114 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۱/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۱ در ۶:۲۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

واقعیت این است که ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا، به دلیل درخواست‌های زیاد از سرزمین‌های گوناگون برای همه امکان‌پذیر نیست. اولین گام برای موفقیت در این کار این است که شما ماهر باشید یا به‌عبارت‌دیگر در حیطه‌ی کار و هنرتان از افراد برتر محسوب شوید.

اغلب راه‌اندازی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری را بهترین راه کسب اقامت این کشور می‌دانند که سبب اشتغال‌زایی کانادا می‌شود، این روند در برخی استان‌های این کشور هنوز هم امکان‌پذیر است اما باید بدانید که راه‌های دیگری هم وجود دارد.

1111 - چرا مهاجرت به کانادا ؟

کارگر ماهرSkilled Worker

برخی دیگر گزینه‌ی کارگر ماهر (Skilled Worker) را بهترین انتخاب می‌دانند، زیرا این کشور هرساله به حدود ۳۰۰۰ نفر اجازه می‌دهد که تحت آموزش قرار گیرند و بتوانند طی این سال به کارگری ماهر تبدیل شوند. حتی اگر شما پزشک باشید و از این طریق اقدام کنید بازهم باید طی یک سال خود را به فردی کاملاً ماهر و درجه‌یک تبدیل نمایید تا بتوانید جایی در این کشور برای خود دست‌وپا کنید.

خوداشتغالی self-employed

بعضی دیگر هم گزینه‌ی خوداشتغالی (self-employed) را برمی‌گزینند و تصمیم می‌گیرند مانند یک هنرمند و کسی که استعداد منحصربه‌فردی دارد وارد کانادا شوند.

با توصیفات بالا برای مهاجرت به این کشور باید همه‌ی افراد در سطح بسیار بالای مالی یا علمی باشند تا بتوانند ساکن کانادا شوند، پس افراد قشر متوسط چه می‌شوند؟

باید بدانید که حتی این گزینه‌ها هم موجب کسب اقامت موقت کانادا می‌شوند و برای اخذ اقامت دائم در هر سطح علمی و مالی که باشید بازهم باید تلاش کنید، نکته‌ی مهم این است که درنهایت اگر واجد شرایط باشید می‌توانید مقیم این کشور شوید وزندگی با آرامشی داشته باشید.

ویزای گردشگران VISITOR VISA

اگر نهایتاً قصدتان این است که در کانادا، در حیطه‌ی کاری خود فعالیت کنید و می‌دانید که با جستجو در این کشور حتماً می‌توانید جایی را در چرخه‌ی اقتصادش دست‌وپا کنید، می‌توانید به‌عنوان یک بازدیدکننده یا گردشگر با ویزای ویزیتور وارد کانادا شوید و با کارفرمایان بالقوه‌ی حیطه‌ی کاریتان ارتباط برقرار کنید.

باید توجه داشته باشید افرادی که به‌منظور گردش و تفریح و با ویزای گردشگری وارد کانادا می‌شوند اجازه‌ی کار کردن در این کشور را ندارند، بنابراین افسران مرزی کانادا اجازه‌ی همراه داشتن هیچ‌گونه مدارک تحصیلی را به شما نخواهند داد، مگر این‌که بتوانید آن‌ها را قانع کنید که به جستجوی کار نیستید.

البته سعی نکنید دروغ بگویید چون دروغ کار شمارا دشوارتر می‌کند و حتماً راز شما برملا می‌شود، اما اگر به دلایل دیگر به کانادا سفر می‌کنید، می‌توانید در آنجا به دنبال کار بگردید و به عبارت خودمانی‌تر چند آشنا در حوزه‌ی کاریتان پیدا کنید و قول کار بگیرید و زمانی که به وطنتان بازگشتید از طریق قانونی اقدام به درخواست کار در محل موردنظر و سپس مهاجرت نمایید.

مجوز تحصیلی

اگر شما و یا پدر و مادرتان استطاعت مالی دارید و می‌توانید هزینه‌ی تحصیلی در یک دانشگاه و یا کالج را بپردازید بهترین راه برای مهاجرت شما استفاده از مجوز ورود تحصیلی به کاناداست.

راهنمای دریافت ویزای توریستی کانادا

این کشور ازنظر آموزش‌وپرورش در سطح بالایی قرار دارد و چند دانشگاه آن در دنیا بهترین هستند.

بهترین و شیرین‌ترین خبر درباره‌ی مهاجرت با مجوز تحصیلی این است که دانشگاه‌های آموزش عالی در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویانشان به آن‌ها اقامت دائم خواهند داد، اما پیش از انتخاب دانشگاه درباره‌ی این‌که شرایط اقامت دائم و میزان زمانی که طول می‌کشد تا به شما اقامت دائم بدهند حتماً تحقیق و بررسی کنید.

اغلب دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی پیشنهاد‌ها کار خوبی دریافت می‌کنند که از آن روش هم می‌توانید اقامت بگیرید، اما نکته‌ی مهم این است که در حین تحصیل هرقدر هم که تلاش کنید پس از فارغ‌التحصیلی یک مهاجر بدون سابقه‌ی کاری محسوب می‌شوید پس سعی کنید در دوران تحصیل بهترین دانشجو باشید و یا در حال تحصیل کار پیدا کنید.

پرستار در منزل LIVE-IN CAREGIVER

پرستار در منزل شوید. یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا برای کسانی که در هیچ حرفه یا هنری مهارت ندارند پرستار منزل شدن است. برای این کار تنها مدرک فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و یا ۶ ماه آموزش و یا یک سال تجربه‌ی پرستاری کافی ایست تا به شما اجازه‌ی کار به‌عنوان پرستار منزل در کانادا داده شود.

مؤسسات متعددی برای آشنا کردن کارفرمایان با پرستاران خانگی و خارجی بالقوه وجود دارد که باکمی تلاش می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار نمود، در حقیقت مهاجرت از این طریق نسبت به شغل‌های دیگر بسیار آسان‌تر می‌باشد. نگران نباشید کانادا در حال حاضر کاملاً برای پذیرفتن چنین مهاجرانی آماده است و برنامه‌ریزی دقیقی دارد.

تجربه جهانی

این مورد متأسفانه در رابطه با ایرانیان صدق نمی‌کند اما به‌عنوان یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا در دنیا شناخته‌شده است به همین علت در لیست ما جای دارد.

در کانادا طرحی وجود دارد که جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال (برخی کشورها تا ۲۹ سال) می‌توانند در کانادا اقامت بگیرند، به شرطی که در دانشگاه‌های سطح پایین‌تر به تحصیل بپردازند و به کار نیمه‌وقت بخصوص به کار کردن در زمان تعطیلات رسمی بپردازند تا زمانی که بتوانند شغل خوبی برای خودشان پیدا کنند.

why immigration to canada 1 - چرا مهاجرت به کانادا ؟

مناطقی که شامل این قانون می‌شوند به این شرح هستند: استرالیا، دانمارک، ژاپن، نروژ، تایوان، اتریش، استونی، کره جنوبی، لهستان، اکراین، بلژیک فرانسه، لتونی، اسلواکی، شیلی، آلمان، لیتوانی، اسلوونی، کرواسی، ایرلند، هلند، سوئیس، کاستاریکا، هنگ کنگ، مکزیک، اسپانیا، کرواسی، سوئد، جمهوری چک، ایتالیا و نیوزیلند.

افراد علاقه‌مند که شامل این قانون می‌شوند می‌توانند با تلاش، مهارت کسب کنند و به نیروی کار ماهر موردقبول کانادا تبدیل شوند. به دلیل عدم وجود ایران در این مورد از توضیح بیشتر خودداری می‌کنیم.

حمایت همسر

لازم نیست این راز را بلند به زبان بیاورید اما داشتن یک همسر یا شریک زندگی در کانادا از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد، البته بسیاری این روش را کشف کرده‌اند و به همین علت شمار ازدواج‌های دروغین و به علت مهاجرت و پناهنده شدن به کانادا رو به افزایش است. این نوع ازدواج‌ها به ازدواج‌های تقلبی معروف هستند.

دولت کانادا تعابیری را در پیش‌گرفته تا جلوی این ازدواج‌های دروغین را بگیرد و مطمئن شود که دو نفر واقعاً قصد زندگی باهم رادارند، برای مثال پس از دو سال به همسر خارجی اقامت می‌دهند و مطمئن می‌شوند که آن دو در طی این دو سال باهم زندگی می‌کرده‌اند. توجه داشته باشید که فردی که در کشور مقصد مقیم است باید ثابت کند که طی این زمان حامی مالی و جنسی فرد مقابل است و او را در معضلاتی ممکن است در داخل یا خارج از کشور برایش پیش آید یاری می‌کند، بنابراین اگر قصدتان از ازدواج واقعی است از این راه اقدام کنید زیرا این روش آن‌قدر تبصره دارد که ازدواج‌های دروغین نهایتاً رسوا می‌شوند.

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

اجازه کار با پیشنهاد کار

اگر قصد کار بامهارت فعلیتان را داشته باشید باید یک کارفرما را در کانادا متقاعد کنید که شمارا استخدام کند که تقریباً هیچ‌کسی این کار را برای فردی خارجی انجام نمی‌دهد و همین فرآیند ساده‌ی کار پیدا کردن را بسیار سخت و پیچیده می‌کند.

اگر فردی را پیدا کنید که تصمیم بگیرد شمارا استخدام کند باید بخش منابع انسانی را متقاعد کند که شما بیشتر از فردی کانادایی توانایی آن موقعیت کاری رادارید که آن‌هم مشکلی افزون بر دیگر مشکل‌هاست.

در این روند کاری اگر موفق شوید می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید، اگر خوش‌شانس باشید شاید هم سریع و آسان این روند برایتان سپری شود و هزینه‌ی زیادی هم نداشته باشد، البته پیشنهاد می‌کنیم اگر کسی را در کانادا می‌شناسید از او کمک بگیرید تا روند پیدا کردن کار و استخدام شدن و درنهایت کسب اقامت برایتان آسان‌تر شود.

why immigration to canada 2 - چرا مهاجرت به کانادا ؟

موافقت‌نامه‌های تجاری TRADE AGREEMENTS

این مورد هم متأسفانه شامل ایرانیان نمی‌شود اما شاید بتواند به ایرانی‌های مقیم برخی کشورهای دیگر که قصد مهاجرت به کانادا رادارند کمک کند.

علاوه بر توافق‌نامه‌ی نفتا (NAFTA) که بسیار مشهور شد، تبصره‌های دیگری برای تجار خاص وجود دارد که بتوانند به‌آسانی در کانادا ساکن شوند.

اما چگونه؟

اگر شما مقیم یکی از کشورهایی که در زیر معرفی می‌کنیم باشید و در یک شرکت که یا خوش‌نام و معتبر باشد و یا با کانادا مراودات تجاری دارد مشغول به کار باشید به‌راحتی و بدون پرداخت هزینه می‌توانید از کانادا اقامت دائم بگیرید. این کشورها به شرح زیر هستند:

شیلی، اردن، پرو، کلمبیا، لیختن اشتاین، سوئیس، کاستاریکا، مکزیک، ایالت متحده آمریکا، ایسلند، نروژ، اسرائیل.

این موافقت نامه در واقع به کارکنان شرکت های دارای مراودات با کانادا و یا مؤسسات معتبر اجازه می‌دهد به کانادا مهاجرت کنند و یا به‌عبارتی‌دیگر اگر بخواهند به کانادا بروند و شرکتشان را به آنجا انتقال دهند و یا برای مأموریت در کانادا اقامت کنند، اسکان دائم می‌دهد.

حامی مالی

تقریباًهمه‌ی مواردی که تا اینجا ذکر کردیم نیاز به مهارت خاص یا پول زیادی دارند اما افرادی هم هستند که هیچ مهارت خاصی ندارند اما به‌طورقطع تصمیم دارند که به کانادا مهاجرت نمایند این افراد باید بدانند که تنها راه موفقیت آن‌ها پیدا کردن یک حامی است برای مثال اگر در رده‌ی سنی دبیرستان هستید باید در دبیرستان‌هایی پذیرش بگیرید که ازنظر مالی دانش‌آموزانشان را حمایت می‌کنند یا در دانشگاه‌ها بورسیه شوید یا فردی را بیابید که هزینه‌های شمارا تقبل کند در غیر این صورت بدون داشتن مهارت و بودجه‌ی کافی امکان مهاجرت نخواهید داشت.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *