Work Visa 1 1200x500 - سوالات متدوال ویزای شینگن

150 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۲/۱۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۸:۰۲ قبل از ظهر

شما خواهید آموخت :

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

تاریخ ایجاد ویزای شینگن به ۶۰ سال قبل برمی‌گردد که از آن زمان تا حالا بعضی کشورها به جمع این توافق‌نامه رسیدند. در حال حاضر ۲۶ کشور عضو منطقه شینگن هستند. این بدین معنی است که با دریافت ویزای شینگن از یکی از این کشورها می‌توان به تمام این ۲۶ کشور سفر کرد.

با ویزای شینگن به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

طبق پیمان شینگن با دریافت ویزا از یکی از کشورهای عضو شینگن می‌توان به‌تمامی آن‌ها- (۲۶ کشور) در اروپا سفر کرد. تقریباً کشورهای اتحادیه اروپا در شینگن هم هستند، به‌غیراز ایرلند (انگلستان هم به‌تازگی از اتحادیه اروپا خارج شد و عضو شینگن هم نیست)؛ اما در عوض سوئیس، نروژ و ایسلند بااینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما جز کشورهای شینگن می‌باشند.

اخذ اقامت اروپا و دریافت ویزای شینگن چه مزایایی دارد؟

مقاله کاملی در سایت بهار گیت در خصوص مزایای اقامت اروپا آورده شده است- بااین‌حال به‌صورت اگر بخواهیم مزایای اخذ اقامت اروپا را بیان کنیم، می‌توان به حقوق شهروندی، بیمه خدمات درمانی، خدمات بانکی و بین‌المللی و خدمات تحصیلی نام برد. علاوه بر آن با دریافت پاسپورت از کشورهای اروپایی یا آمریکا می‌توان به کشورهای زیادی بدون نیاز به ویزا و تنها با پاسپورت سفر کرد. لیست کامل این کشورها و اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف در صفحه پاسپورت دوم در سایت توضیح داده‌شده است

حداکثر زمان اقامت در منطقه شینگن چند روز می‌باشد؟

پاسخ این سؤال بستگی به نوع ویزای شینگن شما دارد. علاوه بر این سابقه سفر گذشته شما در ماه‌های اخیر نیز تأثیرگذار است؛ اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که حداکثر زمان ۹۰ روزه در بازه ۶ ماه در منطقه شینگن می‌باشد.

کی باید برای دریافت وقت سفارت اقدام کنم؟

در حالت عادی بهتر است ۳ ماه قبل از سفر، برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید. چون تنها در صورتی می‌توانید وقت سفارت فوری بگیرید که دارای شرایط خاص پزشکی یا شرایط اورژانسی باشید؛ بنابراین بهتر است برای کاهش ریسک این کار و با توجه به‌نوبت های وقت سفارت، ۳ ماه قبل برای تعیین وقت اقدام کنید.

انواع مهاجرت در کشورهای اروپایی

از چه کشوری برای ویزای شینگن اقدام کنم؟

تقریباً می‌توان که مدارک لازم برای تمامی کشورهای حوزه شینگن یکی است، بنابراین زیاد تفاوتی نمی‌کند.

اما با توجه به دو حالت زیر:

  • فامیل یا دوستانی در کشور خاص در اروپا دارید.
  • کشوری که بیشترین مدت سفر خود را می‌خواهید در آنجا بگذرانید.

می‌تواند کشور موردنظر شما تغییر کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن چیست؟

برای ویزای شینگن، علاوه بر مدارک شناسایی متداول و پاسپورت و پر کردن برگه‌های موردنظر، نیاز به مدارکی برای اثبات این‌که شما به کشور خودتان برمی‌گردید، هم دارید. به بیان ساده‌تر شما باید نشان دهید که قصد مهاجرت غیرقانونی ندارید و به خاطر شرایط و موقعیت‌هایی که در ایران دارید، می‌خواهید به کشور خود بازگردید.

علاوه بر این گردش مالی ۳ ماه آخر حساب و پرینت موجودی حساب نیز می‌باشد. به این دلیل که نشان دهید که قادر به پرداخت هزینه‌های خود در اروپا هستید. البته اگر از سمت شخصی در اروپا دعوت‌نامه برای شما فرستاده‌شده، می‌تواند آن شخص با قبول پرداخت هزینه‌های احتمالی شما این قضیه حل شود.

بعد از صدور ویزای شن گن چه مدت می‌توان در منطقه شن گن اقامت داشت؟

طبق نوع ویزا که توسط سفارت کنسولگری خاص هر کشور شن گن صادر می‌شود، محدودیت‌های مختلفی وجود دارد که به ویزای خاص مطابق با ماهیت مسافرت و سایر شرایط مربوطه اعمال می‌شود. بااین‌حال، شایع‌ترین نوع ویزا برای مسافران می‌تواند حداکثر ۹۰ روز در هر شش‌ماهه از تاریخ ورود محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توان ویزای شن گن درخواست کرد؟

در هرزمانی که بتوانید مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شن گن را ارائه دهید، می‌توانید درخواست ویزا کنید.

شینگن - سوالات متدوال ویزای شینگن

چه نوع ویزایی باید درخواست کنیم؟

بسته به نیاز و نوع سفر شما دارد.

تفاوت بین ویزای فرودگاهی و ویزای مسافرتی چیست؟

ویزای فرودگاهی به شما اجازه می‌دهد فقط در فرودگاه کشورهای محدوده شن گن، بدون اینکه وارد شهر شوید، توقف داشته باشید اما با ویزای توریستی شن گن می‌توانید به محدوده شهر کشورهای منطقه شن گن واردشده و در آن رفت‌وآمد کنید.

ویزای یک‌بار ورود با ویزای چند بار ورود چه تفاوتی دارد؟

ویزای یک‌بار ورود به شما اجازه می‌دهد که فقط یک‌بار به محدود شن گن وارد شوید. درصورتی‌که با ویزای چند بار ورود می‌توانید ورود و خروج به کشورهای محدوده شن گن داشته باشید.

منظور از محدودیت ارضی ویزای شن گن چیست؟

منظور از مفهوم محدودیت ارضی این است که با توجه به ویزای صادرشده از طریق سفارت یک کشور خاص به غیر  کشورهایی که با توجه به نوع ویزا می‌توانید به آن سفر کنید، به کشورهایی که ویزای شما اجازه ورود به آن را نداده باشید، امکان ورود و اقامت نخواهد داشت.

منظور از ویزای ملی چیست؟

ویزای ملی می‌تواند یک ورودی واحد باشد و برای افرادی که برای مدت مشخصی قصد اقامت در کشورهای شن گن را داشته باشید، صادر می‌شود و پس‌ازآن به کشور خود بازگردانده می‌شود. از سوی دیگر، یک ویزای چندملیتی نیز برای افراد خاصی اعطا می‌شود و اجازه می‌دهد تا صاحب آن در داخل و در خارج یک کشور سفر کند و همچنین می‌تواند در سراسر منطقه شن گن بدون نیاز به ویزای اضافی سفر کند.

اقامت دانمارک

آیا با ویزای شن گن می‌توان به تمام کشورهای منطقه شن گن سفر کرد؟

بله. درصورتی‌که به مدت‌زمان تعیین‌شده در ویزای شن گن تجاوز نکنید، می‌توانید از آن برای سفر به کشورهای دیگر نیز استفاده کنید.

چطور می‌توان پروازهای ارزان‌قیمت برای کشورهای منطقه شن گن پیدا کنم؟

خوب، این چیزی است که اکثر مسافران خواهان آن هستند و همیشه مورد استقبال آن‌ها بوده است. برای اینکه بتوانید از پروازهای باقیمت مناسب باخبر شوید، باید در شبکه‌های اجتماعی و سایت مختلف رزرو بلیت عضو شده و از قیمت آن باخبر شوید. (البته در سایت‌های معتبر این بلیت‌ها را چک کنید.

در کجا می‌توانم ویزای شن گن درخواست دهم؟

برای درخواست ویزای شن گن می‌توانید به‌صورت مستقیم به سفارت کشورهای محدوده شن گن و کارگزار ویزای شن گن مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به سفارت باید وقت سفارت داشته باشید

اگر قصد بازدید از دو یا چند کشور محدوده شن گن را داشته باشم باید چه کنم؟

باید توجه داشته باشید، درصورتی‌که قصد برنامه‌ریزی برای بازدید از دو یا چند کشور محدود شن گن رادارید، هنگام درخواست ویزای شن گن باید آن را به‌عنوان اصلی‌ترین نکته بیان کنید

schengen visa 2 - سوالات متدوال ویزای شینگن

منظور از اطلاعات پرواز برای سفارت چیست؟

اطلاعات پرواز یا برنامه سفر، یک سند تائید شده توسط رزرواسیون است که شما باید توسط مدارک دیگر آن را به‌منظور درخواست ویزای شن گن به سفارت ارائه دهید.

آیا برای درخواست ویزای شن گن باید وقت سفارت داشته باشم یا هرزمانی می‌توان درخواست ویزا دهم؟

برای ارائه درخواست ویزای شن گن باید وقت سفارت داشته باشید. لازم است قبلاً از طریق تلفن / ایمیل یک قرار ملاقات رزرو کنید. بااین‌حال، برای اطمینان بیشتر می‌توانید با سفارت تماس گرفته و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

در روز مصاحبه معمولاً چه سؤالاتی پرسیده می‌شود؟

در طول مصاحبه از سؤالات شخصی درباره محل اقامت شما، هدف از سفر و سایر جزئیات سفر پرسیده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که پاسخ‌های شما سازگار و درست هستند.

هزینه درخواست ویزای شن گن چقدر است؟

توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا غیرقابل استرداد است. البته منظور هزینه سفارت است؛ و درصورتی‌که به هر دلیلی ویزای شما ری جکت شود، هیچ پولی به شما استرداد نخواهد شد. هزینه‌های متعارف ویزای کشورهای منطقه شن گن به شرح زیر است:

  • ویزای ترانزیت: ۶۰ یورو
  • ویزای کوتاه‌مدت شن گن، کمتر از ۹۰ روز: ۶۰ یورو
  • ویزای بلندمدت شن گن: بیش از ۹۰ روز: ۹۹ یورو
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *