339 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۰۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۵ در ۹:۰۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

هر کسی اهداف خاص خود را از مهاجرت دارد. عده ای برای یک مهاجرت کامل قدم برمی‌داند و زندگی خود را کاملا به کشور دیگری منتقل می‌کنند. عده ای نیز تنها به منظور اخذ اقامت (تابعیت و پاسپورت) برای مهاجرت اقدام می‌کنند و دسته ای از افراد نیز با اهداف تجاری و داشتن دسترسی بهتر به بانک های خارجی دست به این اقدام می‌زنند. برای افراد با اهداف مختلف انواع مهاجرت متفاوتی وجود دارد که با کمک مشاورین می توانند با این روش ها آشنا گردند.

آشنایی با انواع مهاجرت

مهاجرت شغلی

کشورهایی مانند کانادا و استرالیا که افرادی را بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان ارزیابی کرده و به آنها اقامت می‌دهند. شما در این فرآیند ارزیابی باید به نمره مدنظر آنها برسید.

مهاجرت از طریق ثب شرکت

ثبت شرکت یکی از انوع مهاجرت است. این روش که در کشورهایی مانند اسلواکی، لهستان، آلمان و… مرسوم است یکی از بهترین انواع مهاجرت می‌باشد. در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و شما اجازه کار و هرگونه فعالیت تجاری با شرکت خود دارید.

Ways to immigrate 5 - انواع مهاجرت در کشورهای اروپایی

مزایای مهاجرت به روش ثبت شرکت

 • اخذ اقامت و دریافت حقوق شهروندی
 • نیاز به استخدام کارمند در شرکت ثبت شده ندارید.
 • نیازی به نشان دادن سابقه شغلی و مدرک زبان ندارید.
 • شما می‌توانید در تمامی کشورهای عضو حوزه شنگن کار، زندگی یا تحصیل کنید.
 • امکان داشتن انواع حساب های بین المللی و دریافت Mastercard، Visacard و سایر کارت‌های اعتباری معتبر
 • خرید و فروش و داشتن انواع سند منقول و غیر منقول به نام خودتان
 • امکان دریافت ویزای کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به پشتوانه داشتن اقامت اروپا
 • با داشتن کارت اقامت می‌توانید از هرجایی به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

معایب مهاجرت به روش ثبت شرکت

 • پرداخت حداقل مالیات ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو به صورت سالانه و تا ۵ سال.

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت

بهترین کشوری که هم اکنون می‌توانید با ثبت شرکت در آن، اقامت کل اروپا را بگیرید، کشور اسلواکی است. لذا این کشور هرگز شما را مجبور به ماندن در خاک اسلواکی نکرده و می‌توانید در هر یک از کشورهای های حوزه شنگن کار، زندگی یا تحصیل کرده و یا حتی در ایران بمانید.

مهاجرت به روش خرید ملک

شما در تمامی کشورهای اروپایی (بجز سوئیس) می‌توانید با خرید ملک یا خرید سهام شرکت‌های سهامی عام به مبلغ حداقل ۱۶۰٫۰۰۰ یورو اقامت اروپا را کسب کنید. مزایای این روش به‌انضمام مزایای گفته شده در روش فوق آن است که از مالیات سالانه برحسب درآمد خود معاف هستید.

معایب اقامت از روش خرید ملک

 • از معایب این روش آن است که باید ۹% ارزش افزوده به همراه حق بنگاه املاک را پرداخت کنید.
 • با توجه به کشور انتخابی، ممکن است از همان ابتدا بجای اقامت، تنها ویزا دریافت کنید. البته با خرید املاک گرانتر (بالای ۵۰۰ هزار یورو) احتمالا بعد از یک سال اقامت دریافت خواهید کرد.
راهنمای جامع ویزای هلند

اقامت به روش تمکن مالی

این روش هم‌اکنون تنها برای کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان وجود دارد. در واقع در این روش باید در یکی از حساب های بانکی خود در ایران مبلغی بین ۵۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ یورو داشته باشید و پرینت آن را ارائه دهید. ضمنا این کار را باید سالانه و تا ۵ سال انجام دهید.

مزایای اقامت به روش تمکن مالی

 • مالیاتی برای شما وجود ندارد.

معایب اقامت به روش تمکن مالی

 • سال اول به شما اقامتی تعلق نمی‌گیرد و تنها یک ویزای مولتی ۱ ساله خواهید داشت.
 • پس از یکسال با بررسی شرایط شما ممکن است به شما اقامت تعلق بگیرد.
 • اجازه اشتغال و تجارت ندارید.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند یا فردی که دارنده اقامت دائم اروپا باشد، یکی از انواه مهاجرت است که می‌تواند اقامت و تابعیت کشور مقصد را برای افراد به ارمغان بیاورد. ازدواج با شهروند اروپایی اگر با رعایت کامل قوانین صورت بپذیرد، می‌تواند آسان‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت اقامت و تابعیت برای افراد باشد.

در سال‌های اخیر به دلیل سوءاستفاده برخی افراد، این روش مهاجرتی به دشواری‌ها و سخت‌گیری‌های فراوانی روبه‌رو شده است؛ لذا اثبات واقعی بودن ازدواج در درجه نخست اهمیت فوق‌العاده‌ای در موفقیت در این روش دارا می‌باشد. ارائه مدارکی دال بر آشنایی افراد، نامزدی و عکس‌های خانوادگی می‌تواند این قضیه را اثبات نماید.

Ways to immigrate 4 - انواع مهاجرت در کشورهای اروپایی

دیگر مسئله مهم اثبات تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی همسر است. مسکن مشترک و شراکت در تمامی امور و دارایی افراد نیز در این پروسه بسیار مهم است. ازدواج با یک شهروند اروپایی ظرف مدت سه سال نهایتاً اقامت دائم و تابعیت را برای افراد به همراه خواهد داشت.

مهاجرت از طریق تولد

تولد فرزند در خاک یک کشور یکی از انواع مهاجرت است که می‌تواند در برخی شرایط منجر به اخذ شهروندی گردد. لازم به ذکر است که تقریباً تمام کشورهای اروپایی از قانون خون در این پروسه تبعیت می‌شود؛ یعنی در صورتی به نوزادان شهروندی ارائه می‌کنند که پدر و مادر یا حداقل یکی از آن‌ها دارای تابعیت یا اقامت دائم کشور مدنظر باشند.

مهاجرت به روش پناهندگی

این روش خطرات بسیار زیادی برای مهاجرین در بر دارد و به همین دلیل موسسه مهاجرتی دادآور مهر هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *