اقامت اروپا

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر با کادری از مجربترین وکلای بین المللی در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی  تحت عنوان اقامتهای مختلف آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز میباشد لطفا برای اطلاع از جزئیات این مطلب به قسمت بالای همین صفحه مراجعه کنید و یا با موسسه تماس بگیرید و از کارشناسان دپارتمان مهاجرت مشاوره بگیرید .

روش های اخذ اقامت اروپا

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت ، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری دولتی ، اقامت اروپا با خرید ملک، مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج ، اقامت اروپا با تولد ، اقامت اروپا از روش تمکن مالی ، اقامت اروپا از روش تحصیل ، مهاجرت به اروپا از طریق کار. در ادامه به شرح هریک از این روش ها می پردازیم.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در کشورهای حوزه شنگن، متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده درخواست اقامت اروپا را کند. برای ثبت شرکت در بعضی کشورهای اروپایی به عنوان مثال جهت اخذ اقامت آلمان باید بیزینس‌پلن قوی ارائه شود، در صورتی که مورد تایید کشور مورد نظر واقع شود اقامت اولیه به صورت موقت صادر می شود. اما در برخی کشورها پروسه ثبت شرکت ساده‌تر بوده و نیاز به طرح توجیهی ندارد. اخذ اقامت اروپا از این روش حتی برای چند خانواده به عنوان سهامدار این شرکت امکان پذیر است.

مهاجرت به اروپا از روش تمکن مالی

تمکن مالی پر طرفدارترین روش اخذ اقامت اروپا است. این نوع اقامت اروپا به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار باشند. شخصی که بتواند ثابت کند برای خود و خانواده‌اش (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ماهیانه حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی خواهد بود.

این درآمد می‌تواند از چهار محل ثابت شود:

  1. سود سپرده بانکی
  2. اجاره نامه ملک
  3. حقوق بازنشستگی
  4. سود سهام شرکت بورسی

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

متقاضی مهاجرت به اروپا از روش سرمایه گذاری، با خرید ملک یا سرمایه گذاری در موارد تعیین شده مانند اوراق قرضه دولتی در کشور مورد نظر به ارزش تعیین شده در قانون مهاجرتی آن کشور، می‌تواند برای خود، همسر، فرزندان، پدر و مادرشان از ابتدا اقامت دائم اروپا اخذ کند.

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق تولد

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می شود.

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق ازدواج

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام کند.

مهاجرت به اروپا از روش کاری

در پی کمبود نیروی کار و نیاز اتحادیه اروپا به نیروی انسانی در برنامه چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، در سال ۲۰۰۷ طرح و برنامه ای با ایده‌ی الهام گرفته از طرح گرین کارت آمریکا تحت نام  Bluecard یا همان  «کارت آبی» را  ارائه کرد که طی آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این برنامه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کاری داشته باشند. با استفاده از کارت آبی دروازه‌های اتحادیه اروپا به روی شهروندان کشورهای غیراروپایی که شرایط مهاجرت به اروپا برای کار را دارند باز می‌شود.

مهاجرت به اروپا از روش تحصیلی

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان برایشان جذابیت دارد. کشورهای اروپایی برترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای داده و علاوه بر رنکینگ بالا، رایگان بودن تحصیل در اکثر این کشورها هر فردی را مجذوب دانشگاه‌های آن می‌کند. در تمام دوره‌های تحصیلی، هزینه تحصیل تقریبا رایگان است دانشجویانی که در اروپا تحصیل می‌کنند ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند. پس از فارغ التحصیلی در صورتی که در یک شغل پذیرفته و مشغول به کار شوند، امکان اخذ اقامت اروپا را خواهند داشت.

شماره تماس مشاوره رایگان موسسه حقوقی سام در وب سایت رسمی این مجموعه قابل دسترسی است. علاقه‌مندان می توانند با کلیک بر گزینه اقامت اروپا  به وبسایت موسسه سام دسترسی پیدا کنید.

راحت‎ترین کشور اروپایی برای اقامت

نمیتوان گفت که یک راه، همیشه بهترین راه ممکن است. اما اگر بخواهیم جمیع شرایط را درنظر بگیریم بدون شک بهترین و راحت‎ترین کشور اروپایی برای اخذ اقامت، اسلواکی است. اسلواکی عضوی از حوزه شنگن بوده و با اخذ اقامت اسلواکی شما و اعضای خانوادتان امکان زندگی، کار و تحصیل را در تمامی کشور های حوزه شنگن به دست خواهید آورد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

کشورهایی که مهاجرت کاری به آنها توصیه می شود

اگر می‌خواهید برای کار به کشوری دیگر مهاجرت کنید یا حتی اگر هدف نهایی‌تان کسب اقامت دائم در کشور مقصد است، برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید از اطلاعات این مطلب استفاده نمایید و یا با کارشناسان ما در دادآور مهر تماس حاصل نمایید. داشتن یک شغل مناسب با درآمد کافی، از خواسته‌های اولیه‌ی اغلب ما […]

نحوه ی اخذ تابعیت انگلستان

به دلیل بالا بودن سطح زندگی در کشور انگلستان همه ساله افراد فراوانی برای اخذ تابعیت انگلستان اقدام می نمایند که در این مقاله به آن می پردازیم.

قوانین مهاجرت چیست؟

آیا مهاجرت امری قانونی است؟ قوانین مهاجرت چیست؟ چه راههایی برای مهاجرت وجود دارد؟ اصول و قواعد مهاجرت چیست؟ بهترین راهکارهای مهاجرت چیست؟ چرا برای انتخاب یک مقصد مناسب نیازمند یک مشاوردلسوز و با دانش هستیم؟ موسسات همکار MIE چه کمکی به یافتن بهترین گزینه خواهند کرد؟ در این مقاله سعی شده است تا باب آگاهی نسبت به پدیده […]

ثبت دیدگاه

دیدگاه تان را در مورد این نوشته بنویسید. خوشحال خواهیم شد.


دیدگاه ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.