258 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۳/۲۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۱۱:۰۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

هرساله بر اساس نظرسنجی‌هایی که انجام می‌شود، کشورهای برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی مشخص می‌شوند. بهترین کشور جهان بر اساس ۶۵ ویژگی شامل خوشحالی، تحصیلات، امنیت، اقتصاد و موارد دیگر مشخص می‌شود.

بر اساس رتبه‌بندی برترین کشورهای جهان در سایت U.S. News & World Report، کشور سوئیس برای سومین بار متوالی بهترین کشور جهان انتخاب‌شده است. این رتبه‌بندی بر اساس تحقیقاتی از ۲۱۰۰۰ نفر در دنیا است. کشورها بر اساس عواملی مانند کیفیت زندگی، میراث فرهنگی، قدرت و شهروندی رتبه‌بندی می‌شوند.

تغییرات رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹:

  • بلژیک در سال ۲۰۱۹ به لیست بهترین کشورها اضافه‌شده است.
  • ژاپن با ۳ پله صعود در رتبه ۲
  • نروژ با ۳ پله صعود در رتبه ۹
  • نیوزیلند با ۱ پله صعود در رتبه ۱۲
  • ایتالیا با ۳ پله تنزل در رتبه ۱۸
  • چین با ۴ پله صعود در رتبه ۱۶
  • اتریش از لیست بهترین کشورها خارج‌شده است.

1012 - 20 کشور برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی در سال 2019

در ادامه با ۲۰ کشور برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید.

۲۰.اسپانیا – Spain

بیشترین قدرت پویای اسپانیا میراث و فرهنگ است. شهروندان اسپانیا به کشور خود در موارد پرماجرا، تأثیرگذار، خوشحال و دسترسی فرهنگی امتیاز داده‌اند. دراین‌بین، دسته‌های کم امتیاز مانند قدرت، مالیات و کیفیت حقوق نشان می‌دهند که اسپانیا هنوز راه زیادی در مسیر اقتصادی دارد.

۱۹.لوکزامبورگ – Luxembourg

لوکزامبورگ که کوچک‌ترین و ثروتمندترین کشور جهان است در رتبه تجارت دوست‌ترین کشور قرارگرفته است (business-friendly). کشور لوکزامبورگ همچنین در ثبات اقتصادی، تحصیلات و حقوق دارایی امتیاز بالایی گرفته است؛ اما شهروندان لوکزامبورگ احساس می‌کنند که فرهنگ کشور آن‌ها نقص‌هایی دارد. لوکزامبورگ در موارد ماجراجویی، فرهنگ و کیفیت غذا امتیاز کمی آورده است.

۱۸.ایتالیا – Italy

ایتالیا یکی از قوی‌ترین اقتصادهای گردشگری در اروپا را دارد و به دلیل تاریخچه و فرهنگ شناخته می‌شود. ایتالیایی‌ها کشور خود را با عناوین دوستانه، خوش‌منظره و مد روز توصیف می‌کنند که امتیاز عالی در دسترسی فرهنگی و غذا دارد. بااین‌حال این گزارش ایتالیا را به‌عنوان یکی از فاسدترین ملت‌ها در اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی کند می‌داند. طبق این گزارش ایتالیایی‌ها از تأسیسات اداری دولت و شفافیت و مالیات‌ها راضی نیستند.

top 20 countries 2 - 20 کشور برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی در سال 2019

۱۷.بلژیک – Belgium

کشور بلژیک به یک کشور سلطنتی معروف است و درواقع از دسته کشورهای اروپایی به شمار می‌آید، در بررسی‌های تاریخی دیده‌شده کشور بلژیک در خاک کشورهایی ازجمله فرانسه و هلند بوده است. در این کشور افراد بسیار خوش‌طبع هستند و میزان ناراحتی در آن کمتر می‌باشد. در خصوص آلودگی هوا، کشور بلژیک بسیار تمیز می‌باشد و شهرهای این کشور همچون آینه می‌درخشند.

۱۶.چین – China

کشور چین به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده، قدرت اقتصادی و گروه‌های کارآفرینی است؛ اما توسعه تجاری سریع این کشور از کیفیت زندگی شهروندان متوسط سبقت‌گرفته است. چین در مواردی مانند تساوی جنسی، آزادی مذهبی و امنیت امتیازات کمی گرفته است.

۱۵.سنگاپور – Singapore

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا است. این کشور بازار کار قدرتمندی دارد و در دسته‌ی محرک‌ها امتیاز بالایی دارد که کشورهای تک و متمایز را شناسایی می‌کند. بااین‌حال سنگاپور در موارد توانایی مالی، تساوی دستمزد و قدرت سیاسی امتیازات کمی دریافت کرده است.

مهاجرت به گرجستان

۱۴.فنلاند – Finland

فنلاند در مورد تحصیلات عمومی و کیفیت زندگی در صدر قرار دارد. این کشور شمالی در موارد تساوی جنسی، آگاهی محیط‌زیستی و حقوق بشر امتیاز بالایی دارد. بااین‌حال، شهروندان فنلاندی گزارش می‌دهند که کشور آن‌ها در کیفیت غذا، تفریحات و فرهنگ نقص‌هایی دارد. همچنین فنلاند در مورد قدرت نظامی امتیاز پایینی دارد.

۱۳.دانمارک – Denmark

شهروندان دانمارک به مراقبت‌های بهداشتی و تحصیلات بالای رایگان دسترسی دارند و این کشور تقریباً نمره‌ی عالی در تساوی حقوق، امنیت و ثبات اقتصادی به دست آورده است. دولت دانمارک همچنین برای شفافیت و نرخ پایین فساد شناخته‌شده است. هم‌زمان دانمارک بالاترین نرخ مالیات دریافتی در جهان را دارد و در مورد توانایی مالی رتبه‌ی پایینی دارد.

۱۲.نیوزیلند – New Zealand

نیوزیلند در ایجاد صلح جهانی و امنیت بین‌المللی در صدر قرار دارد. این کشور به‌عنوان خوش‌منظره ترین کشور در جهان با صنعت گردشگری قوی شناخته می‌شود که بخشی از این صفات را مدیون سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. مردم این کشور در موارد آگاهی محیط‌زیستی، خوشحالی و ثبات اقتصادی امتیاز بالایی داده‌اند. بااین‌حال نیوزیلند در موارد توانایی مالی و قدرت سیاسی امتیازات کمی دارد.

۱۱.هلند – Netherlands

کشور هلند در حقوق بشر در صدر قرار دارد و اولین کشوری بود که ازدواج هم‌جنسان را در سال ۲۰۰۱ قانونی کرد. این ملت همچنین برای حقوق بالا و اقتصاد کشاورزی قدرتمند شناخته‌شده است. هلندی‌ها امتیاز بالایی برای تساوی جنسی، تحصیلات، زیرساخت و ثبات اقتصادی داده‌اند؛ مانند فنلاند این کشور نیز امتیاز پایینی در توانایی مالی دارد.

top 20 countries 3 - 20 کشور برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی در سال 2019

۱۰.فرانسه – France

فرانسه یکی از قدرتمندترین اقتصادها و تأثیرگذارترین فرهنگ‌ها و رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر و اتحاد بین‌المللی دارد. شهروندان فرانسه کشور خود را با عناوین بااعتبار، مد روز و بانفوذ معرفی می‌کنند. از طرف دیگر، فرانسه رتبه‌ی پایینی در امنیت و توانایی مالی دارد.

۹.نروژ – Norway

نروژ به دلیل حقوق بالا، رونق‌بخش خصوصی و فرهنگ اسکاندیناوی متمایز معروف است. نروژی‌ها به کشور خود در مورد شهروندی کلی نمره‌ی عالی داده‌اند و در موارد محیط‌زیست شناسی، حقوق بشر، آزادی مذهبی نمره‌ی بالایی داده‌اند. همچنین این کشور در موارد تساوی تحصیلات عمومی و شفافیت تجاری رتبه‌ی بالایی دارد. نقاط ضعف کم نروژ عبارت‌اند از: قدرت سیاسی و نظامی.

۸.ایالات متحده آمریکا – United States of America

بااینکه ایالات متحده از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ چهار رتبه تنزل داشته است و یک رتبه از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ اما هنوز هم قوی‌ترین اقتصاد و قدرت نظامی در جهان است و به‌عنوان یک کشور تأثیرگذار شناخته می‌شود. آمریکایی‌ها فرصت کارآفرینی کشورشان، آزادی مذهبی، اهمیت فرهنگی و قدرت بین‌المللی را باارزش می‌دانند. پایین‌ترین رتبه‌بندی این کشور توانایی مالی، تساوی حقوق و آگاهی محیط‌زیستی است.

۷.استرالیا – Australia

استرالیا یک کشور ثروتمند با نرخ امید به زندگی بالا و کیفیت زندگی است. استرالیایی‌ها ملت خود را به‌عنوان خوش‌منظره، دوستانه و خوشحال توصیف می‌کنند. سیستم تحصیلات عمومی این کشور، زیرساخت و ثبات سیاسی نیز در رتبه‌ی بالایی قرار دارند. استرالیا در قدرت سیاسی و میراث فرهنگی رتبه‌ی کمی دارد.

۶.سوئد – Sweden

سوئد قرن‌ها است یک ملت خنثی است. قدرت این کشور بر پایه‌ی حقوق بشر و خدمات عمومی است؛ مانند سایر کشورهای شمالی سوئد نرخ بالایی در مالیات‌ها برای بهداشت عمومی و تحصیلات بالا برای همه شهروندان دارد. سوئد در محیط‌زیست، تساوی جنسی و شفافیت تجاری و دولتی رتبه‌ی بالایی دارد. شهروندان سوئدی در توانایی مالی، میراث فرهنگی و تفریحات امتیازات پایینی را داده‌اند.

مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

۵.انگلستان – The United Kingdom

قدرت سیاسی بین‌المللی انگلستان در تاریخ آن به‌عنوان بزرگ‌ترین امپراتوری جهان ریشه دارد. انگلستان رتبه‌ی بالایی در حقوق بشر، میراث فرهنگی ارتباط جهانی و قدرت سیاسی دارد. نقاط ضعف کم این کشور عبارت‌اند از تساوی حقوق، توانایی مالی و متمایز بودن.

۴.آلمان – Germany

آلمان برای نیرو کار قوی آن شناخته‌شده است و نمره‌ی عالی در کارآفرینی دارد. آلمان ازنظر ارتباط سیاسی با سایر کشورها، تحصیلات، ثبات اقتصادی و اتحاد بین‌المللی رتبه‌ی بالایی دارد. بااین‌حال، آلمانی‌ها کمی ملت خود را به‌عنوان سرگرم‌کننده، خوشحال و دوستانه توصیف کرده‌اند.

۳.کانادا – Canada

کانادا به دلیل چند فرهنگی بودن و استاندارد بالای زندگی شناخته می‌شود. رتبه‌ی کیفیت زندگی در کانادا بالاترین در جهان است و رتبه‌ی بالایی در ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار دارد. این کشور همچنین در تحصیلات رتبه‌ی سوم و رتبه‌ی دوم در شفافیت دارد و یکی از نقاط ضعف زندگی در کانادا طبق این پژوهش، نبود کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی است.

۲.ژاپن – Japan

ژاپن به‌عنوان سومین اقتصاد قدرتمند در جهان و یک رهبر درزمینهٔ ی تکنولوژی شناخته می‌شود. ژاپن در کارآفرینی، تحصیلات و دسته‌های قدرت جهانی بالاترین امتیاز را دارد. شهروندان ژاپنی کشور خود را به عناوین مدرن، مد روز و خلاق توصیف می‌کنند. بااین‌حال، کشور ژاپن هنوز نقص‌هایی در حقوق مدنی متعدد مانند تساوی جنسی و آزادی مذهبی دارد.

۱.سوئیس – Switzerland

در صدر لیست گزارش بهترین کشورهای جهان سوئیس قرار دارد که به دلیل بی‌طرفی جهانی، نرخ پایین بیکاری و اقتصاد قدرتمند شناخته می‌شود. حتی به‌عنوان یک کشور کوچک شهروندان سوئیس جایزه‌ی نوبل بیشتری نسبت به سایر کشورها گرفته‌اند. سوئیس در مواردی ازجمله اعتماد، محیط‌زیست، حقوق بشر، تحصیلات، بهداشت عمومی و ثبات اقتصادی رتبه‌ی بسیار بالایی دارد. پایین‌ترین رتبه‌بندی آن در توانایی مالی و قدرت نظامی است.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *