پاسپورت آندورا

آندورا کشور کوچک و مستقلی است که در کوه‌های پیرنه بین دو کشور فرانسه واسپانیا قرار دارد . پایتخت آن آندورا لاولا است . در این مطلب به بررسی این کشور و روش های اخذ پاسپورت آندورا می پردازیم.

جمعیت این کشور در حدود ۸۵٬۴۷۰ نفر است . واحد پول آندورا ، یورو است ولی این کشور در اتحادیه اروپا عضو نیست ولی دارندگان پاسپورت آندورا علاوه بر کشورهای حوزه شنگن میتوانند بدون ویزا به کانادا و آمریکا و استرالیا سفر کنند .

از شهرهای آندورا می‌توان از اسکالدز- انگوردانی ، انکمپ و سنت حولیا ده لوریا نام برد .

حکومت آندورا میان رئیس‌جمهور فرانسه و اسقف اعظم ناحیه اورخل کشور اسپانیا مشترک است . نمایندگانی دائمی از سوی این دو مرجع ، کشور را اداره می‌کنند .

سیاست‌های آندورا در چارچوب دموکراسی پارلمانی جهت‌گیری می‌شوند که برابر این سیاست‌ها، نخست‌وزیر در جایگاه نخست دولت قرار می‌گیرد و نظام چندحزبی بر این کشور حاکم می‌گردد .

قانون‌گذاری بر عهده دولت و پارلمان است و دولت به تنهایی قوای اجرایی کشور را در دست دارد . کشور آندورا قوه قضائیه و دادگستری مستقل دارد .

آندورا نیروی نظامی ندارد و دو کشور فرانسه و اسپانیا مسئولیت پشتیبانی از خاک این کشور را بر عهده دارند . پایتخت آندورا مرتفع‌ترین پایتخت اروپا و در کوچکی ششمین کشور اروپاست . آندورا کشوری است شکوفا و مرفه که عمده درآمدش از گردشگری است .

سالانه بیش از ده میلیون تن از این کشور مناسب اسکی و ورزشهای زمستانی دیدن می‌کنند . از این گذشته آندورا به اتحادیه اروپائی نپیوسته و مطبوع کسانی است که نمی‌خواهند مالیات پردازند .

آندورا به هفت استان  تقسیم شده است :

 • آندورا لاولا
  کانیلو∗
  انکمپ
  اسکالدز – انگوردانی
  لا ماسانا
  اوردینو
  سنت حولیا ده لوریا

آندورا در کوه‌های پیرنه قرار گرفته و ۴۶۸ کیلومتر مربع مساحت دارد . در میان دو کشور فرانسه (از شمال) و اسپانیا (از جنوب) محصور است .

جهانگردی، ۸۰٪ تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌دهد . تنها دو درصد از زمینهای کشور قابل کشت است . غلات و سبزیجات از فراورده‌های مهم کشاورزی آندورا هستند . محصولات چوبی و توتون از این کشور صادر می‌شود .

کوهستانهای آندورا دارای مراکز اسکی هستند و سالانه ۷۵۰٬۰۰۰ نفر را به سوی خود جلب می‌کنند .مردم اندورا اسپانیولی ۴۳٪، آندورایی ۳۳٪، پرتغالی ۱۱٪، فرانسوی ۷٪، بقیه ۶٪هستند .مردم آندورا به زبانهای اسپانیایی، کاتالان، پرتغالی و فرانسوی سخن می‌گویند. زبان رسمی آندورا کاتالان است .بیشتر مردم پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند .

در حدود ۱۰۰۰ مسلمان در آندورا زندگی می‌کنند . تعداد زیاد آنها مراکشی می‌باشند مگر تعدادی  از آنها که از کشورهای مختلف مانند الجزایر، تونس، افغانستان و حتی فرانسه می‌باشند .

موسسه حقوقی داد آور مهر افتخار دارد با کادری از بهترین وکلای بین المللی شما را در جهت اخذ پاسپورت و اقامت کشور آندورا راهنمایی و کمک کند .

لطفا در خصوص مشاوره در رابطه با اخذ پاسپورت و اقامت آندورا با موسسه تماس بگیرید و یا با تکمیل نمودن فرم رایگان ارزیابی مهاجرت این امکان وجود خواهد داشت که پرونده شما ابتدائا توسط وکلای موسسه مورد بررسی قرار بگیرد و پس از آن برای مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد .

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

شرایط اولیه مهاجرت که اطلاع از آنها برای علاقمندان ضرورت دارد

مهاجرت واژه ای ست که این روزها زیاد به گوش مان می خورد و حتا شاید گاهی که از دشواری های زندگی روزمره خسته شده و به آن فکر می کنیم. در ۵۰ سال اخیر در جهان، شمار مهاجران افزایش یافته و روز به روز هم بیشتر می شود؛ این افراد باید از شرایط اولیه […]

راهنمایی های کاربردی انتخاب کشور برای مهاجرت

مهاجرت به کشوری دیگر برای تامین آتیه بهتر، ادامه تحصیل، کار و بزرگ کردن فرزندان یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد بسیار زیادی است. شرایط مهاجرت در گذشته دشواری های کمتری داشت چرا که همه افراد تنها کشورهای معدودی را برای مهاجرت انتخاب می کردند. اما امروز شرایط زندگی در کشورهای مختلف، افراد را […]

مزایای اقامت اروپا از طریق اقامت لهستان

اقامت اروپا در ادوار مختلف در کشورهای مختلف حوزه ی شینگن قابل دریافت می باشد. با توجه به اینکه کدام کشور وزنه ی سنگین تری برای جذب سرمایه گذار داشته باشد، شرایط بهتری را نیز برای اعطای اقامت اروپا ارائه می دهد. برای مثال دریافت اقامت لیتوانی در دوره ای آسان تر بود، بعدر دریافت […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.