87 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۶/۱۳ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۲ در ۱۱:۲۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

نروژ کشوری زیبا و کوهستانی است که در شمال قاره ­ی اروپا قرار دارد. جمعیت این کشور حدوداً ۶۰۰.۰۰۰ نفر است. ناگفته نماند مردم این کشور به یکی از شادترین مردم جهان معروف می ­باشند. نرخ بیکاری در نروژ بسیار پایین و مردم از درآمدهای بالایی برخوردارند. بطوریکه در حال حاضر نروژ دارای بالاترین رتبه های جهانی در زمینه درآمد، سلامت، محیط زیست و توانایی های شهروندی می ­باشد. در ادامه به معرفی راه های مهاجرت به نروژ خواهیم پرداخت.

راه های مهاجرت به نروژ را میتوان براساس روش های زیر دسته بندی نمود:

مهاجرت کاری

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کارآفرینی و سرمایه گذاری

مهاجرت ازدواج

مهاجرت الحاق به خانواده یا اسپانسرشیپ

سالانه افراد زیادی به دلایل شرایط بسیار مطلوب اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و آموزشی جهت مهاجرت کشور نروژ را انتخاب می­ نمایند. پیشنهاد ما به دوستان عزیزمان اینست که قبل از هرگونه تصمیم گیری در زمینه راه های مهاجرت به نروژ با کارشناسان موسسه حقوقی دادآور مهر ارتباط برقرار نمائید.

راه های مهاجرت به نروژ بصورت قانونی

افرادی که قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارند می ­بایست در ابتدا نسبت به اخذ یک کدام از ویزاهای این کشور متناسب با شرایطشان اقدام نمایند.

البته برخی از افراد از طریق راه های غیر قانونی و مسیرهای خطرناک وارد این کشور شده و درخواست پناهندگی به نروژ را می ­نمایند که با شرایط کنونی طی نمودن این مسیر بسیار سخت شده است. اما با وجود راههای قانونی که برای مهاجرت به کشور نروژ وجود دارد، مهاجرت قاچاقی به این کشور منطقی و صحیح نیست.

زندگی در کشور نروژ دارای امتیازهای بسیار بالایی همچون فرصت‌های شغلی بسیار مناسب، صلح پذیر بودن، رشد و ثبات اقتصادی پایدار، کیفیت آموزشی مناسب و… می‌باشد که مهاجرت به این کشور علاقه‌مندان بسیاری دارد.

Ways to immigrate to Norway 2 - راه های مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق مهاجرت تحصیلی

همان‌طور که بیان نمودیم نروژ از سیستم آموزشی بسیار مناسب و باکیفیتی برخوردار است. سالانه دانشجویان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده و با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به نروژ مهاجرت می‌نمایند. تحصیل در دانشگاه‌های نروژ به‌صورت رایگان است و دانشگاه‌های این کشور ازجمله برترین دانشگاه‌های جهان بشمار می‌روند. بنابراین دانشجویان بسیاری درخواست پذیرش خود را به دانشگاه‌های این کشور ارسال می‌نمایند.

به دلیل افزایش درخواست دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه‌های نروژ، پذیرش به‌صورت رقابتی صورت می‌گیرد و دانشجویان بر اساس شایستگی و میزان برخوردای از سطح علمی آنان پذیرش می‌شوند. دانشگاه‌های نروژ هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می‌نماید. دانشجویان در مقطع کارشناسی باید به زبان نروژی تسلط لازم را داشته باشند زیرا تدریس در این مقطع به زبان نروژی صورت می‌گیرد اما تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند می­بایست قبل از ورود به این دوره نسبت به زبان نروژی مهارت لازم را کسب نموده باشند. بااین‌حال امکان یادگیری این زبان قبل از ورود به دوره کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد. ناگفته نماند اجازه انجام کار ضمن تحصیل برای دانشجویان وجود دارد. آن‌ها می‌توانند به انجام کارهای دانشجویی ضمن تحصیل پرداخته و از این طریق بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را تأمین نمایند.

آشنایی با کشور موناکو و شرایط مهاجرت به این کشور

مهاجرت به نروژ از طریق تخصص یا کار

کشور نروژ با کمبود نیروی متخصص و حرفه‌ای در بازارهای کاری خود مواجه می‌باشد. از همین رو با صدور ویزای کاری به جذب نیروهای متخصص خارجی برای جبران کمبود نیروهای خود پرداخته است. اخذ ویزای کاری نروژ تنها با داشتن دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرمایان نروژی امکان‌پذیر است. اما بااین‌حال نوع دیگری ویزا بنام ویزای جستجوی کار در این کشور وجود دارد که افراد با اخذ این ویزا می‌توانند به نروژ سفر نموده و به مدت ۶ ماه به جستجوی کار بپردازند.

ناگفته نماند افراد با اخذ این ویزا اجازه انجام کار در کشور نروژ را نخواهند داشت. درصورتی‌که فرد بتواند شغل موردنظر خود را بیابد، با تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری و اخذ مجوز کار، اجازه انجام کار در این کشور به وی داده خواهد شد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار می‌شوند، اعضای خانواده آن‌ها نیز می‌توانند به آن‌ها ملحق شده و در این کشور به انجام کار و یا ادامه تحصیل بپردازند. این دسته از افراد پس از ۵ سال کار در نروژ و پرداخت مالیات به دولت می‌توانند اقامت دائم این کشور را اخذ بنمایند.

مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک

از دیگر راه‌های مهاجرت به نروژ خرید ملک در این کشور است که نسبت به دیگر راه‌های مهاجرت به نروژ از ریسک بیشتری برخوردار می‌باشد. افراد برای اینکه بتوانند از طریق خرید ملک در این کشور اقامت دائم نروژ را اخذ نمایند بایستی ملک خریداری شده را به مدت ۵ سال در اختیار خود نگه داشته و تصمیم به فروش آن ننماید.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت به نروژ که افراد می‌توانند در کمترین زمان اقامت دائم نروژ و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند ازدواج است. متقاضیان برای ازدواج با اتباع نروژی باید دارای شرایط زیر باشند:

  • طرفین باید حداقل به مدت ۲ سال با یکدیگر ارتباط داشته و برای اثبات این امر باید مدارکی مانند عکس، فیلم ارائه نمایند.
  • همسر نروژی می‌بایست برای تبعه‌ی خارجی درخواست ویزای ازدواج نماید که در این صورت دولت نروژ برای وی ویزایی با اعتبار ۹۰ روز صادر خواهد نمود.

Ways to immigrate to Norway - راه های مهاجرت به نروژ

پس از ثبت ازدواج زوجین در نروژ به تبعه­ خارجی اقامتی ۲ ساله اعطا می‌گردد. درصورتی‌که ازدواج زوجین به‌صورت قانونی باشد و صحت زندگی مشترک آن‌ها به دولت نروژ اثبات گردد، فرد خارجی می‌تواند برای اخذ تابعیت نروژ اقدام نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ مراجعه نمایید.

مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی

دولت نروژ از کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که قصد ایجاد کسب‌وکار و یا سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند استقبال می‌نماید. بطوریکه تسهیلات بسیار مناسبی را در اختیار آنان قرار می‌دهد. ازجمله راه‌های کارآفرینی در کشور نروژ ثبت شرکت می‌باشد که بدین منظور فرد می‌بایست دارای یک طرح و یا ایده‌ای اقتصادی که موجب رشد اقتصاد در نروژ می‌گردد را ارائه نماید. همچنین افراد می‌توانند با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در نروژ به این کشور مهاجرت نموده و از طریق خرید اوراق قرضه دولتی که به‌صورت سرمایه قابل‌برگشت و غیرقابل‌برگشت می‌باشد به سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازد.

ارزان ترین کشورها برای زندگی

 

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *