174 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۱۵ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۹:۱۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی هست.

نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده که از ۲۴ استان تشکیل‌شده است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز هست. پس از فروپاشی شوروی، اوکراین بعد از روسیه دارای بزرگ‌ترین ارتش در اروپا است. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد. دین رسمی این کشور مسیحیت هست.

اقتصاد

در زمان شوروی، اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بود و یک بخش صنعتی و کشاورزی مهم به‌حساب می‌آمد. پس از فروپاشی شوروی، نظام اقتصاد با برنامه این کشور به سمت یک اقتصاد بازاری تغییر کرد که روند این انتقال برای اکثریت جامعه که دچار فقر بودند، بسیار دشوار بود. پس از فروپاشی شوروی اقتصاد اوکراین به‌شدت محدودشده وزندگی روزانه برای یک فرد معمولی که در اوکراین زندگی می‌کرد بسیار دشوار بود. تعداد قابل‌توجهی از روستاییان بوسیلهٔ غذایی که خودشان می‌کاشتند زندگی می‌کردند، برخی نیز دو یا چند شغل داشتند و از طریق مبادله کالا با کالا، مایحتاج اولیه‌شان را تهیه می‌کردند.

آموزش

طبق قانونی اساسی اوکراین، تمام شهروندان اوکراینی از تحصیل رایگان برخوردار هستند.
اوکراین دارای دانشگاه‌های بسیار زیاد و تنوع رشته بسیار زیاد است و رشته‌هایی مانند مکانیک، برق کاملاً کاربردی و هدفمند تدریس می‌شود، دانشگاه‌های اوکراین دارای امکانات کامل و با تکنولوژی روسی و به سبک روسی کلیه رشته‌ها تدریس می‌شود.

اوکراین3 - آشنایی با کشور اوکراین و روش های اخذ اقامت این کشور

جمعیت و نژادها

جمعیت این کشور بالغ‌بر ۴۶٬۱۷۹٬۲۲۶ نفر هست با توجه به آن‌که بیشتر نواحی صنعتی در شرق و جنوب شرقی اوکراین واقع‌شده‌اند، تراکم جمعیت در این نواحی بیشتر است، همچنین ۶۷٫۲٪ از جمعیت اوکراین نیز در مناطق شهری زندگی می‌کنند.

طبق سرشماری سال ۲۰۰۱ اوکراین، ۷۷٫۸٪ از جمعیت اوکراین را نژاد اوکراینی و مابقی را نژادهای روسی (۱۷٫۳٪)، بلاروسی (۰٫۶٪)، مولداوی، تاتارهای کریمه (۰٫۵٪)، بلغارها (۰٫۴٪)، مجارستانی (۰٫۳٪)، رومانیایی (۰٫۳٪)، لهستانی (۰٫۳٪)، یهودیان (۰٫۲٪)، ارامنه (۰٫۲٪)، یونانی‌ها (۰٫۲٪) و تاتارها (۰٫۲٪) تشکیل می‌دهند.

دین و مذهب

تا سال ۹۸۸ میلادی ساکنین اوکراین فعلی نیز به‌مانند بسیاری از مردم اروپا بت‌پرست بودند ولی با پذیرش آئین مسیحیت از سوی پرنس ولادیمیر این کشور نیز مسیحی شد. در سال ۱۰۵۴ به دنبال تکفیر متقابل پاپ روم و پاتریارک بیزانس، مذهب ارتدوکس توسط پاتریارک بیزانس به وجود آمد و کشورهای زیادی ازجمله اوکراین ارتدوکس گردیدند و به همین دلیل بیشتر مردم اوکراین تابع کلیسای ارتدوکس بوده و اقلیتی تابع کلیسای کاتولیک می‌باشند که بیشتر ساکن نواحی غرب اوکراین هستند. علاوه بر ارتدوکسها و کاتولیک‌ها، پیروان مذهب پروتستان و برخی فرق مسیحی دیگر نیز در اوکراین وجود دارند. یهودیآن‌هم دارای کنیسه‌های مختلف هستند (در کیف ۲ کنیسه) که مراسم مذهبی خود را انجام می‌دهند.

روش‌های اخذ اقامت اوکراین چیست؟

 • کسب اقامت اوکراین از طریق ازدواج
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری
 • اخذ اقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت
 • کسب اقامت اوکراین از طریق کار
 • اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه
راهنمای جامع ویزای سوئد

کسب اقامت اوکراین از طریق ازدواج:

یکی از روش‌های نسبتاً آسان به‌منظور مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین، ازدواج با تبعه اوکراینی این کشور هست. در این روش متقاضیان در ابتدا نیازمند یافتن شخصی در اوکراین به‌منظور ازدواج می‌باشند. پس از کسب آشنایی‌های لازم و فراهم نمودن مقدمات ازدواج، متقاضی نیازمند کسب دعوت‌نامه معتبر از سوی شخص اوکراینی هست. پس از دریافت دعوت‌نامه و مراجعه به سفارت اوکراین، ایشان ویزای ورود به این کشور را دریافت می‌نماید.

پس از سفر به اوکراین، شخص متقاضی با در نظر گرفتن فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم این کشور، اقدام به ازدواج با شخص اوکراینی می‌نماید. پس از ازدواج، ایشان مستلزم مراجعه به سفارت این کشور به جهت تغییر ویزای اوکراین به اقامت این کشور هست. توجه داشته باشید اقامتی که از طریق ازدواج در اوکراین به شخص متقاضی تعلق می‌گیرد ۱ ساله هست و هرساله توسط ایشان مستلزم تمدید شدن است.

لازم به ذکر است اقامت اوکراین از طریق ازدواج تنها در صورتی به اقامت دائم تبدیل می‌شود که پس از گذشت ۳ الی ۵ سال از زندگی مشترک شخص متقاضی، ایشان بتواند افسر سفارت را متقاعد نماید که ازدواج ایشان کاملاً واقعی بوده و هدف و نیت از ازدواج، تشکیل خانواده بوده است.

مدارک موردنیاز به‌منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل ۶ ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی‌مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت زندگی مشترک
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 • ارائه مدارک ازدواج
 • ارائه دعوت‌نامه از سوی شخص اوکراینی

اوکراین - آشنایی با کشور اوکراین و روش های اخذ اقامت این کشور

دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌هایی هست که عموماً به‌واسطه آن می‌توان اقامت کشور اروپایی موردنظر را دریافت نمود. دلیل این امر نیز استقبال کشور اروپایی از سرمایه شخص متقاضی هست چراکه جذب سرمایه خارجی، کارآفرینی و رشد اقتصادی یک کشور را به همراه خواهد داشت. کشور اوکراین نیز از قاعده اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی مستثنی نبوده و به کلیه اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند اقامت دائم اعطا می‌نماید.

به‌منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری متقاضیان باید توجه داشته باشند که حداقل مبلغ موردنیاز سرمایه حدود صد هزار دلار هست. در این راستا شخص متقاضی در ابتدا لازم است تا سرمایه خود را به‌حساب بانکی در اوکراین( به نام خود شخص) انتقال دهد و اقدام به ثبت شرکت در اوکراین نماید. را که به‌منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی هر نوع کسب‌وکاری، متقاضی در ابتدا باید ملزومات ثبت شرکت در اوکراین را به‌جا آورد.

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت، پس از آغاز به کار و فعالیت بیزینس شخص متقاضی به ایشان تعلق می‌گیرد و به‌صورت دائم هست. در صورت تمایل شخص متقاضی، اقامت دائم اوکراین برای سایر اعضای خانواده ایشان نیز قابل دریافت هست.

مدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل ۶ ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی‌مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • ارائه مستنداتی مبنی بر تمکن مالی مناسب
 • ارائه بیزینس پلن در صورت راه‌اندازی کسب‌وکار دلخواه
 • ارائه مدارک هویتی و گذرنامه همسر و فرزندان در صورت اخذ اقامت اوکراین برای ایشان
20 کشور برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی در سال 2019

کسب اقامت اوکراین از طریق کار:

اخذ اقامت اوکراین از طریق کار، روش دیگری به‌منظور مهاجرت به این کشور هست. در این روش متقاضیان در ابتدای امر نیازمند دریافت ویزای کار می‌باشند تا بتوانند به شکل قانونی در اوکراین مشغول به کار شوند.

به‌منظور دریافت ویزای کار کشور اوکراین، شخص متقاضی در ابتدا نیازمند دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی در اوکراین هست. روش‌های گوناگونی به جهت کاریابی در اوکراین وجود دارد که از حوصله این مطلب خارج است، اما شخصی که از هر طریقی موفق به یافتن شغل و کار موردنظر در اوکراین می‌شود، حتماً از طرف کارفرمای اوکراینی باید دعوت‌نامه شغلی معتبری دریافت نماید.

پس از دریافت دعوت‌نامه معتبر، شخص متقاضی لازم است تا با در دست داشتن مدارک هویتی خود به سفارت این کشور مراجعه نماید تا درخواست ویزای کار اوکراین دهد.

توجه داشته باشید اقامتی که از طریق ویزای کار اوکراین به متقاضیان اعطا می‌شود عموماً ۱ ساله خواهد بود و شخص متقاضی پس از پایان یافتن مدت اعتبار اقامت ۱ ساله خود، می‌تواند مجدداً نسبت به تمدید آن اقدام نماید.

شایان‌ذکر است پس از گذشت مدت‌زمان ۵ سال از کار وزندگی در این کشور، متقاضی می‌تواند اقدام به درخواست اقامت اوکراین آن‌هم به‌صورت دائم نماید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کار اوکراین:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل ۶ ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی‌مانده باشد
 • مدارکی که اثبات‌کننده تخصص و مهارت شما در زمینه‌های شغلی مختلف باشد
 • تسلط به زبان اوکراینی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • عکس مخصوص گذرنامه

stay ukraine 3 - آشنایی با کشور اوکراین و روش های اخذ اقامت این کشور

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه:

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مناسب دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هست. اشخاصی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین را دارند، بدون شرکت در آزمون ورودی می‌توانند پذیرش دانشگاه‌های این کشور را دریافت نمایند و در رشته‌هایی چون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فنی مهندسی و علوم انسانی به تحصیل بپردازند.

توجه داشته باشید دانشگاه‌های اوکراین از سطح علمی و رتبه بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و امکان انتقال دانشجو به از دانشگاه‌های این کشور به سایر دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود داد. تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به دو زبان اوکراینی و انگلیسی انجام می‌گیرد و شخص متقاضی می‌تواند انتخاب نماید که به چه زبانی در دانشگاه‌های اوکراین تحصیل نمایند. لازم به ذکر است تنها تفاوت تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به زبان انگلیسی و اوکراینی، هزینه سالیانه شهریه دانشگاه‌ها هست.

همچنین روش دیگر اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل، از طریق شرکت در دوره‌های پاتفک (کالج) این کشور هست. در دوره پاتفک شخص متقاضی در طی یک دوره ۶ الی ۹ ماهه علاوه بر فراگیری زبان اوکراینی، دروس عمومی پیش‌نیاز دانشگاه‌های این کشور را نیز فرامی‌گیرد و مسیر ورود به دانشگاه را برای خود به‌مراتب هموار می‌سازد.

مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اوکراین:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل ۶ ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی‌مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت زندگی مشترک در اوکراین
 • ارائه مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی همراه با ریز نمارت و ترجمه آن‌ها
 • ارائه مدارک دانشگاهی در صورت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به همراه ریزنمرات و ترجمه آن
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *