مشاور مهاجرت

350 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۰۹/۰۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۰۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در این مطلب به بررسی ویژگی ها و وظایف یک وکیل و مشاور مهاجرت می پردازیم. اساسا این واژه که این روزها به خیلی از مشاغل مشاور یا وکیل گفته میشود، اشتباهیست رایج و باید اذعان نمود تفاوت بزرگی بین وکیل مهاجرت و آنچه امروزه به بعضی از عزیزان گفته می شود، وجود دارد. دوستان عزیز دقت بفرمایید در سراسر جهان وکلا قشر خاصی از مردم هستند که دارای سابقه و رزومه خاص می باشند. وقتی سخن از وکیل مهاجرت یا همان مشاور امور مهاجرتی می شود، موضوع برای بعضی از مردم متفاوت است. از  فروشنده ، کشاورز ، مهندس و حتی فارغ التحصیل کشتی سازی خود را مشاور مهاجرت می دانند. مهاجرت خود امری پیچیده است و موضوع مهاجرت نه تنها موضوع کوچکی نیست، بلکه بحث از امری بزرگ با آثار مهم در میان است.

مشاور مهاجرت به چه معناست ؟

باور بفرمایید اگر برای امور حقوق داخلی نیاز به تخصص باشد، برای امور بین الملل این تخصص باید صد چندان باشد. مهاجرت در واقع یکی از شاخه های حقوق بین الملل خصوصی است و به موضوع اخذ تابعیت، اقامت، روادید و امثال آن برای اتباع میپردازد. در ایران این موضوعات در ابتدا در قانون مدنی از ماده ۹۷۶ به بعد، به عنوان (کتاب تابعیت ) مطرح گردیده است.

البته قوانین دیگری متعاقبا در راستای خروج ایرانیان از کشور، اخذ تابعیت و امور مرتبط با اقامت مصوب گردید.

Immigration Consultant - مشاور مهاجرت به چه معناست؟

اگر شما درس حقوق نخوانده اید و یک نفر از شما بعنوان یک ایرانی بپرسد چه می شود اگر یک آمریکایی با یک ایرانی ازدواج کند؟ آثار حقوق ازدواج چیست؟ آیا شخص آمریکایی تابعیتایران را اخذ می کند یا خیر؟ و از این دست سوالات ؛ پاسخ شما چیست؟ آیا همین که شما در ایران زندگی می کنید به این مفهوم است که قوانین حقوق ایران را می دانید؟ آیا شما میتوانید به مسایل حقوق مرتبط با تابعیت و اقامت در حقوق ایران پاسخ دهید؟

پاسخ شما به عنوان یک انسان منطقی قاعدتا منفی است. اما چرا عده ای از مردم ما تصور می کنند اگر شخصی در آمریکا زندگی می کند میتواند در خصوص حقوق بین الملل خصوصی، اقامت و تابعیت آن کشور نظر دهد. شخصی که در خصوص امور مهاجرت فعالیت می کند نه تنها باید حقوقدان باشد، بلکه باید حداقل به سه زبان سخن بگوید.

مشاور مهاجرت چه خصوصیاتی دارد؟

وقتی وبسایتی را در باب مهاجرت می بینید که می گوید شخص صاحب وبسایت کار مهاجرتی میکند اول بپرسید سابقه صاحب وبسایت چیست؟ آیا او درس حقوق خوانده است؟ آیا این شخص که میگوید وکیل و مشاور مهاجرت است اساسا به زبان انگلیسی و یک زبان دیگر مسلط است؟ متاسفانه امروزه خیلی از کسانی که در امور مهاجرت فعالیت میکنند دلالی می کنند تا وکالت. هیچ کاری را خود انجام نمی دهند و به دیگران می سپارند.

 اگر شما مستقیم با خود وکیل اصلی مهاجرت ارتباط برقرار کنید، چه بسا هم از نظر قیمت جلوتر هستید و هم مشاور اصلی مهاجرتی یا هر موضوع دیگر با شما صادق تر است. ما در موسسه مشاوره ای از ابتدا تا انتهای کار را خودمان به همراهی مشاورین و وکلای خود موسسه انجام میدهیم. مدیر موسسه مشاوره ای  همزمان به چهار زبان مسلط است و در بهترین دانشگاه های داخل و خارج کشور تحصیل نموده است.

ویزای چک

خاطرتان باشد حتی یک موضوع ساده نظیرپذیرش و ویزای فرزند شما می تواند بسیار پیچیده جلوه کند. اگر شما مشاور مناسب نداشته باشید این شما هستید که تصمیم می گیرید موضوع خود را به چه کسانی بسپارید. این شما هستید که تصمیم می گیرید که به شخصی که تزریقات انجام میدهد دکتر بگویید یا نه ! اما واقعیت این است که پزشک واقعی سال ها درس خوانده و مرارت کشیده تا بعنوان یک پزشک مشغول به کار گردد.

وکیل مهاجرت ، وکیل کیفری ، مشاور امور بین الملل یا مشاور امور داخلی در واقع شخصی است که درس حقوق خوانده و آثار اخلاق و شخصیت حقوق در او مشهود است. این ما هستیم که تعیین می کنیم چه کسی در چه موضوعی ما را یاری نماید.

آیا برای امور مهاجرت، اقامت، تابعیت، اعزام دانشجو و امسال آن با وکلای واقعی و راستین سخن می گویید یا از اشخاصی که رشته غیر مرتبط با نگرش متفاوت فارغ التحصیل شده اند برای موضوع مهم خود کمک میگیرید. ما در موسسه حقوقی دادآورمهر هرآنچه که شما نیاز داشته اید را، برای شما فراهم نموده ایم.

Immigration Consultant 2 - مشاور مهاجرت به چه معناست؟
دادآور مهر | مرکز تخصصی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی

تفاوت وکیل و مشاور مهاجرتی

وکیل مهاجرت فردی تحصیل کرده در رشته وکالت است که با شرت در آزمون‌های معتبر توانسته پروانه مراکز قضایی، پروانه وکالت از سوی دادگستری و مجوز رسمی و قانونی پیگیری پرونده افراد در سطح بین‌الملل کسب کند. در انتخاب موسسه و وکیل مهاجرت هم به این موارد باید توجه فراوانی شود؛ درواقع افراد باید وکیل مهاجرت را ازنظر داشتن این مجوزهای قانونی کاملاً ارزیابی کنند.

از سوی دیگر مشاور مهاجرتی فردی است که با تحصیل در این رشته و کسب اطلاعات جامع در خصوص تازه‌ترین قوانین مهاجرتی کشورهای خارجی افراد را در تصمیم‌گیری بهتر یاری کنند. درواقع مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور مهاجرتی به شرح زیر می‌باشند:

  • تسلط به شرایط و قوانین روز مهاجرتی در کشور مدنظر
  • معرفی انواع روش‌های مهاجرتی و دریافت ویزا
  • معرفی راه‌های قانونی مهاجرت به کشور مدنظر
  • معرفی شرایط و مدارک لازم بر مبنای روش مهاجرتی انتخابی
  • بررسی دلایل و اهداف مهاجرت متقاضیان و پیشنهاد بهترین روش و کشور بر مبنای آن
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *