص عنوان شده در ترکیه بیکار باشد، به شما مجوز کار داده نخواهد شد.

اقامت از طریق ازدواج

شما می‌توانید از طریق ازواج با یکی از شهروندان ترکیه، اقامت موقت بگیرید و پس از ۳ سال اقامت در این کشور، برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. توجه داشته باشید بهتر است تا می‌توانید مدارکی برای اثبات ادعای خود، مبنی بر صوری نبودن ازدواج ارائه کنید.

متأسفانه مدت زمان بررسی درخواست‌های اقامت ترکیه از طریق ازدواج زیاد است و نتیجه درخواست شما بین ۳ تا ۵ سال پس از ثبت درخواست مشخص می شود.

Residence in Turkey - اقامت ترکیه

 اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت به‌تنهایی برای دریافت اقامت کافی نیست. برای شروع باید طرح کسب‌وکار یا بیزینس پلن خود را به سفارت ترکیه ببرید تا بررسی شود. در صورت تائید، طرح‌ شما جهت بررسی به وزارت کار ترکیه ارسال می‌گردد تا مجوز کار برای شما صادر گردد. در حقیقت با ثبت شرکت شما می‌توانید برای مجوز کار درخواست بدهید و اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید. پس از ۵ سال اقامت در ترکیه و فعالیت بی‌وقفه ‌شرکت، می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید شرکت شما باید حداقل یک حسابدار رسمی ترک داشته باشد.

ثبت و اداره شرکت در ترکیه نیازمند اطلاع از قوانین کسب‌وکار در این کشور است. عدم آگاهی و بی‌توجهی به هر یک از قوانین ممکن است هزینه‌های جبران‌ناپذیری را به شما و خانواده عزیزتان تحمیل کند به‌طوری‌که قبل از دریافت اقامت دائم، مجبور به ترک خاک این کشور شوید. اما جای نگرانی نیست؛ متخصصان مجرب ما در مهاجرت پلاس می‌توانند در پیمودن مسیری امن تا دریافت اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت، شما را یاری کنند.

نکات مهم قبل از مهاجرت

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

در حال حاضر اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک بهترین روش مهاجرت به ترکیه است. در این روش، شما علاوه بر اینکه اقامت این کشور را بدون هیچ دردسری دریافت می‌کنید، یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه انجام داده‌اید و روزبه‌روز بر ارزش ملک شما افزوده خواهد شد. برای خرید ملک باید:

  • ملک موردنظر شما باید تحت مالکیت شهروند ترکیه باشد؛

  • یک حساب بانکی در ترکیه داشته باشید تا بتوانید از طریق صرافی‌ها، وجه موردنیاز برای خرید ملک را به آن حساب منتقل کنید؛

  • ارزش ملک موردنظر شما حداقل ۲۵۰ هزار لیر باشد؛

  • قبل از تحویل سند، ‌کارشناس رسمی دولت ملک شما را قیمت‌گذاری کند.

پس از بنام شدن سند و گذاشتن رهن سه‌ساله، مدارک شما به آنکارا ارسال می‌گردد تا کارت اقامت شما و بستگان درجه‌یک یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالتان صادر شود.

شاید فرایند خرید خانه یا خرید ملک در ترکیه ساده به نظر برسند اما بد نیست بدانید متأسفانه در سال‌های اخیر، برخی متقاضیان بدون کمک گرفتن از افراد متخصص، اقدام به خرید ملک در ترکیه کرده‌اند اما موفق به دریافت اقامت این کشور نشده‌اند.

توجه داشته باشید که مراحلی چون ارزش‌گذاری ملک، تنظیم و ارائه درست مدارک به نهاد مربوطه، نقش به‌سزایی در نتیجه درخواست شما برای اقامت ترکیه دارد. در همین راستا متخصصان ما در دادآورمهر، با سالها تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت دائم، ‌می‌توانند شما را در این امر یاری کنند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *