dadavar.123 - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

117 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۶/۳۰ در ۱۲:۰۱ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۱۲:۲۱ بعد از ظهر

شما خواهید آموخت :

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

از گذشته‌های دور تاکنون همواره افرادی برای بهبود شرایط زندگی خود اقدام به مهاجرت کرده‌اند. اما بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کدام کشورها هستند؟

در حال حاضر، افراد زیادی برای ادامه تحصیل، بهبود شرایط زندگی، فرصت شغلی بهتر و دلایل مشابهی سودای مهاجرت را در سر دارند. در این رابطه تعدادی از کشورها به دلیل برخورداری از استاندارهای بالا در موارد یاد شده گزینه‌های بهتری نسبت به سایر کشورها محسوب می‌شوند.

۱. آلمان

Wolken ueber Passau 1 - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت آلمان است. شرایط بد اقتصادی و رکود در اروپا منجر به تقویت موضع احزاب دست راستی افراطی و گسترش احساسات ضد مهاجرت در سرتاسر اروپا از فرانسه تا مجارستان شده است. ولی آلمان، همچنان در شرایط اقتصادی مناسبی به سر می‌برد، و خیل مهاجران از سراسر اروپا و خارج از این قاره به این کشور سرازیر شده‌اند.

مزایای مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان مزایایی چون کار مدرن، بازدهی کار بالا و لذت بردن از غذاهای خوشمزه آلمانی را به همراه دارد. به‌ علاوه هنگامی‌که به آلمان مهاجرت کنید و شهروندی این کشور را بگیرید، می‌توانید به‌ راحتی به جایجای کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید و فرهنگ‌ها و اقلیم‌های گوناگون قاره اروپا را تجربه کنید.

نرخ جرم و جنایت در آلمان

با بیش از هشتاد میلیون جمعیت و جامعه بزرگی از مهاجران، به‌طور حیرت‌انگیزی حتی از نیوزلند، کشوری به دور از آشفتگی‌های قاره‌های اروپا و آمریکا، هم کمتر است.  به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر آلمانی تنها ۰٫۸ نفر به قتل می‌رسد.

جمعیت و سن افراد در کشور آلمان

۴۱ میلیون از جمعیت آلمان را زنان و ۳۹ میلیون باقی‌مانده را مردان تشکیل می‌دهند.  جمعیت زیر ۱۸ ساله‌های آلمان حدود ۱۵٫۷٪ کل جمعیت است. ۱۴٫۱ درصد از جامعهٔ آلمان ۱۸–۲۹ سال سن دارند، ۲۸٫۲ درصد جمعیت ۳۰–۴۹ ساله هستند و ۵۰–۶۴ ساله‌های این کشور ۲۰٫۸ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند. ۲۱٫۲ درصد درصد جمعیت نیز بالای ۶۵ سال سن دارند.

فضای آموزشی

از لحاظ فضای آموزشی نیز، آلمان که اولین مهدکودک‌های جهان را به دنیا عرضه کرد، امروزه و به‌ گونه‌ای روز افزون به یکی از بهترین کشورها برای تحصیلات دانشگاهی دانشجویان بین‌المللی حتی به زبان انگلیسی (و نه آلمانی) تبدیل‌ شده است.

شهریه دانشگاه های دولتی

دانشگاه‌های دولتی آلمان شهریه دریافت نمی‌کنند و  بسیاری از اساتید آلمانی معتقد هستند، درک صحبت‌های زبان انگلیسی دانشجویان بین‌المللی زبان انگلیسی از لهجه‌های یورکشایر (Yorkshire)، ناحیه‌ای در شمال انگلستان، و آمریکایی آسان‌تر است.

شهریه دانشگاه های خصوصی

شهریه دانشگاه‌های خصوصی آلمان بسیار بالا است و با شهریه دانشگاه‌های آمریکایی برابری می‌کند. با وجود تحصیل رایگان و خدمات رفاه و سلامت همگانی که در آلمان وجود دارد، نکته منفی در مورد این کشور نرخ بالای مالیات نهایی پرداختی است که رقمی در حدود ۴۵% است.

640px Germany Luebeck Burgtor with bridge - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

جمعیت مشغول به کار

حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت مشغول به کار هستند، از این تعداد ۵۳٫۲ درصد مرد و ۴۶٫۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. حدود ۲٫۱ میلیون نفر نیز در آلمان فاقد کار هستند.

نرخ بیکاری و ورزش ملی

نرخ بیکاری بین افراد (۱۵–۷۴ ساله) ۵٫۱ درصد است.  ورزش ملی (اما غیررسمی) آلمانی‌ها فوتبال است که در طی سال‌های اخیر موفقیت دوچندانی کسب کرده است.

مهاجرت کاری به قبرس

بزرگ‌ترین اقلیت موجود در آلمان

مهاجران ترک در آلمان برای همه شناخته شده‌اند و بزرگ‌ترین اقلیت موجود در آلمان را تشکیل داده‌اند. به‌طوری که یک‌ پنجم کل مهاجرانی که در آلمان حضور دارند، از ترکیه آمده‌اند. سایر کشورهای اروپایی که مشکلات اقتصادی گریبان‌گیر آن‌ها است، منبع بعدی مهاجرت به آلمان را تشکیل می‌دهند.

درصد جمعیت

حدود ۱۹ درصد جمعیت آلمان، از خانواده‌های مهاجر هستند یا خود مهاجر بوده‌اند. هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را به خود اختصاص داده است. جمعیت مهاجران این ایالت به نسبت کل جمعیت حدود ۳۰ درصد است.

۲. استرالیا

Melbourne yarra twilight - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

مزایای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا مزایایی چون دریافت یارانه برای یادگیری زبان، حمایت شغلی، پشتیبانی درزمینه درمان و سلامت، گشت و گذار در طبیعت شگفت‌انگیز این قاره و دیدن کانگوروها و کوالاها را به همراه دارد.

مهاجرت و کار

اگرچه زندگی در سرزمین آفتاب ملایم و مزایای بزرگ هزینه‌بر است (استرالیا یکی از گران‌ترین کشورهای جهان است)، اما می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید با کار در این کشور پول لازم برای خرج کردن را به دست می‌آورید. استرالیا چند سالی است به خاطر برخورد با مهاجران غیرقانونی در صدر اخبار مهاجرت قرارگرفته است، اما اگر فکر سفر با قایق‌های غیرقانونی را از سر بیرون کنید و  از راه صحیح و قانونی اقدام به کنید، استرالیا یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را برایتان فراهم می‌آورد.

640px Sydney Australia 6 - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

استرالیا با کسب رتبه یازدهم از سازمان شفافیت بین‌المللی، یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تجارت و فعالیت اقتصادی است.

آمار جرم و جنایت

آمار جرم و جنایت در این کشور پایین است و نرخ قتل به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ استرالیایی تنها ۱٫۱ نفر است که این تعداد از  نرخ قتل در کشورهای مهاجرپذیری چون کانادا و آمریکا پایین‌تر است. در امتداد سواحل شمالی نیو ساوت ولز (New South Wales) و کوئینزلند جنوبی (southern Queensland)، بالاترین میزان جرم و جنایت رخ می‌دهد.

شهریه دانشجویان بین‌المللی

استرالیا روی تجارت، آموزش‌های فنی و تحصیلات دانشگاهی سرمایه‌گذرای و توجه خاصی دارد، با این حال شهریه دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی به هیچ‌وجه ارزان نیست. برای مثال شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور به حدود ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا می‌رسد.

640px Sydney Opera House Australia - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

جمعیت استرالیا

جمعیت استرالیا در سرشماری ژوئیه (۲۰۰۸)  ۲۰,۰۰۷,۳۱۰ نفر و با تراکم نسبی ۶٫۲ نفر در هر کیلومترمربع بوده است. این کشور یکی از پایین‌ترین میزان تراکم در جهان را دارا است. کرانه جنوب شرق این کشور تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به سایر نقاط دارد. یک‌سوم جمعیت کشور در ایالت نیو ساوت ولز و یک‌چهارم دیگر در ایالت ویکتوریا به سر می‌برند.

640px National Museum of Australia January 2012 - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

۳. کانادا

در سال های اخیر کانادا بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت شناخته شده است. ممکن است کمی مغرضانه به نظر برسد، اما باید گفت کانادا مناسب‌ترین کشور دنیا برای زندگی است. مهاجرت بخشی از فرهنگ کانادا است و مهاجران به‌سرعت عضوی از جامعه کانادا می‌شوند.

امنیت و میزان جرم و جنایت

پس شهر کبک، گوئلف و باری (Guelph, and Barrie) ، تورنتو امن‌ترین شهر کانادا تلقی می‌شود. دو شهر رجینا و ساساکاچون از سایر شهرهای کانادا ناامن‌تر هستند و میزان جرم و جنایت در شهرهایی چون  کلونا (Kelowna)، ونکوور، ادمونتون (Edmonton)، برنتفورد (Brantford) و وینیپگ  (Winnipeg) بالاتر از میزان متوسط کانادا است.

مشاور مهاجرت به چه معناست؟

سیستم آموزشی و شهریه دانشجویان بین‌المللی

از لحاظ آموزشی دانشگاه‌های این کشور در هر سه رده فدرال، ایالتی و محلی بودجه دریافت کرده و مدیریت می‌شوند. اما شهریه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر از شهروندان کانادا است.

نرخ نهایی مالیات و جمعیت

نرخ نهایی مالیات بر درآمد در کانادا ۲۹ درصد است. جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا، بیش از ۳۵ میلیون نفر است.

زبان فرانسه

زبان فرانسه زبان مادری حدود ۶٫۶ میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی‌ زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند. اما در حدود ۱ میلیون نفر از آن‌ها در استان‌های دیگر کانادا به سر می‌برند. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.

640px Toronto at Dusk  a - بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت

رتبه اقتصاد

کانادا که با تولید ناخالص داخلی در حدود ۱٫۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) است.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *