پاسپورت آندورا

آندورا کشور کوچک و مستقلی است که در کوه‌های پیرنه بین دو کشور فرانسه واسپانیا قرار دارد . پایتخت آن آندورا لاولا است . در این مطلب به بررسی این کشور و روش های اخذ پاسپورت آندورا می پردازیم.

جمعیت این کشور در حدود ۸۵٬۴۷۰ نفر است . واحد پول آندورا ، یورو است ولی این کشور در اتحادیه اروپا عضو نیست ولی دارندگان پاسپورت آندورا علاوه بر کشورهای حوزه شنگن میتوانند بدون ویزا به کانادا و آمریکا و استرالیا سفر کنند .

از شهرهای آندورا می‌توان از اسکالدز- انگوردانی ، انکمپ و سنت حولیا ده لوریا نام برد .

حکومت آندورا میان رئیس‌جمهور فرانسه و اسقف اعظم ناحیه اورخل کشور اسپانیا مشترک است . نمایندگانی دائمی از سوی این دو مرجع ، کشور را اداره می‌کنند .

سیاست‌های آندورا در چارچوب دموکراسی پارلمانی جهت‌گیری می‌شوند که برابر این سیاست‌ها، نخست‌وزیر در جایگاه نخست دولت قرار می‌گیرد و نظام چندحزبی بر این کشور حاکم می‌گردد .

قانون‌گذاری بر عهده دولت و پارلمان است و دولت به تنهایی قوای اجرایی کشور را در دست دارد . کشور آندورا قوه قضائیه و دادگستری مستقل دارد .

آندورا نیروی نظامی ندارد و دو کشور فرانسه و اسپانیا مسئولیت پشتیبانی از خاک این کشور را بر عهده دارند . پایتخت آندورا مرتفع‌ترین پایتخت اروپا و در کوچکی ششمین کشور اروپاست . آندورا کشوری است شکوفا و مرفه که عمده درآمدش از گردشگری است .

سالانه بیش از ده میلیون تن از این کشور مناسب اسکی و ورزشهای زمستانی دیدن می‌کنند . از این گذشته آندورا به اتحادیه اروپائی نپیوسته و مطبوع کسانی است که نمی‌خواهند مالیات پردازند .

آندورا به هفت استان  تقسیم شده است :

 • آندورا لاولا
  کانیلو∗
  انکمپ
  اسکالدز – انگوردانی
  لا ماسانا
  اوردینو
  سنت حولیا ده لوریا

آندورا در کوه‌های پیرنه قرار گرفته و ۴۶۸ کیلومتر مربع مساحت دارد . در میان دو کشور فرانسه (از شمال) و اسپانیا (از جنوب) محصور است .

جهانگردی، ۸۰٪ تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌دهد . تنها دو درصد از زمینهای کشور قابل کشت است . غلات و سبزیجات از فراورده‌های مهم کشاورزی آندورا هستند . محصولات چوبی و توتون از این کشور صادر می‌شود .

کوهستانهای آندورا دارای مراکز اسکی هستند و سالانه ۷۵۰٬۰۰۰ نفر را به سوی خود جلب می‌کنند .مردم اندورا اسپانیولی ۴۳٪، آندورایی ۳۳٪، پرتغالی ۱۱٪، فرانسوی ۷٪، بقیه ۶٪هستند .مردم آندورا به زبانهای اسپانیایی، کاتالان، پرتغالی و فرانسوی سخن می‌گویند. زبان رسمی آندورا کاتالان است .بیشتر مردم پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند .

در حدود ۱۰۰۰ مسلمان در آندورا زندگی می‌کنند . تعداد زیاد آنها مراکشی می‌باشند مگر تعدادی  از آنها که از کشورهای مختلف مانند الجزایر، تونس، افغانستان و حتی فرانسه می‌باشند .

موسسه حقوقی داد آور مهر افتخار دارد با کادری از بهترین وکلای بین المللی شما را در جهت اخذ پاسپورت و اقامت کشور آندورا راهنمایی و کمک کند .

لطفا در خصوص مشاوره در رابطه با اخذ پاسپورت و اقامت آندورا با موسسه تماس بگیرید و یا با تکمیل نمودن فرم رایگان ارزیابی مهاجرت این امکان وجود خواهد داشت که پرونده شما ابتدائا توسط وکلای موسسه مورد بررسی قرار بگیرد و پس از آن برای مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد .

[تعداد: ۳    میانگین: ۲.۷/۵]

روش های قانونی اخذ اقامت اتریش

کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای اخذ اقامت اتریش در اختیار اشخاص قرار می دهد و پس از آن کارت قرمز و یا سفید مهاجرتی را برای اشخاص صادر می نماید. شرایط اقامت اتریش و شاخصه های مهاجرت به اتریش کشور اتریش برنامه های مهاجرتی انعطاف پذیری را برای متقاضیان مهاجرت به […]

اقامت کانادا از طریق skilled worker

اقامت در کانادا از طریق اخذ ویزای تخصص (skill worker) در سال‌های اخیر موردتوجه بسیاری از افراد جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بوده ویزای کاری کانادا ازاین‌جهت که به‌راحتی امکان کار در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می‌نماید، بسیار مورد استقبال می‌باشد. کانادا در سال‌های اخیر از رشد […]

بهترین کشورها برای دریافت تابعیت دوم

دریافت تابعیت دوم یا پاسپورت دوم، تابعیت به خاطر سرمایه‌گذاری، تابعیت اقتصادی و تابعیت جهانی، همه این‌ها عبارات شایعی هستند که شما احتمالا با آن آشنا هستید. ولی گذشته از معنی اصطلاحات، همه این‌ها به یک موضوع مشترک، یعنی میل به کسب گذرنامه جدید و تابعیت دوم در یک کشور دیگر با هدف بهبود فرصت‌های تجاری و یا حفظ […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.