53 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۲۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۸:۴۱ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

انتخاب کشور مناسب جهت سرمایه گذاری به عنوان مختلف بحث داغ بسیاری از افراد است. اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس می تواند یکی از راه های مناسب جهت سرمایه گذاری شما در اتحادیه اروپا باشد.

با توجه به اینکه سوئیس کشوری پیشرفته است که استانداردهای زندگی در آن بسیار بالا می باشد بنابراین خرید ملک در این کشور نیز می تواند فواید بسیاری داشته باشد.

مالکیت یک منزل در سوئیس قطعا هنجارها و چالش های خود را دارد. زیرا که سوئیس کشوری نیست که مردم آن مالک خانه های خود باشند بلکه بسیاری خانه های خود را اجاره می کنند. در مناطق روستایی سوئیس داشتن اقامت راحت تر از بخش های شهری سوئیس می باشد.

رشد مناطق شهری در سوئیس باعث گرانتر شدن بحث مسکن شده است و اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس را کمی سخت تر کرده است.

قوانین خرید ملک در سوئیس

در سوئیس بین صاحبخانه ها رقابت ماورائی وجود دارد و به دلیل گران بودن ملک و نبودن اولویت خرید برای افراد، ممکن است یک ملک یک سال طول بکشد تا به فروش رود. اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس کار ساده ای نیست و هر شخصی نمی تواند در سوئیس ملک بخرد.

خرید ملک راه خوبی برای شروع اقامت در این کشور می باشد. اما بازار سوئیس به شما این اجازه را نمی دهد که خیلی ساده در سوئیس خرید ملک کنید.

img Benahavis 19 - اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

سوئیس یکسری مقررات را برای افرادی که قصد اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس را دارند در نظر گرفته است. از جمله اینکه شخص باید عضو اتحادیه اروپا باشد و یا یکسری از مجوزها را در سوئیس داشته باشد و پس بدانید که به راحتی نمی توانید از ایران و یا هر کشور دیگری برای خرید ملک در سوئیس اقدام کنید.

با این شرایطی که ذکر کردیم شما تمام شرایطی را که یک شهروند سوئیسی دارد را دارا می باشید و می تواند برای انجام امور سرمایه گذاری و یا تفریحات خود در سوئیس یک منزل خریداری کنید.

انواع مجوز

در سوئیس دو نوع مجوز B و C وجود دارد. اگر شما مجوز C داشته باشید می توانید همانند یک شهروند در سوئیس برخورد کنید ولی اگر مجوز شما از نوع B باشد شاید به شما اجازه خرید ملک داده شود ولی باید تنها در آن ملک زندگی کنید.

افرادی که این مجوز را دارند به صورت معمول خارجی هایی هستند که به دلایل مختلف وارد سوئیس می شوند از جمله بیزینس و یا ساکنان خارجی بدون اجازه کار و یا کارگران فصلی که برای بازه های زمانی وارد سوئیس می شوند. این افراد می توانند اجازه خرید ملک را از دولت سوئیس تقاضا کنند.

زندگی در سایر کشورهای اروپایی و کار در سوئیس

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که در کشورهای دیگر اروپایی زندگی می کنید ولی اجازه کار در سوئیس را دارید می توانید شامل این شرایط شوید.

cnw home hero - اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

افرادی که این شرایط را دارند اصطلاحا افراد مرزی نامیده می شوند. پس اططلاحا افرادی که در نزدیکی سوئیس زندگی می کنند ولی در سوئیس کار می کنند می توانند در بخش های مرزی آن ملک بخرند که ارزانتر نیز می باشد.

نکات مهم قبل از مهاجرت

چگونه به دنبال یک ملک بگردید

اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس راه هایی نیز دارد. اینکه شما چطور بتوانید خانه ی مورد علاقه اتان را بیابید بسیار مهم است. همانند ساید کشورها در سوئیس نیز آژانس هایی وجود دارد که می توانید با کمک آنها ملک بخرید. رقابت در فروش ملک در سوئیس بسیار بالاست.

REA18168 2400x1000 Highlight tablet 1200x500 - اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

خانه هایی که به صورت مستقیم برای فروش گذاشته می شوند سخت تر از خانه هایی که برای اجاره و فروش گذاشته می شوند، به نتیجه می رسند. شاید اگر بخواهید ملکی در سوئیس اجاره کنید به راحتی ملکی پیدا نکنید و بسیاری از آن ها در اجاره باشند.

املاک گوناگونی در سوئیس وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید و هم چنین آگهی های متعددی برای فروش ملک چاپ می شوند و در اینترنت نیز می توانید آگهی های گوناگونی را پیدا کنید و از آن طریق ملک بخرید.

خرید خانه هایی که در آن ها مزرعه وجود دارد یا اینکه بخواهید سرمایه گذاری هایی مثل ساخت و ساز در این زمین های کشاورزی را داشته باشید، باید بدانید که قوانین خاص خود را دارد.

هزینه های خرید ملک در سوئیس

هزینه ی خرید ملک در سوئیس بسیار بالاست و بیشتر شهروندان این کشور خود ملک هایشان را اجاره می کنند. ولی در کل خرید ملک در بخش های مرزی سوئیس ارزانتر از بقیه قسمت های آن می باشد. این شهرها عبارت اند از ژنو و زوریخ با جاهای دیگر در سوئیس متفاوت می باشد.

How to save money for travel @sharonmccutcheon BANNER - اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

همانطور که گفته شد می توانید قیمت املاک را در سایت ها و املاک و آگهی ها بیابید. هر شخص متفاوتی باید حدودا معادل ۱ میلیون فرانک یعنی ۸۰۰٫۰۰۰ یورو را برای خرید ملک در سوئیس پرداخت کند.

استفاده از وام مسکن در سوئیس

وام های مسکن در سوئیس به صورت معمول توسط یک وام دهنده بزرگ مثل بانک داده می شود و از طریق یک عامل و یا یک کارگزار انجام نمی شود. وام دهندگان با توجه به شرایط ملک شما و ارزش ملک شما و با توجه به ارزیابی هایی که انجام می دهند تصمیم به دادن مقدار خاصی از مبلغ وام می گیرند.

معمولا ۲۰% وام را باید به صورت سپرده در بانک داشته باشید. شما باید برای دریافت وام مسکن پیشنهاد خود را تکمیل کنید و مدارک لازم را نیز ارسال کنید و پس آنها را به دفتر اسناد رسمی ارائه دهید.

در سوئیس نیز مانند ایران برای انتقال ملک از یک شخص به شخص دیگر باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید.
دفتر اسناد رسمی نیز برای اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس هزینه هایی دارند. دفتر اسناد رسمی کار منعقد کردن قرارداد، نگه داشتن بودجه خریدار، انتقال رسمی ملک، تغییر ثبت نام مالکیت، انجام تمام تشریفات قانونی و بررسی قانونی بودن معامله را انجام می دهد.

هزینه دفاتر اسناد رسمی در سوئیس

شما برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس احتیاج به یکسری هزینه ها دارید. از جمله ۵ درصد قیمت کل فروش خانه و هزینه های دفاتر اسناد رسمی که شامل هزینه ی خود دفتر، مالیات انتقال ملک از شخصی به شخص دیگر و ثبت سند در دفتر اسناد رسمی.

کمترین هزینه مهاجرت به اروپا

در انتها باید در نظر داشته باشید که خرید ملک در سوئیس باعث اقامت موقت شما در بسیاری از موارد در این کشور می شود. اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس بدان معنا نیست که بتوانید با آن اقامت دائمی این کشور را داشته باشید بلکه می توانید اقامت موقت خود را در سوئیس هر سال تمدید کنید.

اگر هم قصد فروش ملک تان را دارید باید بدانید که ملک شما به راحتی در سوئیس به فروش نمی رسد اگر خانه ای خریداری کردید و قصد داشتید آن را بفروشید شاید مجبور باشید بیشتر از ۱ سال منتظر بمانید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *